LT   EN   RU

Facebook

Facebook

Apklausa

Kaip sužinote apie Radviliškio miesto kultūros centre vykstančius renginius?
 

Jūsų nuomonė

Kokių renginių Jums trūksa Radviliškio mieste?

Rašykite mums: Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo automatinių reklaminių žinučių, jums reikia veikiancio Javascript, kad galėtumėte pamatyti adresą

Mūsų draugai

 

Radviliškis.Lt

 

Dainų šventė

 

Mano Radviliškis

 

Gniezno kultūros centras

 

Informacinis partneris

Lankytojai

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterŠiandien170
mod_vvisit_counterVakar231
mod_vvisit_counterPer savaitę1506
mod_vvisit_counterPer mėnesį7243
mod_vvisit_counterIš viso1650640
Renginiai
Lietuvos Respublikos Prezidentė apsilankė Radviliškio miesto kultūros centre

Didelį visuomenės susidomėjimą sukėlę Radviliškio miesto kultūros centro ir Radviliškio rajono jaunimo klubo „MIX“ vykdomo projekto „Bermontininkai retrospektyvoje“ veiklos. Šis projektas sulaukė Lietuvos Respublikos Prezidentės D. Grybauskaitės dėmesio. 2010 m. lapkričio 22 d. šalies vadovė atvyko apžiūrėti Radviliškio miesto kultūros centro patalpose atidarytos parodos „lietuvos laisvės kovose naudoti ginklai“. Lietuvos Respublikos Prezidentei jaunimo klubo „MIX“ nariai ir kultūros centro direktorius R. Juzukonis pristatė projektą, jo vadovus, kūrybinę grupę, projekto veiklas susidedančias iš filmo kūrimo, lietuvių karių savanorių ir Bermonto armijos mūšio maketo gaminimo, veikiančios parodos bei 2010 m. lapkričio 21 d. prie senojo malūno vykusios 1919 m. mūšio rekonstrukcijos.

Skaityti toliau...
 
Atgaivinta istorinė Lietuvos kariuomenės pergalė prieš bermontininkų kariuomenę

Karo istorijos entuziastai kartu su Radviliškio miesto kultūros centro kolektyvu radviliškiečiams ir miesto svečiams padovanojo nepakartojamą reginį – pirmąją Lietuvoje Nepriklausomybės kovų — 1919 metų mūšio prieš bermontininkus — rekonstrukciją. Prie Radviliškio malūno vykusios kovos rekonstrukcijos pažiūrėti susirinko apie 2 500 žiūrovų. Per 80 mūšio karo istorijos entuziastų iš Lietuvos, Latvijos ir Estijos inscenizavo prieš 91-erius metus įvykusį Lietuvos kariuomenės ir Bermontininkų armijos susirėmimą prie Radviliškio, malūno šturmą, kuris baigėsi Lietuvos kariuomenės pergale. Šio mūšio baigtis turėjo didelės įtakos tolimesnei nepriklausomos Lietuvos raidai.

Skaityti toliau...
 
Patrepselis šventėje

Š.m. lapkričio 20 dieną Radviliškio miesto kultūros centro pagyvenusių žmonių liaudiškų šokių grupė „Patrepsėlis“ dalyvavo šokių šventėje „LABS VAKARS, SVETELEE“ kuris vyko Telšiuose. Tai buvo jau IV – oji šventė, kurioje kolektyvas dalyvauja jau antrą kartą. Kolektyvas noriai vyksta į šią šventę, kadangi mūsų tikslas yra puoselėti liaudišką šokį, sceninio šokio kultūrą, bendravimas su žmonėmis. O pabuvus tokiose šventėse, kolektyvas parsiveža ir naujų šokių, ir gerų emocijų.

Skaityti toliau...
 
Gyvoji tautos istorija

Didėjančio visuomenės susidomėjimo sulaukia Radviliškio rajono jaunimo klubo „MIX“ ir Radviliškio miesto kultūros centro vykdomas projektas „Bermontininkai retrospektyvoje“, susidedantis iš istorinio dokumentinio filmo apie Lietuvos Respublikos karių savanorių kovas dėl šalies nepriklausomybės kūrimo, atidarytos parodos ir 2010 m. lapkričio 21 d. 12 val. Radviliškyje, prie senojo malūno, vyksiančios mūšio prieš bermontininkus rekonstrukcijos. Netylantis šurmulys prie ekspozicijos „Lietuvos laisvės kovose naudoti ginklai“ eksponatų, gyvai aptariamos istorinės Lietuvos kariuomenės pergalės, apšlakstytos krauju, mūšiuose su Bermonto – Avalovo armija, nepalieka abejingo nei vieno lankytojo.

