LT   EN   RU

Facebook

Facebook

Apklausa

Kaip sužinote apie Radviliškio miesto kultūros centre vykstančius renginius?
 

Jūsų nuomonė

Kokių renginių Jums trūksa Radviliškio mieste?

Rašykite mums: Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo automatinių reklaminių žinučių, jums reikia veikiancio Javascript, kad galėtumėte pamatyti adresą

Mūsų draugai

 

Radviliškis.Lt

 

Dainų šventė

 

Mano Radviliškis

 

Gniezno kultūros centras

 

Informacinis partneris

Lankytojai

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterŠiandien352
mod_vvisit_counterVakar645
mod_vvisit_counterPer savaitę1729
mod_vvisit_counterPer mėnesį10202
mod_vvisit_counterIš viso1459762
Renginiai
Šventėm!

Mokslo metų pradžios šventė Radviliškio mieste

 

 

Rugsėjo 1-osios rytą Radviliškio miesto centre skambėjo muzika, kvietimai švęsti Naujųjų mokslo metų pradžią, paminėti Laisvės dieną.

Moksleiviai ir jų tėveliai, pedagogai rinkosi į Švč. Mergelės Marijos Gimimo bažnyčią, vėliau, aikštėje, prie Nikės skulptūros, Radviliškio moksleivius pasveikino Radviliškio švietimo skyriaus vedėja Genovaitė Juodeikienė. Miesto mokyklų atstovai savo sveikinimus ir norus, užrašytus popieriaus ritinėliuose, pritvirtino prie spalvotų balionų puokštės. Skambant muzikai, balionų puokštė, paleista į dangų, nuskrido vėjo kryptimi.

Po pietų, Radviliškio miesto Atrakcionų parke, vyko šventinės Rugsėjo pirmosios akcijos pirmokėliams, jaunųjų Radviliškio miesto atlikėjų koncertas, apdovanoti gatvės krepšinio nugalėtojai. Sukosi karuselės, vyko linksmos atrakcijos, grupių „ANBO“ ir „Weekends“ koncertai. Vakaras pasibaigė diskoteka su „dj Mexxium“.

Skaityti toliau...
 
Radviliškiečiai liaudies meno festivalyje „Europeade 2008“ pristatė savo krašto tradicijas

Šveicarijoje, Martigny mieste, vykusiame tarptautiniame liaudies meno festivalyje „Europeade2008“ dalyvavo Radviliškio miesto kultūros centro folkloro ansamblis „Aidija“ (vadovė Angelė Virgailienė) ir tautinių šokių kolektyvas „Šelmiai“ (vadovas Edmundas Verpetinskas).

 

Skaityti toliau...
 
Akcija „Dovanoju knygą“

2008 metus Lietuvos Respublikos seimas paskelbė Skaitymo metais. Ta proga 2008 m. kovo 1 dieną Radviliškio miesto kultūros centras pradėjo akciją „Dovanoju knygą“. Ji buvo skirta suprantantiems knygos skaitymo reikšmę, mėgstantiems skaityti ir negalintiems įsigyti knygų ar norintiems savo knygų lentynas papildyti geromis knygomis.

 

Skaityti toliau...
 
Sąjūdžio minėjimas

Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio 20-mečio minėjimas „Su Sąjūdžiu - už Lietuvą“


 

2008 m. birželio 18 d. Radviliškio miesto kultūros rūmų mažoji salė vos sutalpino gausiai į renginį susirinkusius politinius kalinius, Sąjūdžio aktyvistus, rajono valdžios atstovus, Lietuvos Respublikos seimo narius, miesto gyventojus.  Susirinkusiems Sąjūdžio himną atliko Berta Timinskaitė (vadovė Inga Petrauskienė), o į tų laikų įvykių verpetą nukėlė filmas „Atgimimo kronika“.

 

Skaityti toliau...
 
Antaninės

Antaninių ir šienapjūtės pradžios šventė „Praeitis dabarty“

 

Šiaulių apskrities administracija dalinai finansavo Radviliškio miesto kultūros centro projektą „Praeitis dabarty“.

Projektą įgyvendinti padėjo Radviliškio rajono tautodailininkai: Edvardas Belokopitovas – medžio drožėjas, Stanislovas Špukas – kalvis, Viktorija Oleinikova - keramikė, Aldona Janelionienė – juostų pynėja, Olė Plungienė – juostų pynėja, Aurelija Norvaišienė - riešynių mezgėja, Eugenijus Arbušauskas – medžio drožėjas.

Skaityti toliau...
 
