LT   EN   RU

Facebook

Facebook

Apklausa

Kaip sužinote apie Radviliškio miesto kultūros centre vykstančius renginius?
 

Jūsų nuomonė

Kokių renginių Jums trūksa Radviliškio mieste?

Rašykite mums: Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo automatinių reklaminių žinučių, jums reikia veikiancio Javascript, kad galėtumėte pamatyti adresą

Mūsų draugai

 

Radviliškis.Lt

 

Mano Radviliškis

 

Gniezno kultūros centras

 

Informacinis partneris

Lankytojai

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterŠiandien401
mod_vvisit_counterVakar537
mod_vvisit_counterPer savaitę4290
mod_vvisit_counterPer mėnesį11698
mod_vvisit_counterIš viso1252163
Vardan tos

Kviečiame

Pagal Petro Vaičiūno pjesę „Patriotai“

Dviejų dalių satyrinis farsas

Režisierius – Aidas Giniotis

Kompozitorius – Vytautas Leistrumas

Scenografė ir kostiumų dailininkė – Ramunė Skrebūnaitė

VAIDINA:
Liuba – Inga Norkutė
Liucija – Inga Jarkova, Martyna Gedvilaitė (teatro bendradarbė)
Ona – Eglė Stanišauskaitė
Napoleonas Lietuvis – Aurimas Pintulis
Petras Velykis – Aurimas Žvinys
Jotautas Kristautas – Anicetas Gendvilas, Aidas Matutis, Jurgis Marčėnas (teatro bendradarbis)
Paulius Labutis – Sigitas Jakubauskas, Antanas Venckus
Henrikas Zauerzeinas – Anicetas Gendvilas, Eimantas Bareikis (teatro bendradarbis)
Giedotojai:
Juozas Bindokas, Dalius Jančiauskas
Severinas Norgaila
Danguolė Petraitytė

Petras Vaičiūnas (1890 07 11–1959 06 07) – poetas, dramaturgas, vertėjas, vienas žymiausių lietuviškojo repertuaro kūrėjų tarpukario Lietuvoje (parašė daugiau kaip 20 dramų). Į teatrą žiūrėjo kaip į pilietinio ir moralinio auklėjimo priemonę, savo veikaluose gvildeno aktualias tautines, socialines ir moralines problemas, kūrė psichologiškai pagrįstus personažus, Jo dramoms, nepaisant kritiškos tikrovės analizės, būdinga gyva reakcija į laikmečio aktualijas, dinamiškas veiksmas, šmaikštūs dialogai.

Drama „Patriotai“, parašyta 1926 metais ir tais pat metais pastatyta Valstybės teatre (Kaune) legendinio režisieriaus Boriso Dauguviečio, ilgai repertuare neišsilaikė, nes nepatiko valdininkams. 1954 metais komediją pervadinęs „Ekscelencijos“ mėgėjiškai pastatė aktorius Balys Lukošius. Drama buvo panaudota ir kaip LRT kino filmo scenarijus 1980 metais. Paskutinysis pastatymas teatro scenoje 2008 metais režisieriui Jonui Vaitkui pelnė Auksinį scenos kryžių. O 2016 metų žiemą Lietuvos kino teatruose pristatoma dramaturgo, žurnalisto bei scenaristo Mindaugo Nastaravičiaus filmo premjera – komedija „Patriotai“, sukurta Petro Vaičiūno to paties pavadinimo pjesės „Patriotai“ motyvais.

Režisierius Aidas Giniotis mini, kad spektaklis - gerokai kitoks, netgi drastiškas, truputį liūdnas, truputį šmaikštus. Jis skirtas suaugusiems, t.y. tinkamas asmenims nuo 14 metų.

Šio spektaklio rodymas Radviliškyje yra Radviliškio miesto kultūros centro įgyvendinamo projekto „Auksiniai scenos kryžiai“ dalis. Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba, Lietuvos kultūros ministerija ir Radviliškio rajono savivaldybė.

 
< Ankstesnis   Kitas >