LT   EN   RU

Facebook

Facebook

Apklausa

Kaip sužinote apie Radviliškio miesto kultūros centre vykstančius renginius?
 

Jūsų nuomonė

Kokių renginių Jums trūksa Radviliškio mieste?

Rašykite mums: Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo automatinių reklaminių žinučių, jums reikia veikiancio Javascript, kad galėtumėte pamatyti adresą

Mūsų draugai

 

Radviliškis.Lt

 

Dainų šventė

 

Mano Radviliškis

 

Gniezno kultūros centras

 

Informacinis partneris

Lankytojai

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterŠiandien642
mod_vvisit_counterVakar910
mod_vvisit_counterPer savaitę2368
mod_vvisit_counterPer mėnesį15796
mod_vvisit_counterIš viso1420314
Renginiai
Tarptautinė vaikų gynimo diena

Tarptautinė vaikų gynimo diena Radviliškio mieste

 

Birželio pirmosios rytą saulutė pažadino vaikučius, kviesdama bėgti į lauką, į parką. Vaikams ir jaunimui, padovanota graži staigmena - birželio 1 dieną „Kino busas“ atvyko į Radviliškio miesto kultūros ir poilsio parką.

Tarptautinės vaikų gynimo dienos ryte Radviliškio rajono vaikučiams padovanota Skandinavijos šalyse veikiančios labdaros ir paramos organizacijos „The Diamond Fund“ surinkta parama. Fondo nariai ieškojo savanorių, padėsiančių išdalinti paramą. Radviliškio miesto kultūros centras, kaip Lietuvos kultūros centrų asociacijos narys, prisidėjo prie šios akcijos, paramą išdalindamas 25 Aukštelkų, Gražionių bei kitų Radviliškio apylinkių socialiai remtinoms šeimoms, kurių vaikai vienokiu ar kitokiu būdu prisideda prie kultūros centro organizuojamų renginių.

 

Skaityti toliau...
 
„Ganiau palšus jautelius“

Tarptautinis folkloro ansamblių festivalis „Ganiau palšus jautelius“

 

 

Sekminių šventė Radviliškio mieste švenčiama antrą kartą. Šiais metais suorganizuotas tarptautinis folkloro ansamblių festivalis, sulaukęs trylikos kolektyvų iš įvairių Lietuvos ir Latvijos Respublikos vietovių.

Jau nuo vidurdienio įvairiuose Radviliškio miesto gatvėse skambėjo liaudiškos dainos, muzika, sukosi šokėjų poros.

Po šventų mišių folkloro ansamblių eisena nusidriekė miesto gatvėmis ir pasiekė šventės vietą Radviliškio miesto kultūros ir poilsio parką.

Šventę pradėjo folkloro ansamblio „Aidija“ vaikų grupė „Aidijukai“ (vadovės A. Virgailienė ir N. Solovjova). Pasirodžius kerdžiui ir skambant piemenėlių dainoms, kurias atliko V. Kudirkos pagrindinės mokyklos jungtinis folkloro ansamblis (vadovės Ina Petraitienė, Elena Vaidelauskienė, Laima Godelienė), buvo atvesta vainikuota karvutė.

 

Skaityti toliau...
 
Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės diena

Radviliškio miesto kultūros centro jaunimo meno kolektyvai

svečiavosi Oro pajėgų batalione

 

Gegužės 21 d. Lietuvos kariuomenės karinių oro pajėgų Oro gynybos batalione Radviliškyje, Šiaulių apskrities įgulos daliniai minėjo Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės dieną.

Visus renginio dalyvius ir svečius pasitiko Karinių oro pajėgų orkestro maršas. Atvyko pokario kovų dalyviai - Lietuvos laisvės kovos sąjūdžio prisikėlimo apygardos partizanai, Radviliškio rajono savivaldybės, policijos ir priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos atstovai, Radviliškio mokyklų mokytojai ir mokiniai.

Skaityti toliau...
 