Parodoje demonstruojamos istorinės Kaizerinės Vokietijos ir Lietuvos kareivių ekipiruotės, knygos, dokumentai, fotografijos bei jaunuolių rankomis sukurtas pergalingo lietuviams mūšio prie senojo Radviliškio malūno maketas. Ekspozicijos puošmena – Pirmojo pasaulinio karo laikų vokiškas minosvaidis, karių savanorių atimtas iš bermontininkų bei po 91 metų pertraukos iš Vytauto Didžiojo karo muziejaus atvežtas į Radviliškį.

Skaityti toliau...
 
Radviliškyje atgyja kovų su bermontininkais istorija

Visiems, atėjusiems į Radviliškio miesto kultūros centre eksponuojamą parodą „Lietuvos laisvės kovose naudoti ginklai“, užima kvapą. Grindis padengusi rudeninių lapų paklotė, karinė maskuotė, ginklai ir jų dėžės, kario ir jo mylimosios laiškų fragmentai, partizanų buities daiktai, mūšio prieš bermontininkus ties Radviliškiu maketas, atkurtas pokario laikų partizano bunkeris sužavi kiekvieną apsilankiusįjį.

Skaityti toliau...
 
Kovos su bermontininkais - anonsas

Skaityti toliau...
 
Jau greitai „Bermontininkai retrospektyvoje“

 

PROJEKTO „BERMONTININKAI RETROSPEKTYVOJE“ PROGRAMA – PLANAS

 
Išsaugokime savo krašto tautosaką

Radviliškio miesto kultūros centro direktoriaus įsakymu, bendradarbiaujant su Radviliškio rajono savivaldybės viešaja biblioteka, puoselėjant etninę kultūrą, senąsias kultūros tradicijas, papročius buvo organizuojama ekspedicija į Radviliškio rajoną Grinkiškio seniūniją rinkti gyvosios liaudies tautosakos. Tikimės, kad surinkta medžiaga bus panaudota edukacinei veiklai, folkloro ansamblio „Aidija“ repertuaro atnaujinimui.

Radviliškio miesto kultūros centro meno vadovė Angelė Virgailenė ir Aukštaitijos regioninės etninės kultūros globos tarybos narė Vilma Merkytė apsilankė Radviliškio rajono Grinkiškio seniūnijoje, kur rinko to krašto gyvąją tautosaką.

Skaityti toliau...
 
Respublikinio karo dainų festivalio-konkurso „Aušta aušrelė” lauretas - Romualdas Juzukonis

2010 m. spalio 22 d. Joniškio kultūros centre vyko respublikinis karo dainų festivalis-konkursas „Aušta aušrelė“, skirtas istoriniam įvykiui – Žalgirio mūšio 600 m. sukakčiai paminėti. Tarp pasirodžiusių folkloro kolektyvų, vokalinių grupių ir pavienių solistų dalyvavo ir Radviliškio miesto kultūros centro solistas Romualdas Juzukonis. Kadangi šio renginio tikslas buvo puoselėti patriotinius jausmus, tautinę savimonę, istorinę atmintį, skleisti jos įvairialypius atspindžius liaudies dainuojamojoje tautosakoje bei šiandienos moderniose dainose, Joniškio žiūrovai išgirdo tiek tradicinių liaudies dainų, tiek modernių jų interpretacijų, tiek dainuojamosios poezijos bei savo kūrybos pavyzdžių.

Skaityti toliau...
 
Išsirikiavęs kojinių paradas

Kiekvienas praeivis praeidamas ar užeidamas į Radviliškio miesto kultūros centrą lange pamatys numegztų kojinių paradą. Ši paroda buvo išeksponuota ir atidaryta kartu su šiltų drabužių turgum – šeškaturgiu.

Praeivius ir kultūros centro lankytojus stebino spalvų gausa, raštų margumynu, jų sudėtingumu. Trumpos ir ilgos, išmegztos ir ažūrinės. Lange kabėdamos taip ir kvietė pažiūrėti, paliesti, užsimauti ir pajusti jų teikiamą šilumą.

Pamatę tiek kojinių susimąstai, kad artėja žiema ir kad jau pats laikas pasirūpinti kojų apsauga - kojinėmis. Nes šaltais vakarais smagu kai kojas puošia įmantriausios ir vienetinės megztos kojinės.

