Kovo 11-osios šventė Radviliškyje

Apie rengini

   Švelniai žiemišką pavasario  Kovo 11-ąją radviliškiečiai ir miesto svečiai rinkosi pabūti kartu ir paminėti prieš beveik tris dešimtmečius iškovotą nepriklausomybę ir atgautą laisvę. Visi didžiuojamės savo tėvų, senelių drąsa ir ryžtu, įrodžiusių visam pasauliui, kad tokia mažytė, bet kartu labai galinga, Lietuva sugebėjo pasipriešinti, pakilti ir įrodė nepalaužiamą galią atgimti. Mūsų Lietuva sugebėjo vėl  tapti nepriklausoma, savarankiška, stipria, nenugalima ir verta pagarbos bei pasididžiavimo.

   Kiekvienas pavasaris atneša ne tik gamtos prabudimą, bet ir  priminimą, kad viltis ir tikėjimas savo jėgomis, galimybėmis virsta didžiausiu laimėjimu. Tada, kai kiekvieno iš mūsų širdyje veržiasi jausmas naujai atgimti, gyventi,  tada mes suvokiame, kad  visų mūsų rankose – mūsų ir Tėvynės sėkmė, būtis ir ateitis. Tad šią ypatingą dieną Radviliškio miesto žmonės ir svečiai šią dieną paminėjo ypatingai susitelkę.

     Šventė pradėta mūsų sveikuolių bėgimu ir maudynėmis ledinėje eketėje. 14 val. Radviliškio miesto kultūros centre vyko edukacinis užsiėmimas vaikams ir jaunimui ,,Ir visa tai- Lietuva“. Iškilmingas Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai skirtas minėjimas- akcija ,,Su Lietuva širdy“ vyko 15 val. prie paminklo skirto Lietuvos kariuomenės pergalei prieš  bermontininkus, Aušros aikštėje. Šioje simbolinėje vietoje daugiau nei  500 žmonių širdys susiliejo į vieną nedalomą trispalvę širdį ir plakė vienu ritmu- ritmu už Lietuvą. Visus radviliškiečius ir miesto svečius pasveikino Radviliškio rajono meras Antanas Čepononis. Susirinkusieji stojo į širdies formos ratą ir simbolizavo trispalvę širdį, kuria siuntė savo sveikinimus ir palaikymą Lietuvai. Ypatingą reginį akiai dovanojo Oro gynybos bataliono kariai  su didžiule gausybe iškeltų vėliavų.

    Po iškilmingo minėjimo visi buvo pakviesti sugrįžti į Radviliškio miesto kultūros centrą ir aplankyti Tautodailės darbų parodos uždarymą. Nuotaikingai Lietuvos nepriklausomybę švęsti  nusiteikę žmonės gausiai būriavosi ir laukė  vakarinio grupės ,,Kitava“ koncerto, kuris geriausiai atspindi šios dienos nuotaikas, jausmus ir susitelkimą draugėn. Po nuostabaus, pilnutėlę salę prikausčiusio koncerto, Radviliškio Švč. Mergelės Marijos Gimimo bažnyčioje vyko šventos mišios, skirtos Kovo 11-ajai paminėti. Džiugu buvo stebėti, kaip nedidelio miesto gatvėmis būriavosi tautiniais simboliais pasipuošę žmonės ir ganėtinai žvarbią popietę nusprendę būti kartu su Lietuva, su jos ir mūsų visų švente.

Kiti skelbimai

Partneriai