Regioninė dainų šventė

Po šešerių metų pertraukos sekmadienį Šiauliuose atgijo regioninė dainų šventė. Lietuvos vardo tūkstantmečiui skirta šventė vyko gegužės 24 dieną, 18 valandą, Šiaulių arenoje. Šventėje dalyvavo kolektyvai iš visų septynių apskrities savivaldybių – iš viso 85 kolektyvai ir pustrečio tūkstančio dalyvių.

Radviliškio rajoną atstovavo 13 kolektyvų. Net 5 iš jų Radviliškio miesto kultūros centro: 

·        Tremtinių ir politinių kalinių choras „Versmė“ (vadovė – Laimutė Steponavičienė);

·        Moterų choras (vadovas – Kęstutis Pakštas); 

·        Merginų liaudiškų šokių kolektyvas „Aistra“ (vadovė – Valerija Jurgauskienė);

·        Garbaus amžiaus žmonių liaudiškų šokių kolektyvas „Patrepsėlis“ (vadovė – Vida Gilienė);

·        Liaudiškų šokių kolektyvas „Šelmiai“ (vadovas – Edmundas Verpetinskas).

 

Skaityti toliau...
 
Nelik nepastebėtas

Radviliškio talentų šou – konkursas „Nelik nepastebėtas“

 

Pirmą kartą Radviliškio miesto kultūros centre surengtas Radviliškio talentų šou–konkursas „Nelik nepastebėtas“. Renginys organizuojamas siekiant aktyvinti radviliškiečius, atrasti naujus talentingus asmenis, skatinti meninę saviraišką, kūrybiškumą, lavinti išradingumą, originalių sprendimų ieškojimą, o tuo pačiu ir varžytis konkurse dėl metų Talento vardo.

 

Skaityti toliau...
 
Aidija

„AIDIJA“ pagyvino Kleboniškio kaimą

 

Savaitgalį Radviliškio miesto kultūros centro folkloro ansamblis „AIDIJA“ (vadovė Angelė Virgailienė) Daugyvenės kultūros istorijos muziejaus-draustinio Kleboniškių kaimo buities muziejaus senosios sodybos kieme pristatė savo programą atgaivindama mūsų senolių dvasią savo šokiu, muzika, daina. Atgijęs muziejus traukė lankytojus ne tik apžiūrėti išlikusias ir atkurtas kaimo sodybas, bet ir paklausyti, pažiūrėti kaip linksminosi tuomet mūsų senoliai. Nemažai lankytojų panoro kartu su aidijiečiais pašokti, padainuoti, įsiamžinti atminčiai. Į muziejų užsukę latvių turistai liko sužavėti kolektyvo narių energija, gebėjimu taip nuoširdžiai ir su pasididžiavimu bei meile perteikiant mūsų krašto savitumą, tradicijas.

 

Skaityti toliau...
 
Minėjimas

Radviliškio priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos

 105 metų minėjimas

 

Neramios dienos gaisrininkams – lietaus nėra, viskas išdžiuvę. Tikimasi, kad šventas Florijonas atneš nors truputį lietaus ir palaistys ištroškusią žemę. Tokiomis garsiai neišsakytomis mintimis guodėsi Radviliškio rajono gaisrininkai, kartu su artimaisiais susirinkę į Radviliškio miesto kultūros centrą paminėti savo globėjo dienos, profesinės šventės ir Radviliškio priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos 105 metų jubiliejaus (1904 metais Radviliškyje įkurta Radviliškio savanorių ugniagesių draugija).

 

Skaityti toliau...
 
Motinos dienai skirti renginiai

2009 m. gegužės 1 d. Radviliškio miesto kultūros rūmuose, jau antrus metus iš eilės, vyko piešinių konkursas „Knyga apie mano mamą“. Šio projekto tikslas – skatinti kuo daugiau jaunų žmonių lavinti savo kūrybinį potencialą, puoselėti tikrąsias vertybes – šeimą ir knygą. Konkurse dalyvavo 76 dalyviai.