Kojines parodai pristatė pirmoji Lietuvoje kojinių mezgimo čempionė Paulina Genė Liubonienė, tautodailininkė Olė Plungienė, baisogalietės Genovaitė Butkevičienė, Elvyra Žukauskienė ir kt. gražiadarbės.

Paroda mus džiugina dvi savaites, kas nematėte suskubkite pažiūrėti iki trečiadienio.

 
Tarptautinis dainuojamosios poezijos festivalis „Tai – aš“ neaplenkė ir Radviliškio!

Tarptautinis dainuojamosios poezijos festivalis „Tai – aš” rengiamas kasmet, nuo 2003 metų, spalio mėnesio trečią savaitę. Antrus metus iš eilės renginys neaplenkia ir Radviliškio miesto. Tai – vienintelis šio žanro Tarptautinis renginys, vykstantis visą savaitę ir apimantis ne vien Vilnių, bet ir kitas Lietuvos vietoves (tiek didesnius, tiek mažesnius šalies miestus ir miestelius) bei kaimyninę Latviją ir Lenkiją. Jo svarbą ir reikalingumą rodo pilnos salės klausytojų, geri jų įvertinimai. Šio festivalio dėka dainuojamoji poezija, kaip atskiras muzikos/literatūros žanras palaipsniui įsiteisina tarp kitų, suteikia platesnes galimybes visuomenę labiau supažindinti su skirtingų tautų dainuojamosios poezijos, šansono, autorinės, bardų dainos panašumais ir skirtumais.

Skaityti toliau...
 
Bardų vagonas skelbia Tarptautinio dainuojamosios poezijos festivalio „Tai – Aš“ pradžią!

Jau ketverius metus iš eilės per Lietuvą riedantis bardų vagonas – tai ženklas, kad startuoja Tarptautinis dainuojamosios poezijos festivalis “Tai – Aš”. Spalio 15 dieną, surengę koncertą Vilniaus geležinkelio stotyje ir atsisveikinę su sostine, dainuojamosios poezijos atlikėjai pradėjo muzikinę kelionę traukiniu Radviliškio link. Pakeliui bardai koncertavo Kauno, Kėdainių geležinkelio stotyse. Paskutine šios kelionės stotele tapo Radviliškis.

Skaityti toliau...
 
Atiduota pagarba žuvusiems kariams

2010 metų spalio 15 d. minėjome j. psk. Gracijono Sakalausko ir eil. Jono Jaramino žuvimo 91-ąsias metines. Lietuvos šaulių sąjungos Šiaulių apskrities gen. P. Plechavičiaus šaulių 6-oji rinktinės Radviliškio šaulių 1-oji kuopos šauliai atidavė pagarbą kritusiems savanoriams. Šauliai sutvarkė savanorių kapus ir aplinką aplink juos. Spalio 15 d. 14 val. šauliai stojo į garbės sargybą prie karių kapų. Kuopos šauliai tylos minute pagerbė savanorių atminimą. Ant kapų buvo padėta gėlių kompozicija bei uždegtos žvakutės.

Skaityti toliau...
 
Pirmasis Šeškaturgis pavyko

Spalio 16 d. Radviliškio miesto kultūros centre vyko šeškaturgis. Senovėje taip buvo vadinamas turgus, kuriame artėjant šalčiams prekiaudavo šiltais drabužiais, kailiais ir batais. Nuo vasaros vidurio,kultūros centre buvo rengiamos kojinių mezgimo dirbtuvės. Į 12 pamokų rinkosi kelios dešimtys įvairaus amžiaus radviliškiečių. Rajono tautodailininkai, dailininkai, verslo žinovai mokė ne tik nusimegzti dailias kojines, papuošti jas tautiniais raštais, bet ir sumaniai parduoti.

Skaityti toliau...
 
Trys „Sidabrinių balsų“ atlikėjo ir vadovo laureto diplomai papildė R. Juzukonio kolekciją

Spalio 9, 16 ir 17 dienomis Šv. Kotrynos bažnyčioje vyko respublikinio solistų ir vokalinių ansamblių konkurso "Sidabriniai balsai 2010" finalinis III turas. Šiais metais konkursas buvo nepaprastai sėkmingas Radviliškio miesto kultūros centro direktoriui ir vyrų ansamblio „Daina-va“ vadovui Romualdui Juzukoniui.