Tėvo ir vaiko šventė Radviliškyje

Tėvo ir vaiko dienos šventę Radviliškio miesto atrakcionų parke pradėjo Radviliškio miesto kultūros centro modernaus šokio kolektyvas „Aistra“ (vadovė V. Jurgauskienė). Vasariškai nusiteikę renginio vedantieji Daivutė ir Mantas sveikinosi su atėjusiais į šventę tėčiais ir vaikais bei kvietė linksmintis.

Akcijos „Dovanoju knygą“ pabaigą paskelbė Radviliškio miesto kultūros centro direktorius Romualdas Juzukonis - surinkta 1390 knygų, kurias padovanojo dvylika Radviliškio miesto gyventojų.

Skaityti toliau...
 
Šėlome Ukrainoje

Liaudiškos muzikos kapela „Seni pažįstami“ ir tautinių šokių kolektyvas „Šelmiai“ dalyvavo XI Ukrainos lietuvių dainų ir šokių festivalyje

 

2008 m. gegužės 15 d. Radviliškio miesto kultūros centro delegacija, vadovaujama kultūros centro direktoriaus Romualdo Juzukonio išvyko į XI Ukrainos Lietuvių festivalį Lvovo mieste. Tai tradicinis Ukrainos lietuvių festivalis, kuriame dainuojama lietuviškai ir šokami lietuviški šokiai. Lvovo mieste festivalis vyko jau antrą kartą.

Skaityti toliau...
 
Sekminės

Beržų garbinimo šventė

Sekminės – šventė, švenčiama sekmą (t.y. septintą) savaitę po Velykų. Jos metu garbinama augmenija ir naminiai gyvuliai. Miestiečiams ši šventė nebėra tokia aktuali kaip Kalėdos ar Velykos, mat jos metu daugiausia dėmesio skiriama naminiams gyvuliams – karvėms.

Šventės metu ypatinga galia suteikiama jauniems berželiams. Pagonys medį laikė žmogaus ir visos gyvūnijos protėviu. Medis simbolizavo Visatos amžinumą, nesibaigiamumą, gimimą, mirtį ir atgimimą, mat jis žiemą apmiršta, o pavasarį vėl sužaliuoja. Medis simbolizavo ir visą pasaulį: jo šakos – dangų, kamienas – žemę, šaknys – požemį. Beržas išsiskiria iš kitų medžių tuo, kad yra itin gyvybingas – pirmasis pavasarį išsprogsta, auga ir prastoje žemėje.

Skaityti toliau...
 
Piešėme!

2008 m. gegužės 3 d. Radviliškio miesto kultūros rūmuose vyko piešinių konkursas „Knyga apie mano mamą“. Būrys darželinukų ir moksleivių, suskirstytų pagal amžiaus grupes, piešė piešinius savo mamytėms. Vaikai nustebino savo išradingumu bei meniniais sugebėjimais. Konkurse dalyvavo 26 dalyviai.

Vertinimo komisija, kuriai pirmininkavo Gražinos pagrindinės mokyklos dailės mokytoja metodininkė Jadvyga Kurmanskienė, laureatais, amžiaus grupėje nuo 5 iki 7 metų, išrinko: Aušrinę Bosaitę, Edgarą Simonavičių ir Viktoriją Venckutę. Apdovanoti padėkomis: Iveta Nėjūtė, Aziza El – Merhebi, Austėja Gakštytė, Ieva Venckutė ir Dovydas Supragonas.

Amžiaus grupėje nuo 10 iki 12 metų, laureatais tapo: Vytautė Simonavičiūtė, Rugilė Šaulianskaitė ir Aurelija Ivanovaitė. Padėkomis apdovanoti: Mindaugas Karalius, Evelina Bartkevičiūtė, Brigita Bagučianskytė, Gerda Imbrasaitė, Julija Sabulytė, Deimantė Rimšaitė ir  Viktorija Gedvilaitė.

Amžiaus grupėje nuo 13 iki 16 metų, laureatais tapo: Roberta Veckaitė, Indrė Šaulianskaitė, Algis Jaraminas ir Julita Kazlauskaitė. Gavo padėkas: Skaistė Kuvikaitė, Marijana Jonaitytė, Indrė Galkytė ir Viktorija Navikaitė.

Konkurso laureatai apdovanoti Radviliškio miesto kultūros centro direktoriaus diplomais ir padėkomis. Konkurso diplomantų mamytės AB „Mintis“ knygomis.

Skaityti toliau...
 