Vertinimo komisija, kuriai pirmininkavo Gražinos pagrindinės mokyklos dailės mokytoja metodininkė Jadvyga Kurmanskienė, laureatais, amžiaus grupėje nuo 4 iki 7 metų, išrinko: Dominyką Ugnianską, Andželiką Zarankaitę, Arną Česą, Julių Sinkevičių.

 

Skaityti toliau...
 
Šėlsmas

Tarptautinis šokių festivalis „Pavasarinis šokių šėlsmas“

startavo Radviliškio miesto kultūros rūmuose

 

Radviliškyje 2009 m. balandžio 23 d. startavęs tarptautinis šokių festivalis „Pavasarinis šokių šėlsmas“, skirtas Pasaulinei šokių dienai, sukvietė gražų būrį įvairių kolektyvų. Į kultūros rūmus susirinkę radviliškiečiai išvydo senosios muzikos ir šokio trupės „Festa Cortese“ šokio spektaklį “Ba/rokas“. Prieš dešimtmetį susikūręs vilniečių kolektyvas, kuriam vadovauja istorikė-choreografė Alina Žutautaitė, žiūrovus privertė iš dabarties persikelti į XV-XVII amžius ir patirti to meto dvarų atmosferą, meilės peripetijas.

 

Skaityti toliau...
 
Dainų šventės atranka

LIETUVOS TŪKSTANTMEČIO DAINŲ ŠVENTĖJE „AMŽIŲ SUTARTINĖ“ DALYVAUS RADVILIŠKIO MIESTO KULTŪROS CENTRO

MENO KOLEKTYVAI

 

Lietuva - dainų šalis. Tokia ji laikoma nuo seno. Pirmieji metraščiai, dar neištarę Lietuvos vardo, bet paminėję baltų gentis, ir XIX-XX a. istoriniai šaltiniai, svetimšaliai keliauninkai ir savi atgimstančio tautinio sąjūdžio šviesuoliai atkreipė dėmesį į lietuvių tautos dainingumą bei jos gyvenimą nuolat palydinčios liaudies dainos grožį. Iki šiol tūkstantmetės dainos tebeskamba Lietuvos kaime, ir niekas kitas taip neperteikia lietuvio pasaulėjautos, kiek nostalgiško charakterio, subtilaus grožio ir gėrio suvokimo, kaip daina.

 

Skaityti toliau...
 
Ką žinai apie Lietuvos kariuomenę?

Radviliškio miesto kultūros rūmuose vyko 14-ojo mokinių konkurso

„Ką žinai apie Lietuvos kariuomenę“ finalinis etapas

Balandžio 24 d. Radviliškyje vyko 14-ojo mokinių konkurso „Ką žinai apie Lietuvos kariuomenę“ finalinis etapas. Konkursą rengia Krašto apsaugos ministerija (KAM), Švietimo ir mokslo ministerija (ŠMM) ir Krašto apsaugos savanorių pajėgos (KASP).

 

Skaityti toliau...
 
Radviliškiečiai festivalyje

Radviliškiečiai diplomantai, o „Daina-va“ - absoliučiai geriausi

 

Balandžio 25 dieną  Šiaulių konservatorijoje vyko II – asis tarptautinis vokalinių ansamblių festivalis – konkursas ,,PRIMAVERA“, kuriame dalyvavo 15 kolektyvų iš Lietuvos ir Estijos. Šiame konkurse savo programas pristatė trys kolektyvai iš Radviliškio rajono: Radviliškio rajono Aukštelkų seniūnijos, Aukštelkų kultūros namų moterų ansamblis „Sodietė“ (vadovė Jelena Pociuvienė), Radviliškio rajono Baisogalos seniūnijos, Baisogalos kultūros namų moterų vokalinis ansamblis (vadovė Neringa Bernadickienė), Radviliškio rajono Baisogalos seniūnijos, Pakiršinio kultūros namų vyrų vokalinis ansamblis „Daina-va“ (vadovas Romualdas Juzukonis).