Konkurse pirmo laipsnio laureato diplomais apdovanoti Radviliškio kultūros centro solistas Romualdas Juzukonis ir duetas - Romualdas Juzukonis (Radviliškis) bei Edgaras Pylipaitis (Šakiai). Antro laipsnio laureato diplomu apdovanotas Baisogalos senūnijos vyrų vokalinis ansamblis „Daina-va“ kuriam vadovauja ir jame dainuoja Romualdas Juzukonis. Solistui ir duetui padėjo pasiruošti doc. Juozas - Vaidotas Lygutas, o kolektyvams akompanavo Aurelija Šakėnienė ir Vera Silickaja.

Skaityti toliau...
 
„Sidabrinių balsų“pirmo laipsnio laureato diplomas jau Radviliškyje

Spalio 9 diena Šv. Kotrynos bažnyčioje vyko respublikinio solistų ir vokalinių ansamblių konkurso "Sidabriniai balsai 2010" solistų finalinis III turas. Solistų grupėje dalyvavo Radviliškio miesto kultūros centro solistas Romualdas Juzukonis pirmame ir antrame turuose tapęs pirmo laipsnio diplomantu. Trečiasis – finalinis turas solistui Romualdui Juzukoniui buvo sėkmingas ir jo talentas bei pasirengimas įvertintas pirmo laipsnio laureato diplomu, atminimo dovana   – vitražu „Sidabriniai balsai 2010“. Romualdui akomponavo V. Silickaja, vokalo mokytojas – Šiaulių universiteto Muzikos pedagogikos katedros dėstytojas V. J. Lygutas.

Skaityti toliau...
 
Keturi kolektyvai iš Radviliškio rajono „Sidabrinių balsų“ finale

Spalio 9, 16 ir 17 dienomis Vilniuje Šv. Kotrynos bažnyčioje vyks respublikinis solistų ir vokalinių ansamblių konkurso „Sidabriniai balsai 2010“ finalinis III turas. Šiame, finaliniame ture, iš Radviliškio rajono dalyvauja net keturi kolektyvai – Radviliškio miesto kultūros centro solistas Romualdas Juzukonis, duetas Romualdas Juzukonis (Radviliškis) ir Edgaras Pylipaitis (Šakiai), Radviliškio muzikos mokytojų kvartetas (vadovė I. Petrauskienė) ir Baisogalos seniūnijos vyrų vokalinis ansamblis „Daina-va“ (vadovas R. Juzukonis).

Šie kolektyvai pirmajame ir antrajame turuose tapo pirmo laipsnio diplomantais, surinkę 85-100 balų. Solistas R. Juzukonis ir vyrų ansamblis „Daina-va“ konkurse „Sidabriniai balsai“ dalyvauja jau antrą kartą. Pirmąjį kartą dalyvavo 2005 metais ir tapo konkurso laureatais.

Linkime radviliškiečiams skambių dainų ir konkursinės sėkmės!

Skaityti toliau...
 
Projekto „Bermontininkai retrospektyvoje“ pristatymas

Rugsėjo 16 d. Radviliškio miesto kultūros centre vyko projekto „Bermontininkai retrospektyvoje“ pristatymas. Projekto kūrybinės grupės nariai išsamiai pristatė projekto idėja, tikslus, siektinus rezultatus bei nuveiktus darbus.

 

Skaityti toliau...
 
Pasirašyta bendradarbiavimo sutartis tarp Gniezno miesto ir Radviliškio miesto kultūros centrų

Rugsėjo 9–12 dienomis Lenkijos Respublikoje, Gniezno mieste, lankėsi Radviliškio miesto oficiali delegacija, vadovaujama Radviliškio rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojos Rimos Tarbūnienės. Kelionės tikslas – susipažinti su vietos kultūros įstaigų veikla ir pasirašyti kultūros centrų bendradarbiavimo sutartį.

Skaityti toliau...
 
Dėkoju

Skaityti toliau...
 
Atidaryta medinių skulptūrų alėja, pavadinta „Karžygių alėja"

2010 m. rugpjūčio 26 d. 12 val. radviliškiečiai ir miesto svečiai buvo kviečiami į antrojo Tarptautinio medžio skulptorių ir kalvių plenero atidarymą. Plenero tema pasirinkta „Karžygiai“, nes Lietuva šiais metais mini 600-tąsias Žalgirio mūšio metines ir plenero dalyviai pasiryžo Lietuvos didžiuosius karžygius įamžinti medyje. Net 13 meistrų panoro padirbėti šiame plenere iš Rusijos, Latvijos ir Lietuvos.

Skaityti toliau...
 
<< Pirmas < Ankstesnis 21 22 23 24 25 26 27 28 Kitas > Paskutinis >>

Rezultatai 501 - 525 iš 679