LT   EN   RU

Facebook

Facebook

Apklausa

Kaip sužinote apie Radviliškio miesto kultūros centre vykstančius renginius?
 

Jūsų nuomonė

Kokių renginių Jums trūksa Radviliškio mieste?

Rašykite mums: Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo automatinių reklaminių žinučių, jums reikia veikiancio Javascript, kad galėtumėte pamatyti adresą

Mūsų draugai

 

Radviliškis.Lt

 

Dainų šventė

 

Mano Radviliškis

 

Gniezno kultūros centras

 

Informacinis partneris

Lankytojai

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterŠiandien352
mod_vvisit_counterVakar645
mod_vvisit_counterPer savaitę1729
mod_vvisit_counterPer mėnesį10202
mod_vvisit_counterIš viso1459762
Radviliškio rajono jaunimo klubo „MIX“ veikla

Paremkite mūsų veiklą!

2008 m. lapkričio 17 d. prie Radviliškio miesto kultūros centro įsikūrė Radviliškio rajono jaunimo klubas „MIX“.

Per pastaruosius dvejus metus nuveikta nemažai darbų, stengtasi kiekvienais metais apjungti kuo daugiau jaunimo, pristatyti jiems kryptingą, įdomią veiklą, į skirtingas veiklas įtraukiant vis daugiau jaunimo, bendraujant su skirtingų amžiaus tarpsnių ir socialinių sluoksnių žmonėmis.

2009 m. klubo nariai aktyviai įsitraukė į miesto šventės renginių savaitę. Jaunimas organizavo akciją „Mūsų nedaug, bet mes galim daug. Nudažykim pasaulį spalvotai“, skirta Baltijos kelio 20-osioms metinėms (kurioje buvo apjungtos kelios jaunimo organizacijos). Ši akcija, tai visiškai kitoks požiūris į Baltijos kelią, pilietiškumą. Po šios akcijos klubo narių gretos pasipildė nemaža dalimi jaunimo. 2009 metais jaunimo organizacija projektinei veiklai gavo – 3 300,00 Lt., finansuoti 3 projektai: Mėgėjiškų filmų festivalis „Radviliškis pasitinkant tūkstantmetį“, tai pirmasis tokio pobūdžio renginys rajone pristatantis kino meną. Pagrindinis festivalio tikslas – atgaivinti mėgėjišką kiną Radviliškyje ir pristatyti šį miestą tokį, koks jis yra, surinkti geriausių filmų apie Radviliškį kolekciją. Festivalio metu buvo demonstruojami jau turimi filmai apie Radviliškį bei pristatomi nauji kūrėjų darbai, išleistas DVD, konkurse pristatomų, filmų rinkinys.

Ekspedicija „1000 min. po Radviliškio apylinkes”, ši ekspedicija pėsčiomis (1000 min. 2 paras) po Radviliškio rajoną, senuosius kaimus. Projektas buvo kuriamas tam, kad kiekvienas šio krašto jaunas žmogus, gyvenantis šiuo istoriniu laikotarpiu galėtų bent simboliškai prisidėti prie Lietuvos vardo tūkstantmečio šventimo ir šios sukakties pažymėjimo, kad švęsdami didingiausią mūsų valstybės šventę – Lietuvos vardo tūkstantmetį, pirmiausiai sužinotumėm daugiau apie savo kraštą, surinktume dar gyvą tautosaką bei įamžintumėm savo ekspediciją leidinyje, kurį paliktume ateities kartoms bei išgarsintume savo kraštą Lietuvoje. Ekspedicijos dalyviai, jaunimas, ekspedicijos metu, užrašinėjo, fotografavo, filmavo, rinko kraštotyrinę medžiagą, kuri po ekspedicijos buvo išleista leidiniu ir pristatyta visuomenei. Šis leidinys bus ne tik prezentacinė, bet ir puiki edukacinė medžiaga.

Pilietiškumo projektas „Pasitinkant tūkstantmetį“, tai renginių ciklas skirtas Lietuvos vardo tūkstantmečio minėjimui. Šie renginiai buvo įtraukti į šventinę rajono renginių savaitę.

2010 m. jaunimo klubas, aktyviai plėtojo projektinę veiklą. Per šiuos metus finansuoti 4 projektai, gautas finansavimas – 38 500 Lt. (tarp jų vienas – rajoninio, vienas – tarptautinio ir du respublikinio lygmens projektai:

Antrą kartą organizuotas Mėgėjiškų filmų festivalį „Geležinkelininkų sostinė – Radviliškis“. Šis festivalis vyko Radviliškio geležinkelio stotyje bei turi labai ryškią išskirtinę tematiką, kuri filmų kūrėjams tapo tikru iššūkiu - kviečianti išryškinti tai, kas Radviliškyje yra gražaus, įdomaus, patrauklaus, unikalaus bei savito. Po festivalio išleistas DVD, konkurse pristatomų, filmų rinkinys.

Švęsdami Sekmines išrinkome Pirmąją Lietuvos kojinių mezgimo čempionę. Šią gražią idėją parėmus Lietuvos Respublikos Kultūros rėmimo fondui, organizuotas pirmasis Lietuvoje kojinių mezgimo čempionatas. Čempione tapo 65 metus kojines mezganti radviliškietė 75 metų (vyriausioji čempionato dalyvė) Paulina Genė Liubonienė. Čempionato metu, rajono žmonės turėjo puikų reginį, atviroje erdvėje (Radviliškio kultūros ir poilsio parke), galėjo matyti gimstančius liaudies meistrų kūrinius. Po čempionato Radviliškio miesto kultūros centre surengėme numegztų kojinių parodą, bei viešindami projekto rezultatus išleidome teminius nuotraukų stendus, edukacinį leidinį „Kojinės“.

