LT   EN   RU

Facebook

Facebook

Apklausa

Kaip sužinote apie Radviliškio miesto kultūros centre vykstančius renginius?
 

Jūsų nuomonė

Kokių renginių Jums trūksa Radviliškio mieste?

Rašykite mums: Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo automatinių reklaminių žinučių, jums reikia veikiancio Javascript, kad galėtumėte pamatyti adresą

Mūsų draugai

 

Radviliškis.Lt

 

Dainų šventė

 

Mano Radviliškis

 

Gniezno kultūros centras

 

Informacinis partneris

Lankytojai

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterŠiandien110
mod_vvisit_counterVakar243
mod_vvisit_counterPer savaitę949
mod_vvisit_counterPer mėnesį353
mod_vvisit_counterIš viso1597905
Renginiai
Filmavimas

Pirmą kartą Lietuvos istorijoje, šių metų lapkričio pabaigoje, bus atstatomas Lietuvos kariuomenės ir bermontininkų susirėmimas prie vieno iš išlikusių Radviliškio malūnų. Tai bus pirmoji Tarpukario kovų rekonstrukcija. Mūšį rekonstruos Lietuvos, Latvijos, Baltarusijos ir kitų šalių karo istorijos entuziastai.

Skaityti toliau...
 
Etnografinėje stovykloje vaikai susipažino su tautos praeitimi

Visus, kuriems įdomi mūsų senolių išmintis, praeitis, tradicijos bei kūryba, antrus metus į Kleboniškio pušyną sukvietė etnokultūrinė stovykla „O jūs, vaikai, taip darykit, kaip diedukai darė“. Stovyklautojai visą savaitę mokėsi amatų, tradicinių lietuvių liaudies šokių bei žaidimų, patys gamino instrumentus, kūrė, vaidino, bendravo su įdomiais žmonėmis, keliauvo po Radviliškio apylinkes. Kviečiame susipažinti su stovyklos dienoraščiu.

Skaityti toliau...
 
Konkursas baigėsi

Rugpjūčio 10 dieną, Radviliškio miesto kultūros centre, bendradarbiaujant su Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų Lietuvos oro gynybos batalionu, vyko grafiti piešinio konkursas, skirtas Lietuvos oro gynybos bataliono dešimties metų jubiliejui paminėti. Šiuo konkursu siekta suburti gabius jaunus kūrėjus, siekta skatinti jaunimo, moksleivių pozityvų požiūrį į Lietuvos kariuomenę. Konkurse sąlygose buvo numatyta pristatyti eskizą, kurį įgyvendins Lietuvos oro bataliono patalpose.

Vertinimo komisija, kurią sudarė Romualdas Juzukonis, Radviliškio miesto kultūros centro direktorius, Lietuvos kariuomenės karinių oro pajėgų Oro gynybos bataliono štabo viršininkas Romualdas Opulskis, Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų Oro gynybos bataliono viešųjų ryšių karininkas Saulius Sendžikas, Radviliškio miesto kultūros centro dizainerė Toma Turlaitė ir Internetinio portalo www.radviliskietis.lt korespondentė Auksė Adomaitytė, nuodugniai ir atsakingai apžiūrėjo dalyvių eskizus ir darbų pavyzdžius. Buvo diskutuojama apie jų kūrybinę reikšmę, tinkamumą. Eskizai buvo vertinami atsižvelgiant į meniškumą, atlikimo techniką, konkurso temos atskleidimą.

Pirmą vietą užėmė kaunietis Vytautas Stankevičius, mažai nuo jo atsiliko, bei antroji vieta skirta radviliškiečiui Lukui Jankevičiui.

Nugalėtojas turės galimybę savo kūrinį perkelti ant sienos, kuri yra Lietuvos oro gynybos bataliono patalpose. Konkurso nugalėtojus (pirmųjų trijų vietų) numatoma paskraidinti Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų Oro gynybos bataliono orlaiviu bei organizuoti ekskursiją dalinyje ir bazėje.

 
„Malūnų kelias“ – pirmieji ekspeditoriai

Liepos 27 etnokultūrinės stovyklos „O jūs, vaikai, taip darykit, kaip diedukai darė“ stovyklautojai keliavo „Malūnų keliu“. Pasak Radviliškio miesto kultūros centro direktoriaus pavaduotojos Jolantos Kvedarienės ekspedicijos tikslas supažindinti jaunimą su unikalių Lietuvos kultūros paveldo objektų – vėjo malūnų – istorine praeitimi, atkreipti visuomenės dėmesį į šių objektų išsaugojimo iniciatyvas bei informacijos sklaidą apie juos. Ekspeditoriai aplankė aštuonis vėjo malūnus prie kurių laukė to krašto pasakotojai, kraštotyrininkai.

