Patriotinės dainos festivalis- konkursas ,,Myliu tėvynę ir tave“

Apie rengini

Radviliškio miesto kultūros centre skambėjo Respublikinio patriotinės dainos festivalio- konkurso ,,Myliu tėvynę ir tave“ dainos

Pirmąją pavasario dieną (kovo 1-ąją) Radviliškio miesto kultūros centre vyko jau tradicija tapęs  Res­pub­li­ki­nis pa­trio­ti­nės dai­nos fes­ti­va­lis-kon­kur­sas  „My­liu tė­vy­nę ir ta­ve“, skirtas Lietuvos nepriklausomybės kovų metams paminėti. Į renginį sugužėjo dalyviai iš įvairių Lietuvos rajonų: Gargždų, Skuodo, Šiaulių, Šilalės, Pakruojo, Radviliškio.

    Žiūrovams savo kūrinius dovanojo grupės: ,, The Nobodies“ (Gargždų ,,Kranto“ pagrindinė mokykla), ,,GAL“ (Skuodo meno mokykla), ,,Siler“ , ,,Kofeinas“ ir ,,Dark Moon“ (Gargždų vaikų ir jaunimo laisvalaikio centras), ,,Ekstra“ (Šiaulių universiteto gimnazija), ,,White&Black“ (Šilalės Simono Gaudėšiaus gimnazija), folkloro studija ,,Čiūto“ (Šiaulių universiteto gimnazija) bei solistės: Samanta Vaičikauskaitė (Šilalės Simono Gaudėšiaus gimnazija) ir Nomeda Hofmanaitė ( Radviliškio rajono Jono Poderio  gimnazija). Pirmiausia žiūrovai turėjo progą paklausyti konkurso svečių (Areto Stankūno ir Nomedos Hofmanaitės) atliekamų kūrinių. Dažniausiai atliekama daina tapo L. Somovo ir J. Arlauskaitės ,,Rudens naktis sustojo“. Tiek žiūrovai, tiek atlikėjai negailėjo plojimų ir palaikymo savo kolegoms scenoje, kurie dažną sužavėjo savo branda ir profesionalumu. Smagu buvo klausytis, kaip bręstančios jaunos asmenybės geba perteikti patriotiškumo jausmą.

   Fes­ti­va­lio-kon­kur­so da­ly­vių pa­si­ro­dy­mus ver­ti­no kom­pe­ten­tin­ga žiu­ri ko­mi­si­ja: muzikos pedagogė, vokalo mokytoja bei televizijos projektų dalyvė Aurelija Meškauskienė, kompozitorius, dainų tekstų ir muzikos autorius Aras Žvirblis, muzikos pedagogas, saksofono mokytojas ir atlikėjas Donatas Baltutis.

   Jaunieji atlikėjai labai profesionaliai atliko savo patriotinės tematikos dainas, tad vertinimo komisijai teko atsakinga užduotis- išrinkti pačius geriausius. Taigi, geriausia soliste pripažinta Miglė Pranevičiūtė iš Radviliškio miesto kultūros centro muzikavimo studijos (vadovas Mantas Markušenka). Geriausia vokaline- instrumentine grupe įvertinta Skuodo meno mokyklos grupė ,,GAL“ (vadovas Mykolas Eiva). Geriausios vokalinės grupės titulu džiaugėsi Šiaulių universiteto gimnazijos folkloro studija ,,ČIŪTO“ (vadovai Rasa ir Kęstutis Stoškai). Originaliausia grupe išrinkta Gargždų vaikų ir jaunimo laisvalaikio centro grupė ,,Siler“ (vadovas Ringaudas Stoškus).  Patriotiškiausia tapo grupė ,,The Nobodies“ iš Gargždų ,,Kranto“ gimnazijos   (vadovas Ringaudas Stoškus). Visi festivalio- konkurso  dalyviai buvo apdovanoti padėkos raštais, o kategorijų nugalėtojai- organizatorių bei rėmėjų įsteigtais prizais. 

   Renginio organizatoriai pasidžiaugė jaunųjų atlikėjų talentu, padėkojo už profesionaliai pasirinktus patriotinės tematikos kūrinius ir atsisveikino iki kitų metų su viltimi, kad konkursas, skirtas Lietuvos nepriklausomybės kovoms paminėti, bus dar gausesnis ne tik dalyvių, bet ir žiūrovų. Tik taip mes galime skatinti  jaunosios kartos pilietiškumą, patriotizmo jausmą bei pasididžiavimą savo kultūra, tradicijomis ir istorija.

Kiti skelbimai

Partneriai