 

Skaityti toliau...
 
Kultūros diena

Radviliškio rajono kultūros darbuotojai Kultūros dieną

paminėjo Radviliškio miesto kultūros rūmuose

 

Pasaulio kultūros diena paskelbta 1935 m. Vašingtone, kai JAV prezidentas Franklinas Delanas Ruzveltas ir dvidešimties Lotynų Amerikos šalių atstovai itin iškilmingoje aplinkoje pasirašė sutartį dėl meno ir mokslo įstaigų bei istorinių paminklų išsaugojimo. Lietuvos Respublikos Seimas į atmintinų dienų sąrašą Kultūros dieną įtraukė 2007-aisiais.

 

Skaityti toliau...
 
Velykos Radviliškyje

Velykų šventė „Rieda margučiai“

 

Antrą Velykų rytą saulutė nušvietė Radviliškio miesto atrakcionų parką, kviesdama Radviliškio ir aplinkinių rajonų tautodailininkus į šventę. Atskubėję vaikučiai puošė Velykų medžius savo pagamintais paukšteliais ir drugeliais (gražiausių darbelių autorės apdovanotos padėkos raštais ir Velykų margučiais).

 

Skaityti toliau...
 
Savivaldybės ataskaita

Radviliškio rajono savivaldybės 2008 m. veiklos ataskaita

Radviliškio miesto kultūros centre

 

Kovo 26 dieną Radviliškio miesto gyventojai susirinko į Radviliškio miesto kultūros rūmus, kur buvo pristatyta Radviliškio rajono savivaldybės 2008 metų veiklos ataskaita.

Renginyje dalyvavo bei į gyventojų klausimus atsakinėjo Radviliškio rajono meras Antanas Čepononis, Radviliškio rajono mero pavaduotojas Jonas Povilaitis, Radviliškio rajono savivaldybės administracijos direktorius Vitolis Januševičius, Radviliškio miesto seniūnas Leonas Grigaliūnas, Radviliškio rajono savivaldybės skyrių vedėjai ir kitų miesto gyventojus aptarnaujančių organizacijų vadovai.

Skaityti toliau...
 
Pavasario žiedai

Pražydus pavasario žiedams suskambo

liaudiška daina

 

Jau antrus metus kovo viduryje visuomeninės organizacijos Kutiškių kaimo bendruomenės klubo „Jaukūs namai“ nariai ir Radviliškio miesto kultūros centro darbuotojai rengia respublikinę parodą „Pavasario žiedai“. Kovo 21 dieną sulaukta gausaus būrio auksarankių iš įvairių Lietuvos miestų. Savo dirbiniais stebino audėjos, pynėjai iš šiaudų, odos dirbinių gamintojai, mezgėjai, žaliųjų daigelių puoselėtojai ir t. t.

 

Skaityti toliau...
 
Šokių festivalyje Latvijoje

Radviliškio miesto kultūros centro meno

kolektyvai tarptautiniame tautinių

šokių festivalyje Latvijoje

 

Radviliškio miesto kultūros centro tautinių šokių kolektyvas „Patrepsėlis“ ir Latvijos Respublikos Cesio miesto kultūros centro tautinių šokių kolektyvas „Dzirnas“ prieš 2 metus užmezgė draugiškus tarptautinius kultūrinius santykius. Kolektyvas „Dzirnas“ 2008 m. dalyvavo tarptautiniame garbaus amžiaus žmonių tautinių šokių festivalyje „Ir ne tik iš Lietuvos“. 2009 metų kovo 14 dieną abu kolektyvai susitiko tarptautiniame tautinių šokių festivalyje „Kam dar ne 100, tas gali“ Latvijos Respublikoje, Cesio mieste.

 

Skaityti toliau...
 