Skaityti toliau...
 
Suplazdėjo stovyklos vėliava

Visus, kuriems įdomi mūsų senolių išmintis, praeitis, tradicijos bei kūryba, antrus metus į Kleboniškio pušyną sukvietė etnokultūrinė stovykla „O JŪS, VAIKAI, TAIP DARYKIT, KAIP DIEDUKAI DARĖ“. Sekmadienio popietę suplazdėjo stovyklos, po atviru dangumi, vėliava. Stovyklos atidarymo metu sudainuota stovyklos daina, skanduotas šūkis, aptarta programa bei taisyklės.

Skaityti toliau...
 
Tarptautiniame liaudiškų šokių festivalyje dalyvavo Lietuvos ir Latvijos kolektyvai

Iškilminga eisena ir Lietuvos valstybės karaliaus Mindaugo pagerbimu Radviliškyje prasidėjo aštuntasis tarptautinis garbaus amžiaus žmonių liaudiškų šokių festivalis „Ir ne tik iš Lietuvos“, skirtas Lietuvos valstybės (karaliaus Mindaugo karūnavimo) dienai paminėti. Šiais metais festivalyje dalyvavo dešimt Lietuvos (Naujosios Akmenės, Radviliškio, Užvenčio, Panevėžio Dembavos, Kelmės, Šiaulių miestų) ir du Latvijos (Ciesio ir Vecumnieku miestų) kolektyvai.

Skaityti toliau...
 
Rasų šventė Radviliškyje

Birželio 23-iosios vakarą, Radviliškio miesto kultūros centro folkloro ansamblis „Aidija“, su vadove A. Virgailiene, puoselėdami lietuvių liaudies tradicijas ir siekdami su jomis supažindinti miesto bendruomenę, tradiciškai šventė Rasas (senovėje dar vadintas Kupolėmis) Eibariškių parke. Tai ilgiausios metų dienos ir šviesiausios nakties šventė - linksma, netgi siautulinga. Jos metu atlikinėtos apeigos su žolynais, vandeniu ir ugnimi, įprasminančios ir sutvirtinančios žmogaus saitus su gamta.

Skaityti toliau...
 
Aviacijos bazės gimtadienis

Birželio 11 d. Karinių oro pajėgų Aviacijos bazės kolektyvas minėjo bazės gimtadienį – aštuonioliktąsias įkūrimo metines. Aviacijos bazės įkūrimo metinės laikomos 1992 m. birželio 12 diena, kai pirmą kartą po Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo Barysių aerodrome pakilo lėktuvas An-2 su Vyčio kryžiais, Lietuvos karo aviacijos skiriamaisiais ženklais ant sparnų.

Skaityti toliau...
 
„Geležinkelininkų sostinė - Radviliškis“

Birželio 11 d. įvyko jau antrasis mėgėjiškų filmų festivalis „Geležinkelininkų sostinė - Radviliškis“, kurį organizavo Radviliškio rajono jaunimo klubas „MIX“ ir Radviliškio miesto kultūros centras. Šis festivalis turi labai ryškią išskirtinę tematiką, kuri filmų kūrėjams tapo tikru iššūkiu - kviečianti išryškinti tai, kas Radviliškyje yra gražaus, įdomaus, patrauklaus, unikalaus bei savito. Šiame festivalyje buvo pristatyti devyni filmukai: „R-town“, autorius Robertas Bogumila, „Liūdnas Andriaus gyvenimas arba bilietas į Radviliškį“, autorius Andrius Ramanauskas, „Kompanija“, autorė Irina Laiševceva, „Mamytės traukinys vėliuos“, autorius Ričardas Apukas, „Mėšlavežis Paberžiuose“ autorius Rimantas Petrikas, „Radviliškio durpynas“, autorius Gytis Kaziukonis, „Geležinkelietės sapnas“, autoriai, Mantas Martuzas ir Algirdas Jankūnas, „Ar Radviliškis ir geležinkelininkų miestas?“, autorius Gediminas Beržinis, „Tremtis“, autorė Ieva Dambrauskaitė.

Skaityti toliau...
 