Mamai

Renginiai, skirti motinos dienai

 

Balandžio 30 d. Radviliškio rajono neįgaliųjų draugija pakvietė Radviliškio rajono gyventojus į koncertą „Iš visos širdies – Mamai“, kuris įvyko Radviliškio kultūros rūmuose. Mamoms ir močiutėms savo dainas dainavo: Radviliškio muzikos mokyklos vaikų ir merginų ansambliai (vadovė Roma Apšegienė), Radviliškio rajono neįgaliųjų ansamblis „Atjauta“ (vadovė Roma Apšegienė), Kairių kultūros namų vokalinis ansamblis (vadovė Jugina Stapošaitienė), Kretingos rajono Baublių kultūros namų vokalinis ansamblis (vadovė Daiva Šilinskienė), Radviliškio rajono aklųjų ir silpnaregių vokalinis ansamblis „Pasagėlė“ (vadovė Roma Apšegienė), Aukštelkų kultūros namų vokalinis ansamblis „Sodietė“ (vadovė Jelena Pociuvienė) ir Radviliškio PB ansamblis „Bočiai“ (vadovas Petras Zdanys). Mamų pasveikinti atvyko LR seimo narė Zita Žvikienė ir Radviliškio rajono mero pavaduotojas Jonas Povilaitis.

 

Gegužės 1 d. koncertą visoms Mamoms, padovanojo solistas Romualdas Juzukonis ir Pakiršinio kultūros namų vyrų vokalinis ansamblis „Daina-va“. Daug gražių autorinių ir populiariosios estrados dainų tą vakarą atliko solistas, daug dainų ir šiltų šypsenų žiūrovams padovanojo vokalinis ansamblis „Daina-va“.

Skaityti toliau...
 
Šėlome!

„Pavasarinis šokių šėlsmas 2008“

 

Tai tarptautinis šokių festivalis, sukvietęs šokio entuziastus ne tik iš Lietuvos, bet ir Vokietijos, Latvijos, Argentinos. Visą savaitę Šiaulių apskrityje vyko šokio renginiai. Balandžio 17 d. žiūrovus į savo pasirodymą Radviliškio miesto kultūros rūmų salėje pakvietė Radviliškio miesto kultūros centro kantri šokių grupė „Šelmiai“ (vadovas Edmundas Verpetinskas), o savo naują Argentinos tango spektaklį „Prologas“ pristatė šokio teatras iš Pasvalio (vadovas S. Repšys, režisierė A. Liukpetrienė).

Skaityti toliau...
 
Paminėjome Kultūros dieną

2008 m. balandžio 15 d. 12.00 val. Radviliškio miesto kultūros rūmuose buvo minima kultūros darbuotojo diena. Visus susirinkusius pasveikino Radviliškio rajono savivaldybės meras Antanas Čepononis, Radviliškio rajono savivaldybės administracijos kultūros skyriaus vedėjas Augenijus Jurgauskas ir Radviliškio miesto kultūros centro direktorius Romualdas Juzukonis.

Susirinkusiems buvo pristatyta kultūros dienos paskelbimo istorija, simbolika bei jos prasmė. (Pranešimas)

Jau tradicija tapo kiekvienų metų pradžioje įteikti nominacijas geriausiems metų liaudiškos muzikos vadovams, choreografams, etnografams, muziejininkams, tautodailininkams, meno saviraiškos novatoriams, muzikos ir lietuvių kalbos mokytojams, praėjusių metų debiutantams.

Skaityti toliau...
 
Parodėme

2008 m. balandžio 5 d. Kutiškių kaimo bendruomenės klubas „Jaukūs namai“ ir Radviliškio miesto kultūros centras radviliškiečius kvietė į tautodailininkų ir gražiadirbių, susibėgusių iš visos Lietuvos, surengtą parodą - pardavimą „Pavasario žiedai“. Šventės svečius pasveikino ir atminimo dovanėles organizatoriams įteikė Lietuvos Respublikos Seimo narė Zita Žvikienė.

Susirinkusiuosius linksmino Kėdainių kultūros centro Vilainių skyriaus meno mėgėjų tautinių šokių kolektyvas „Volungė“ ir Lančiūnavos skyriaus mišrus vokalinis ansamblis su programa „Ankstyvo vyturio giesmė“.

 

Skaityti toliau...
 
Sukalėm cviekus!

