Renginių ciklas „Baliui Buračui atminti“

Apie renginį

Norint atgaivinti ir įamžinti Balio Buračo atminimą 2017 m. rugpjūtį buvo organizuojamas renginių ciklas „Baliui Buračui atminti“: medžio drožėjų ir kalvių pleneras, B. Buračo gimtųjų vietų lankymas, seminaras, knygų pristatymas, fotografijų paroda.

Projekto tikslas – pažymėti Balio Buračo 120-ąsias gimimo metines, priminti dabarties ir ateities kartoms apie Lietuvai nusipelniusio kultūros veikėjo – šimtmečio kraštotyrininko, Lietuvos kraštotyros bei fotografijos meno draugijų Garbės nario – etnografo, žymaus radviliškiečio Balio Buračo viso gyvenimo darbą – indėlį į Lietuvos kraštotyrą, siekiant išsaugoti gyvavusias Lietuvos liaudies tradicijas ir buitį, nuo seno išlikusius medžio dirbinius, koplytstulpius. Savo fotografijomis menininkas sukūrė platų ir tikrovišką etnografinės Lietuvos paveikslą. Antanas Buračas ir Antanas Stravinskas parengė albumą „Kryždirbystė Lietuvoje“, kuris padėjo šį etninį tautos palikimą įtraukti į UNESCO Pasaulio nematerialaus paveldo sąvadą.

Plenero metu sukurti 8 medžio drožybos ir kalvystės darbai pastatyti Radviliškio mieste bei Balio Buračo gimtinėje – Acokavų kaime.

Komentarai

Kiti projektai

Partneriai