Kovo 11-oji

Iškilmingai paminėta Kovo 11-oji Lietuvos

Nepriklausomybės atkūrimo diena

 

Lietuva 50 metų kūrė naują Lietuvos valstybės atkūrimo scenarijų, kurį įgyvendino 1990 m. kovo 11-ąją. Šią dieną Lietuvos Respublikos Aukščiausioji taryba pasirašė Lietuvos Nepriklausomybės atstatymo aktą, kuriame rašoma, kad atstatomas 1940 metais svetimos jėgos panaikintas Lietuvos Valstybės suverenių galių vykdymas ir Lietuva nuo šiol yra nepriklausoma valstybė. Akte remiamasi 1918 m. vasario 16 d. pasirašytu Lietuvos nepriklausomybės aktu, kuris niekada nenustojo teisinės galios. Aktą pasirašė Lietuvos Respublikos Aukščiausiosios Tarybos Pirmininkas Vytautas Landsbergis ir tarybos nariai.

 

Skaityti toliau...
 
Susitikimas su kultūros ministru

Lietuvos kultūros centrų asociacijos tarybos narių

susitikimas su kultūros ministru

 

2009 m. sausio mėnesį susirinkusi naujoji kultūros centrų asociacijos taryba, susidedanti iš apskričių, miestų ir kurortų kultūros centrų atstovų, apsvarstė esamą kultūros centrų padėtį, problemas, planus 2009 –iems metams. Lietuvos kultūros centrų asociacijos prezidentas Romas Matulis, pasidžiaugė praėjusios kadencijos LR Seimo politikais, kultūros, švietimo komiteto nariais, kurie nuoširdžiai ir aktyviai rėmė kultūros centrus, stengėsi įsiklausyti į kultūros centrų problemas, todėl šiandien yra išsaugota kultūros centų struktūra, vykdomos įvairių meno žanrų ir regioninės kultūros puoselėjimo, modernizavimo, ir kitos programos. Asociacijos tarybos narių susirinkime buvo kalbėta apie vienodos kultūros sistemos struktūros sukūrimą.

 

Skaityti toliau...
 
Šalta žiema šalin eina

Šiaulių apskrities Užgavėnių šventė „Šalta žiema

šalin eina“ Radviliškyje

 

Antradienį, vasario 24 d., Radviliškio miesto gyventojus ir svečius kviesliai kvietė į Šiaulių apskrities Užgavėnių šventę. Šiais metais šventė prasidėjo persirengėlių eisena Radviliškio miesto gatvėmis ir vedė į Radviliškio miesto atrakcionų parką – Gavėno sodybą.

Šeimininkai Gavėnai (Laima Vaičiulytė ir Edmundas Verpetinskas) savo kieme sulaukė labai daug svečių - su kaukėmis ir be jų.

 

Skaityti toliau...
 
Puikusis

Jau antrąjį sekmadienį iš eilės „Puikiajame šou“ (TV3) svečiuojasi radviliškiečiai. Vasario 15 dieną, išgirdome Radviliškio miesto kultūros centro solisto Romualdo Juzukonio atliekamą dainą, vasario 22 dieną kartu su solistu pasirodė ir jo vadovaujamas vyrų vokalinis ansamblis „Daina-va“. Solistas ir ansamblis yra nuolatiniai TV sveikinimų ir radijo koncertų dalyviai. Nesenai Romualdą Juzukonį kalbino TV1 žurnalistai, jo atliekamų dainų klausėsi informacinės-pramoginės ryto laidos „Pabusk su TV1“ žiūrovai. Lietuvos laisvės kovos sąjūdžio įkūrimo 60-ųjų metinių minėjimo proga, Radviliškyje, šventinio koncerto metu, kartu su Lietuvos kariuomenės orkestru, Edmundu Seiliumi, Veronika Povilioniene, folkloro ansambliu „Blezdinga“ koncertavo Romualdas Juzukonis. Apie solistą ir jo atliekamas dainas informacija patalpinta Lietuvos pop muzikos svetainėje www.audio.lt.

 

Skaityti toliau...
 
<< Pirmas < Ankstesnis 21 22 23 24 25 26 27 Kitas > Paskutinis >>

Rezultatai 601 - 625 iš 667