2008 m. balandžio 1 d. Radviliškio miesto kultūros rūmuose įvyko juokų dienai skirtas renginys „Cviekas 2008“. Jo metu buvo įteiktos 4 nominacijos. „Top reklama“ paskirta Radviliškio turgaus savininkams už mero Antano Čepononio „reklamą dykai“. Nominacijoje „Sunkus verslas“ nugalėjo siužetas „Susidorojimas“, supažindinantis su padėtimi Radviliškio miesto alaus baruose. „Įkalėme cvieką“ ir UAB „Radviliškio komunalinės paslaugos“ direktoriui už apleistą ir neprižiūrėtą „Vaiduoklį Kasparą“, buvusį malūną vienoje iš pagrindinių Radviliškio gatvių, nominacijoje „Kultūros paveldas“. „Miesto veidas“ įteiktas visiems puikiai pažįstamam „miesto fanui“ Simui.

Skaityti toliau...
 
Ridenom!

Antrąją šv.Velykų dieną, 2008 m. kovo 24 d., bobutė, diedukas, jų dukra Mariutė ir vištelė į savo kiemą sukvietė dainuojančius ir šokančius Radviliškio miesto kultūros centro meno kolektyvus, kurie ne tik koncertavo, bet ir žaidė su žiūrovais. Pirmą kartą savo sugebėjimus demonstravo hip hopo ir jaunimo džiazo grupės. Šventė tuo nesibaigė. Būrelis vaikučių dar ilgai nesiskirstė ir smagiai rideno margučius.

 

Skaityti toliau...
 
Juokėmės!

2008 m. kovo 15 d. Radviliškio miesto kultūros rūmuose įvyko jubiliejinė, 15 – oji šalies humoro grupių šventė "Juokis 2008", pritraukusi gausų būrį žiūrovų. Radviliškiečius linksmino: Sprandžina" iš Šeduvos, "Skruzdėlynas" iš Molėtų, "Komisarai" iš Šiaulių, "Linksmosios našlės" iš Gudžiūnų (Kėdainių raj.), "Vyturiai" iš Utenos, "Barboros" iš Nevarėnų (Telšių raj.) ir "Kanapis" iš Nevarėnų (Telšių raj.).

Skaityti toliau...
 
Šventėme!

Žmogaus gerumas, kilnumas negali būti užmiršti


2008 m. kovo 11 d. Radviliškio miesto kutūros rūmuose, šventiniame minėjime "Šalis ta Lietuva vadinas", skirtame Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai,  buvo pagerbti iškiliausi rajono seniūnijų žmonės: Kalnelio Gražionių bendruomenės narė Genovaitė Baliutienė, LVA Gyvulininkystės instituto direktorė Violeta Juškienė, ŽŪB "Gražiškiai" valdybos pirmininkas Juozapas Glinskis, Kutiškių kaimo bendruomenės narys Alfonsas Galvanauskas, VĮ "Radviliškio miškų urėdijos" urėdas Juozas Eismontas, Sigito Krivicko įmonės "Fasma" savininkas Sigitas Krivickas, Sidabravo seniūnijos Dapšionių kaimo ūkininkai Nijolė ir Vytautas Čepaičiai, Lietuvos kaimo bendruomenių sąjungos valdybos narė Regina Dambrauskienė, Šaukoto miestelio gyventoja Bronė Gontarskienė, Velžių kaimo ūkininkas Feliksas Šlėvė, Šeduvos gimnazijos gimnazistė Justina Čepaitė, Šiaulėnų miestelio šviesuoliai Meilutė ir Artūras Kubiliai bei Tyrulių seniūnijos gyventoja Vladislava Lukoševičienė. Taip pat pasveikinti jauni žmonės gimę prieš 18 metų: Urtė Giedraitytė, Živilė Kirlytė ir Tomas Kairys.

Skaityti toliau...
 
Kovo 8-oji - Tarptautinė moters diena

2008 m. kovo 8 d. Radviliškio miesto kultūros centras sveikino moteris Tarptautinės moters dienos proga. Šiai progai Radviliškio miesto kultūros rūmuose skirtas koncertas „Be moterų nuvystų visos gėlės...“, kuriame koncertavo tik vyrai.

 
Skaityti toliau...
 
Savivaldybės 2007 metų veiklos atskaita
2008 m. kovo 6 d. Radviliškiečiai rinkosi į Radviliškio miesto kultūros rūmus išklausyti Radviliškio Savivaldybės veiklos 2007 metų ataskaitos.

Gyventojai susipažinti su 2007 metų veiklos rezultatais. Parodytas filmas apie 2007 metais vykusias šventes, pasikeitimus, pristatytos naujovės – nauja atliekų šalinimo tvarka, vykdomi ir planuojami vykdyti projektai švietimo, kelių infrastruktūros, kultūros ir kitose srityse.

