LT   EN   RU

Facebook

Facebook

Apklausa

Kaip sužinote apie Radviliškio miesto kultūros centre vykstančius renginius?
 

Jūsų nuomonė

Kokių renginių Jums trūksa Radviliškio mieste?

Rašykite mums: Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo automatinių reklaminių žinučių, jums reikia veikiancio Javascript, kad galėtumėte pamatyti adresą

Mūsų draugai

 

Radviliškis.Lt

 

Dainų šventė

 

Mano Radviliškis

 

Gniezno kultūros centras

 

Informacinis partneris

Lankytojai

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterŠiandien645
mod_vvisit_counterVakar910
mod_vvisit_counterPer savaitę2371
mod_vvisit_counterPer mėnesį15799
mod_vvisit_counterIš viso1420317
Šėlome Ukrainoje

Liaudiškos muzikos kapela „Seni pažįstami“ ir tautinių šokių kolektyvas „Šelmiai“ dalyvavo XI Ukrainos lietuvių dainų ir šokių festivalyje

 

2008 m. gegužės 15 d. Radviliškio miesto kultūros centro delegacija, vadovaujama kultūros centro direktoriaus Romualdo Juzukonio išvyko į XI Ukrainos Lietuvių festivalį Lvovo mieste. Tai tradicinis Ukrainos lietuvių festivalis, kuriame dainuojama lietuviškai ir šokami lietuviški šokiai. Lvovo mieste festivalis vyko jau antrą kartą.

Festivalio svečiai: Lietuvos Respublikos seimo narys Petras Auštrevičius, Lietuvos Respublikos Ambasados Ukrainoje atstovai, tautinių mažumų ir išeivijos departamento prie LRV atstovai, Lietuvos Respublikos garbės konsulato Lvovo mieste atstovai, Vinicos, Ivano Frankivsko, Donecko, Charkovo sričių ir Nikopolio, Baltosios Cerkvės, Sevastopolio miestų lietuvių draugijų pirmininkai, Lvovo miesto tautinių bendrijų atstovai, sveikino į festivalį suvažiavusius meno kolektyvus.

Festivalio dalyviai iš Krymo Autonominės Respublikos, Zaporožės, Lvovo, Dniepropetrovsko, Dnieprodzeržinsko, Kijevo, Halyčynos ir Radviliškio, atliko nuotaikingas koncertines programas. Žiūrovai negailėjo plojimų, kartu dainavo.

Vakaronėje festivalio dalyvius linksmino, lietuvių liaudies šokių mokė Radviliškio miesto kultūros centro liaudiškos muzikos kapela „ Seni pažįstami“ (vadovė J. Stakvilevičienė) ir tautinių šokių kolektyvas „Šelmiai“ (vadovas E. Verpetinskas) iš Radviliškio.

Sekančią dieną meno kolektyvai dalyvavo ekskursijoje po Lvovo miesto senamiestį: gėrėjosi senąja miesto architektūra, žavėjosi vaizdžiu gidės pasakojimu.

Sekmadienio pavakare, atsisveikinę su naujais draugais, Radviliškio miesto kultūros centro meno kolektyvai išvyko į Lietuvą.

Festivalį organizavo ir visus būrin sukvietė Lvovo lietuvių kultūros draugija „Medeina“.

Radviliškio miesto kultūros centro direktorius R. Juzukonis buvo pakviestas į Ukrainos Lietuvių bendrijų pirmininkų suvažiavimą, kuriame buvo apsvarstyta galimybė organizuoti Ukrainos lietuvių dainų ir šokių festivalį Radviliškyje 2009m.

 

Festivalio akimirkos:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
< Ankstesnis   Kitas >