Kovo 11-osios trisdešimtmečio renginių ciklas Radviliškyje

Apie renginį

Radviliškio miesto kultūros centras  įvykdė Istorinės atminties išsaugojimo iniciatyvą įgyvendinantį projektą ,, Už žodį, laisvę ir gimtinę…“, skirtą Kovo 11-osios trisdešimtosioms metinėms paminėti.  Projekto tikslas- pabūti kartu ir paminėti prieš tris dešimtmečius iškovotą Nepriklausomybę ir atgautą laisvę. Dėl susidariusios epidemiologinės situacijos šalyje ir mūsų krašte, šio projekto veiklos buvo įgyvendintos mišriu būdu ir per keletą atskirų pasirodymų etapų. Gaila, bet situacija pakoregavo, jog daug įdėto darbo žiūrovai galėjo pamatyti ir pasidžiaugti bei įvertinti virtualioje erdvėje. Kadangi  projekto veiklos buvo numatytos daugiau edukacinio pobūdžio, todėl dalis projekto buvo įgyvendinama nuo vasario 16-os iki kovo 11-os, o dėl susidariusios ekstremalios situacijos, dalis projekto perkelta į rugsėjo 22 dieną (Baltų vienybės dienos minėjimas) ir vėlesnį laikotarpį – artimiausiu valstybinių švenčių metu. Projekto veiklų viešinimas ir sklaida vyko Radviliškio rajono įstaigų  internetinėse svetainėse bei Youtube, Facebook socialinėse erdvėse.

Projekto įgyvendintos edukacijos: kūrybinės malūnėlių dirbtuvės ,,Laisvės sparnai“, kurias organizavo Radviliškio rajono savivaldybės  etninės kultūros ir amatų centras, apjungusios daugiau nei 20 ugdymo įstaigų, senelių, vaikų globos namų gyventojų bei rajono kaimo bendruomenių dalyvius. Ši edukacija buvo orientuota į bendruomeniškumo puoselėjimą ir pasidalinimą geromis emocijomis su 2500 žmonių, kurie stokoja artimųjų bendravimo ir jaučiasi apleisti bei nereikalingi. Edukatorės pasidžiaugė ypač pavykusia veikla ir teigiamomis edukacijų dalyvių emocijomis. Didžiulis skaičius malūnėlių Radviliškio miesto kultūros centro NVŠ programos ,,Kultūros pamokos“ moksleivių buvo išdalintas Radviliškio rajono gyventojams ir miesto svečiams kaip simbolis apie šią, mums ypatingą dieną, kai prieš tris dešimtmečius  buvo iškovota Nepriklausomybė ir atgauta laisvė.

Projekto organizatoriai ypatingai džiaugiasi dėl savo kraštiečiams-jauniesiems dainorėliams suteiktos galimybės sudalyvauti  neeilinėje muzikinėje – kultūrinėje edukacijoje  su operos solistu Merūnu Vitulskiu. Radviliškio muzikos mokyklos buvę ir dabar tebesimokantys mokiniai mokėsi solisto atliekamų patriotinių dainų ir kartu vykdė edukaciją, kurią gyvai Radviliškio visuomenė ir miesto svečiai dar išvys artimiausių valstybinių švenčių renginiuose.

Šio projekto metu buvo pastatytas  Radviliškio miesto kultūros centro teatro studijos ,,Balta“ modernaus judesio spektaklis ,,Žemė. Tauta. Kalba“.  Scenos  patirties turintis jaunimas išbandė savo jėgas atlikdamas sudėtingas teatro interpretacijas per kūno plastiką, judesį, mimikas ir šokį. Taip per 4 stichijas (oras, vanduo, žemė, ugnis) įprasminta mūsų protėvių žemė, tautiškumas, tradicijos ir unikali mūsų kalba.

Radviliškio dailės mokyklos ugdytiniai dalyvavo edukacijoje ir suorganizavo iliustruotų patriotinių dainų tekstų parodą, kurioje įvairaus amžiaus moksleiviai perteikė savo jausmus per piešinį įvairia technika. Ši paroda vasario – balandžio mėnesiais buvo eksponuojama Radviliškio miesto kultūros centre, o dėl susidariusios nepalankios situacijos, parodos šventinio atidarymo organizuoti negalėjome, todėl ji pateikiama žiūrovui virtualioje erdvėje. O kita projekto partnerė – Radviliškio muzikos mokykla organizavo rajoninį festivalį – konkursą ,,Mano mėgstamiausia daina Lietuvai“.  Konkursas apjungė apie 100 dainorėlių, panorusių savo jėgas išbandyti festivalio – konkurso scenoje.

2020-02-16 iki 2020-03-11- vyko Lietuvos tautodailininkų sąjungos, Šiaulių bendrijos, Radviliškio skyriaus tautodailininkų  Radviliškio miesto kultūros centre organizuojama tautodailės paroda „Praeitis dabartyje“. Vasario 16-ąją vyko iškilmingas parodos atidarymas, kuriame pasisakė parodos darbų autoriai, vyko Radviliškio miesto kultūros centro mėgėjų meno kolektyvų koncertas.

Radviliškio Švč. Mergelės Marijos Gimimo bažnyčioje vyko šventos mišios, skirtos Kovo 11-ajai paminėti. Iškilmingas Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai skirtas baigiamasis šventinis projekto minėjimas- koncertas nukeltas į vėlesnį laikotarpį – rugsėjo 22d. (Baltų vienybės vienai paminėti). Situacija ir dar kartą buvo pakoreguota, tad įvykusi muzikinė – kultūrinė edukacija su operos solistu Merūnu dar bus pristatoma publikai artimiausių valstybinių švenčių metu. Džiaugiamės galėję vykdyti patriotines, bendruomeniškumą puoselėjančias, veiklas, kurioms abejingi neliko mūsų krašto jaunieji gyventojai. Organizatoriai džiaugiasi tokiomis sudėtingomis sąlygomis sklandžiai įvykdę projektą, ir dėkoja visiems prisidėjusiems prie sėkmingos  akcijos, kurios bendras, visus subūręs, tikslas – pabūti kartu ir paminėti prieš tris dešimtmečius iškovotą Nepriklausomybę ir atgautą laisvę.

(16) Radviliškio dailės mokyklos meninės edukacijos „Už žodį, laisvę ir gimtinę” darbų paroda – YouTube

Komentarai

Kiti projektai

Partneriai

Skip to content