 

Skaityti toliau...
 
ŠIAULIŲ APSKRITIES UŽGAVĖNIŲ ŠVENTĖ

„Sveikas gyvas, sveteli, ne kirvį, o gerą nuotaiką užantin užsikišęs!“ – vasario 2 d. kvietė į tradicinę apskrities Užgavėnių šventę, Daugyvenės kultūros istorijos muziejuje – draustinyje Kleboniškių kaime, Užgavėnių tradicijų puoselėtojai iš Biržų, Pakruojo, Šiaulėnų ir Radviliškio.

„Prietėliai, susirinkime visi ne spoksoti , bet dūkti,

rokuotis, varžytis ir persivalgius laižytis!”.

Išsidūkę kiemeliuose, apie penkis šimtus  šventės dalyvių rinkosi prie puošniosios Morės – traukė dainas, šėlo rateliuose. Netikėtai susikibo Kanapinis ir Lašininis. Bet išstypėlio Kanapinio kova su Lašininių greitai baigėsi. Įsitikinę , kad Lašininis „jau beveik be gyvybės požymių, persirengėliai medikai“ nutempė jį į šalį. Ugninis gaidys pradėjo savo šokį ant „Morės“ ir tapo aišku, kad žiema jau išvaryta iš kiemo.

Žiemą iš kiemo išvaryti padėjo Šiaulių apskrities viršininko skirta, Radviliškio miesto kultūros centro projektui, parama. Šventės rėmėjai: Radviliškio savivaldybės administracija, Daugyvenės kultūros istorijos muziejaus – draustinio administracija. Ačiū, Jiems!

Skaityti toliau...
 
VASARIO 16 – OJI – LIETUVOS VALSTYBĖS ATKŪRIMO DIENA

 

Vasario 16-osios – Lietuvos Valstybės 90-mečiui skirti renginiai Radviliškio mieste prasidėjo iškilmingu Sporto arenos atidarymu vasario 15 d. Šventėje dalyvavo Radviliškio miesto  kultūros centro modernaus šokio grupė „Aistra“, vadovė Valerija Jurgauskienė.

Tą pačią dieną, Radviliškio miesto kultūros rūmuose atidaryta Radviliškio rajono tautodailininkų darbų paroda. 60 tautodailininkų pristatė daugiau nei 200 savo darbų. Parodos lankytojų dėmesį patraukė Olės Plungienės, Aurelijos Norvaišienės, Jono Tikuišio, Aldonos Janelionienės, Eugenijaus Arbušausko ir kitų tautodailininkų darbai. Paroda kultūros rūmuose veiks iki kovo vidurio, o geriausieji Radviliškio tautodailininkų darbai bus eksponuojami parodoje Šiauliuose.

Parodos lankytojai ir svečiai buvo pakviesti į iškilmingą Lietuvos Valstybės 90-mečio minėjimą. Renginio metu pagerbtas žuvusių už Lietuvos nepriklausomybę atminimas. Gėlių krepšelius ir žvakeles į  Radviliškio miesto kapines išnešė: mokinių parlamento atstovai, Lietuvos kariuomenės Generolo leitenanto Motiejaus Pečiulionio kariai, Lietuvos Šaulių Sąjungos Šiaulių apskrities generolo Povilo Plechavičiaus Šaulių rinktinės Radviliškio šaulių kuopos šauliai. Istorinę mūsų šalies praeitį apžvelgė Vaižganto gimnazijos istorijos mokytoja Laima Maminskienė. Visus pasveikino Radviliškio rajono savivaldybės meras Antanas Čepononis, LR seimo narė Zita Žvikienė.

Lietuvos nepriklausomybės 90-mečio proga radviliškiečiams ir miesto svečiams koncertavo dainų ir šokių ansamblis „Lietuva“. Vasario 16 d. Radviliškio Švč. M. Marijos gimimo bažnyčioje buvo aukojamos šventosios mišios „Malda už Tėvynę Lietuvą“. Po šventų mišių  radviliškiečiams Radviliškio miesto kultūros rūmuose buvo demonstruojami dokumentiniai filmai: A. Matelio ir A. Stonio „Skrydis per Lietuvą“, J. Sabuoliaus „Stirna“ bei folklorinio ansamblio „Aidija“ – 20-mečiui sukurtas filmas „Iš kraičio skrynios“.

Skaityti toliau...
 
<< Pirmas < Ankstesnis 21 22 23 24 25 26 27 Kitas > Paskutinis >>

Rezultatai 651 - 671 iš 671