Puoselėdami tradicinius amatus, jų perdavimą jaunajai kartai mokant jaunimą mąstyti ir veikti bei įgyvendinant Jaunimo reikalų departamento 1.1.4.1. priemonę: organizuoti jaunimo verslo tyrimų ir mokymo, dalijimosi gerąja patirtimi projektų rengimą, Radviliškio miesto kultūros centre organizuotos „Kūrybinės kojinių mezgimo dirbtuvės“. Spalio mėn. vyko šio projekto baigiamasis etapas – „Šeškaturgis“. „Šeškaturgio“ metu buvo eksponuojama jaunimo ir vyresniojo amžiaus žmonių numegztų kojinių paroda. Šis jaunimo verslumo ugdymo ir skatinimo projektas paruoštas Jaunimo klubo „Mix“ narių, buvo paremtas Jaunimo reikalų departamento prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos.

Didelį žiūrovų, istorikų, jaunimo dėmesį prikaustė projektas „Bermontininkai retrospektyvoje“ jo paruošiamieji darbai, mūšio rekonstrukcija, filmavimas, mūšio maketas, paroda ir kt. projekto renginiai. Pirmą kartą Lietuvos istorijoje, šių metų lapkričio pabaigoje, buvo atstatomas Lietuvos kariuomenės ir bermontininkų susirėmimas prie vieno iš išlikusių Radviliškio malūnų. Tai pirmoji Tarpukario kovų rekonstrukcija. Mūšį rekonstravo Lietuvos, Latvijos, Estijos ir kitų šalių karo istorijos entuziastai. Prie šio projekto prisijungė Radviliškio miesto kultūros centro jaunųjų kino mėgėjų klubas, kurie įamžino kovas su bermontininkais prie Radviliškio, sukurdami dokumentinį filmą. Jaunimas aktyviai įsijungė į vieną iš projekto dalių – mūšio maketo kūrimą. Žymus Lietuvos istorikai diskutavo atidarant parodą „Lietuvos laisvės kovose naudoti ginklai“ bei organizuojant diskusiją apie kovas su Bermonto grupių kariais mūsų krašte. Projektas iš dalies finansuotas Lietuvos Respublikos Kultūros ministerijos Kultūros rėmimo fondo, projekto kūrybinėje, organizacinėje grupėje dirbo Radviliškio miesto kultūros centro darbuotojai, Radviliškio rajono jaunimo klubas „MIX“, savanoriai, krašto istorijos žinovai. Pagrindiniu informaciniu projekto rėmėju tapo Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija. Šiuo projektu susidomėjo ir parodą aplankė LR prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Etnokultūrinės stovyklos „O jūs, vaikai, taip darykit, kaip diedukai darė“ jaunimui buvo pristatyta i edukacinė programa „Malūnų kelias“ (tikslas – supažindinti jaunimą su unikalių Lietuvos kultūros paveldo objektų – vėjo malūnų – istorine praeitimi), po šios ekspedicijos išleistas leidinys, suorganizuota foto paroda, sudarytas „Malūnų kelio“ žemėlapis.

Įvairiems renginiams ir veiklai organizuoti jaunimas aktyviai ieško rėmėjų, partnerių, konsultantų. Tokio pobūdžio veikla moko jaunimą bendravimo, verslumo, kūrybingumo, atsakomybės ir darbo komandoje. Įgyvendinti projektai, edukacinės programos, savanorystės akcijos patraukliai pateikiamos įvairių amžiaus grupių žmonėms, jaunimui, taip sužadinant norą vis daugiau jaunų žmonių burtis į grupes įgyvendinant naujus projektus ir veiklas.

Išleisti leidiniai:
2009 m. – „1000 minučių po Radviliškio apylinkes“ (ekspedicijos po du senuosius Radviliškio kaimus (Šniukonių ir Žibartų) rezultatas);
2009 m. – DVD diskas „Radviliškis pasitinkant tūkstantmetį“, mėgėjiškų filmų festivalio DVD kolekcija;
2010 m. – „Kojinės“, knygutė apie kojinių mezgimą Lietuvoje, pirmąjį kojinių mezgimo čempionatą.
2010 m. – „Malūnų kelias“, edukacinės programos, ekspedicijos po Radviliškio rajono malūnus rezultatas.
2010 m. – DVD diskas „Geležinkelininkų sostinė - Radviliškis“, mėgėjiškų filmų festivalio DVD kolekcija.
2010 m. – DVD diskas „Bermontininkai retrospektyvoje“.

Manome, kad mūsų klubo narių veikla yra matoma, įdomi ir sėkminga (turi puikius rezultatus). Tikime, kad Radviliškio rajono jaunimo klubo „MIX“ iniciatyvos, nuveiktų darbų rezultatai bus įvertinti mūsų kraštiečių. Visus norinčius paremti jaunimo iniciatyvas kviečiame prisidėti prie mūsų veiklos.

Finansinę paramą galite pervesti:
Radviliškio rajono jaunimo klubui „MIX“
Adresas – Maironio g. 10, 82133 Radviliškis;
Įmonės kodas – 302248524;
Bankas – AB ŠIAULIŲ BANKAS Radviliškio skyrius;
Atsiskaitomoji sąskaita – LT187181400001700107;
Elektroninis paštas – Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo automatinių reklaminių žinučių, jums reikia veikiancio Javascript, kad galėtumėte pamatyti adresą ;
Telefonas – 8~422 54006, 8 656 36199

Pirmininkė Vaida Norkevičienė

 
< Ankstesnis   Kitas >