Gedulo ir vilties dienos bei Lietuvos okupacijos 70-mečio minėjimas

2010 m. birželio 14 dieną, Radviliškio Švč. Mergelės Marijos Gimimo bažnyčioje buvo paminėta Gedulo ir vilties diena bei Lietuvos okupacijos 70-metis. Minėjimas pradėtas šventomis Mišiomis už gyvus bei mirusius tremtinius, kurias laikė kunigas dekanas monsinjoras Gintas Sakavičius. Po trumpos pertraukėlės Radviliškio Lizdeikos gimnazijos mokiniai (vadovaujami mokytojų R. Atkočiūnienės, R. Šimkuvienės, A. Krivickienės ir E. Kablio) pristatė literatūrinę kompoziciją „Laisvė gydo žaizdas“. Eilių, muzikos, šokio pagalba mokiniai priminė skaudžius istorinius faktus, meniniu žodžiu perteikė tremtinių skausmą, maldas, išgyvenimus, Tėvynės ilgesį ir viltį į ją sugrįžti.

Skaityti toliau...
 
Nacionalinė idėjų diena Radviliškyje

Lietuvos Respublikos Vyriausybė kartu su organizacijomis „Drąsinkime ateitį“ ir „DAROM 2010“ birželio 12-ąją paskelbė Nacionaline idėjų diena. Šią dieną, kaip ir visoje Lietuvoje, Radviliškio kultūros rūmuose vyko vieša diskusija „Lietuvos vizija 2030“. Jaunimas bei Radviliškio rajono švietimo ir sporto paslaugų centro neformaliojo ugdymo skyriaus, Radviliškio miesto kultūros centro atstovai diskutavo pilietiškumo, patriotiškumo, tautiškumo, edukacinio ugdymo, Lietuvos unikalumo, verslumo, turizmo, istorijos ir kitomis temomis. Diskusijos dalyviai pristatė savo idėjas kaip išlaikyti mūsų šalies unikalumą, kurioje gyventų išsilavinę, laimingi, mylintys savo gimtinę piliečiai, džiaugėsi sužinoję negirdėtų faktų apie Lietuvos ištakas. Diskusiją vedė VšĮ „DAROM 2010“ koordinatorius Artūras Gotautas bei jo padėjėja Raimonda Juknevičienė.

Skaityti toliau...
 
Tarptautinė vaikų gynimo, sporto, policijos ir visuomenės šventė

Birželio 1-oji buvo gausi reginiais. Tarptautinė vaikų gynimo diena prasidėjo kūrybinėmis dirbtuvėmis Radviliškio mieste. Radviliškiečiai tapo foto studijos prie „Nikės“, šokių studijos prie fontano ir dailės alėjos prie „Grūstės“ dalyviais. Praeiviai fotografavosi, piešė ir mokėsi šokti su Radviliškio miesto kultūros centro darbuotojais ir meno kolektyvais.

Skaityti toliau...
 
Šeštadieniais prie fontano

Radviliškio miesto kultūros centras gegužės 22, 29 dienomis organizavo linijinių, šiuolaikinių šokių, dailės ir dainavimo mylėtojų susibūrimus. Programą pristatė Radviliškio miesto kultūros centro šokių grupė „Šelmiai‘, „Šelmikės“, ŠU socialinių mokslų fakulteto linijinių šokių grupė, vadovas E. Verpetinskas, šokių grupė „Audrė“, vadovė A. Leškuvienė, Radviliškio miesto Gražinos pagrindinės mokyklos kantri linijinių šokių grupė „Šoktonas“, vadovė V. Jurgauskienė. Kvietė šokti kartu susirinkusiuosius prie fontano.

Skaityti toliau...
 
Pirmąkart Radviliškyje – kultūrizmo ir fitneso čempionatas

Radviliškio miesto kultūros centre gegužės 29 d. vyko Lietuvos kultūrizmo ir fitneso čempionatas, skirtas Lietuvos kultūrizmo 45-mečiui. Čempionate dalyvavo virš 80 sportininkų iš Lietuvos, Latvijos ir Estijos, kurie varžėsi įvairaus amžiaus, svorio ir ūgio kategorijose. Kultūristų pasirodymuose teisėjai vertino raumenų apimtis, formas. Fitneso varžybose buvo vertinamas kūno grožis, elegancija, sportiškumas, gebėjimas save pateikti bei judesio metu parodyti sportiškumą.

Skaityti toliau...
 
Tarptautinis folkloro kolektyvų festivalis „Ganiau palšus jautelius“

2010 m. gegužės 23 dieną Radviliškio mieste įvyko kultūros centro jau trečius metus organizuojama Sekminių šventė. Šią dieną vyko tarptautinis folkloro kolektyvų festivalis „Ganiau palšus jautelius“ ir pirmasis Lietuvoje „Kojinių mezgimo čempionatas“, organizuojamas kartu su Radviliškio rajono jaunimo klubu „MIX“. Renginiai vyko Radviliškio mieste bei kultūros ir poilsio parke. Šventės tikslas – puoselėjant, gaivinant etninės kultūros paveldą – dainas, šokius, žaidimus ir tradicijas, perteikti plačiajai visuomenei. Šiais metais Šventės pradžią paskelbė kerdžius su ragu (pučiamųjų instrumentų ansamblis, vadovas A. Bukauskas) ir Radviliškio miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja R. Tarbūnienė.

Skaityti toliau...
 
Išrinkta pirmoji Lietuvos kojinių mezgimo čempionė

Sekmadienį, švęsdami Sekmines išrinkome Pirmąją Lietuvos kojinių mezgimo čempionę. Ja tapo 65 metus kojines mezganti radviliškietė 75 metų (vyriausioji čempionato dalyvė) Paulina Genė Liubonienė. Čempionate dalyvavo devynerios moterys iš Radviliškio (Baisogalos, Šeduvos, Alksniupių) ir Pakruojo rajonų. Čempionatas vyko penkias valandas, per kurias čempionato dalyvės numezgė po vieną, kai kurios ir pradėjo antrąją kojinę. Šalia dalyvių puikavosi jų eksponuojamos jau numegztos kojines. Surengtą kojinių parodėlę su dideliu susidomėjimu apžiūrinėjo šventės dalyviai ir svečiai. Nemažai žiūrovų panoro ir įsigyti eksponuojamas kojines.

Skaityti toliau...
 
Chorų festivalis „Skambėki, daina tremtinių“

Radviliškio miesto kultūros centre gegužės 16 d. politinių kalinių ir tremtinių choro „Versmė“ ir vadovės L. Steponavičienės iniciatyva suorganizuotas chorų festivalis „Skambėki, daina tremtinių“. Renginio vedėjas A. Kavaliauskas pasveikino į renginį susirinkusius choristus ir šio žanro gerbėjus.

Skaityti toliau...
 
Pradėti projekto darbai

2010 m. gegužės 15 d. Radviliškio rajono jaunimo klubo „MIX“, Radviliškio miesto kultūros centro atstovai domėjosi Kauno IX forte vykiu įspūdingu teatralizuotu renginiu, kuris nukėlė į praeito amžiaus pradžios ir vidurio įvykius. Mūšių inscenizacijose dalyvavo karo istorijos klubu atstovai iš Lietuvos, Latvijos ir Estijos. Jie surengė 2 kvapą gniaužiančius teatralizuotus vaidinimus-mūšius.

Skaityti toliau...
 
„Kultūros pasiuntinys“ iš Radviliškio

Užmegzti kultūriniai ryšiai su Rusijos miestu Sergijevo Posadu

 

2010 m. gegužės mėn. pradžioje Sergijevo Posade, svečiavosi Radviliškio miesto kultūros centro direktorius Romualdas Juzukonis. Čia jis parlydėjo dailininkę Nataliją Kornevą, kurios kūrybos dėka Radviliškio rajono bei Lietuvos gyventojai susipažino su puikiu Rusijos miestu. Kultūros centro direktorius išvyko į Maskvos apskrities miestą Sergijevo Posadą Radviliškio rajono savivaldybės mero Antano Čepononio vardu pakviesti šio Rusijos miesto valdžios atstovus užmegzti tarptautinį bendradarbiavimą, kultūrinius, verslo mainus bei draugiškus santykius tarp rajonų žmonių.

Skaityti toliau...
 
"Bendraminčiai viešėjo Šiaulių televizijoje

Fotoreportažas - nuotraukos Manto Martūzo ir Jolantos Kvedarienės.

Skaityti toliau...
 
Europos kultūros sostinėje Peče koncertavo Radviliškio miesto kultūros centro kolektyvai

Balandžio 26-gegužės 1 dienomis Europos kultūros sostinėje Peče, šokių maratone dalyvavo ir Radviliškio miesto kultūros centro meno mėgėjų kolektyvai. Greitai teko apsispręsti dėl kelionės į Vengrijos Respubliką. Kolektyvai turėjo tik savaitę laiko programos repeticijoms. Vengrijos Respublikoje viešėjęs Radviliškio miesto kultūros centro direktorius R. Juzukonis paklaustas apie kolektyvų galimybę atvykti į šokių maratoną atsakė taip ir ėmėsi kelionės organizavimo žygių dar būdamas Peče.

Skaityti toliau...
 
<< Pirmas < Ankstesnis 21 22 23 24 25 26 27 28 Kitas > Paskutinis >>

Rezultatai 526 - 550 iš 679