LT   EN   RU

Facebook

Facebook

Apklausa

Kaip sužinote apie Radviliškio miesto kultūros centre vykstančius renginius?
 

Jūsų nuomonė

Kokių renginių Jums trūksa Radviliškio mieste?

Rašykite mums: Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo automatinių reklaminių žinučių, jums reikia veikiancio Javascript, kad galėtumėte pamatyti adresą

Mūsų draugai

 

Radviliškis.Lt

 

Dainų šventė

 

Mano Radviliškis

 

Gniezno kultūros centras

 

Informacinis partneris

Lankytojai

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterŠiandien35
mod_vvisit_counterVakar267
mod_vvisit_counterPer savaitę302
mod_vvisit_counterPer mėnesį302
mod_vvisit_counterIš viso1617460
Renginiai
Sekmadienį po pietų...

Radviliškiečių šeimos, auginančios vaikus, nuo šiol nenuobodžiaus. Sekmadienį po pietų šventę  vaikams rengs Radviliškio miesto kultūros centro ir VŠĮ „Real dreams“ darbuotojai. Pirmasis renginys vaikams surengtas Radviliškio miesto atrakcionų parke. Renginio metu pasakų herojai valandą laiko šoko, žaidė, dainavo su mažaisiais radviliškiečiais. Vaikai galėjo pasisukti atrakcionuose, mėgautis geru oru ir puikia nuotaika. Šventės pabaigoje – „lijo ledinukais“.

Tikimės, kad kitą sekmadienio popietę į parką susirinks gausesnis būrys mažųjų.

Ateikite, siūlykite savo žaidimus, daineles, linksminkimės ir būkime kartu.

 

Skaityti toliau...
 
Radviliškio rajono dailininkų pleneras bei Oninių gegužinė

Radviliškio rajono dailininkų pleneras bei Oninių gegužinė

 

Radviliškio apylinkėse liepos 20-24 dienomis vyko jau antrasis dailininkų pleneras, padovanojęs Radviliškiui puikius paveikslus, miniatiūras bei kalvystės darbus. Šias metais plenere dalyvavo 14 šaunių menininkų: Ramūnas Dagys, Dalia Labanauskienė, Rita Adomaitienė, Edita Paulauskienė, Almantas Minkevičius, Neringa Kestenienė, Rasa Brazdžionienė, Inga Ginkevičiūtė, Sigitas Laurutis, Dalia Morkienė, Toma Turlaitė, Toma Mosteikaitė, Raimonda Kundrotaitė, Aleksandras Astrauskas. Penkias dienas dailininkai vaikštinėjo gražiausiomis Daugyvenės istorijos muziejaus-draustinio vietovėmis, stebėjo, fiksavo akimirkas ir kūrė Kleboniškių kaime.

 

Skaityti toliau...
 
Tūkstantmečio dainų šventė

Radviliškio miesto kultūros centro meno mėgėjų kolektyvai Lietuvos

tūkstantmečio dainų šventėje „Amžių sutartinėje“

 

Liepos 1-ąją Vilniuje prasidėjo Lietuvos tūkstantmečio Dainų šventė "Amžių sutartinė". Tūkstantmečio Dainų šventę surengusio Lietuvos liaudies kultūros centro duomenimis, šįmet šventėje dalyvavo apie 42 tūkst. dalyvių, iš jų 25 tūkst. vaikų ir jaunimo, per tūkstantį užsienio lietuvių iš 16 pasaulio šalių ir Lietuvos tautinių mažumų mėgėjų meno kolektyvų. Visą savaitę 14 unikalių, spalvingų kultūros renginių įvyko įvairiose sostinės erdvėse.

Tarpe 42 tūkst. tūkstantmečio dainų šventės dalyvių ir šeši Radviliškio miesto kultūros centro meno mėgėjų kolektyvai (125 dalyviai).

 

Skaityti toliau...
 
1000

Mieli Dainų šventės dalyviai –

dainininkai, šokėjai, muzikantai

Šiemet švenčiame Lietuvos vardo paminėjimo tūkstantmetį, Vilnius tapo Europos kultūros sostine. Šių iškilių įvykių fone skleisis ir Lietuvos Tūkstantmečio dainų šventė, suvienysianti lietuvius iš viso pasaulio visu garsu nuskambėsiančiai „Amžių sutartinei“.

Skaityti toliau...
 
Rasų šventė

Rasų šventė su folkloro ansambliu „Aidija“

 

Birželio 21-ąją saulė įrieda į Vėžio žvaigždyno ženklą – tai vasaros saulėgrįža, astronominė vasaros pradžia. Ilgiausia metų diena ir šviesiausia naktis - pats gamtos suklestėjimas. Vasarvidį diena Lietuvoje trunka 17 valandų ir 18 minučių; tarsi pati gamta kviestų pasigėrėti savo kuplumu, sodrumu. Praėjus porai dienų, tradiciškai švenčiamos Joninės - senovėje vadintos Kupolėmis arba Rasos švente. Saulėgrįžos šventė iškilesnė už kitas kalendorines, linksma, netgi siautulinga. Jos metu atlikinėtos apeigos su žolynais, vandeniu ir ugnimi, įprasminančios ir sutvirtinančios žmogaus saitus su gamta.

 

Skaityti toliau...
 
„Amžių sutartinė“

Tūkstantmečio dainų šventėje „Amžių sutartinė“ –

Lietuvos istorijos retrospektyva

Šiandien buvo oficialiai pristatyti Lietuvos tūkstantmečio paminėjimui skirtos dainų šventės „Amžių sutartinė“ renginiai, vyksiantys liepos 1 -6 dienomis Vilniuje. Numatoma, kad juose dalyvaus daugiau nei 40.000 dalyvių iš Lietuvos ir užsienio valstybių.

Lietuvių liaudies kultūros centro direktorius Saulius Liausia teigia, kad tūkstantmečio dainų šventė labai skiriasi nuo anksčiau vykusiųjų: „Ši šventė ypatinga tuo, kad jos metu į vieną renginį bus sujungtos moksleivių, suaugusiųjų ir pasaulio lietuvių dainų šventės. Šiais metais mūsų tikslas ne suorganizuoti daugiatūkstantinius renginius, bet sukurti tokią atmosferą, kad kiekvienas apsilankęs pasijustų esąs tikras lietuvis“.

Skaityti toliau...
 
Rekordiniam tūkstantmečio albumui įsiamžino kas 170-tas lietuvis

Rekordiniam tūkstantmečio albumui įsiamžino kas 170-tas lietuvis

 

Šiais metais į savo kulminaciją įžengęs unikalus projektas LT 1000, siekiantis garsinti Lietuvos vardo tūkstantmetį, įamžinant šalies žmones ir išleidžiant didžiausią visų laikų lietuvišką albumą, įrodė, jog istorinė atmintis bei ją apimanti patraukli idėja gali nustelbti ir sunkmetį – projekte jau dalyvavo kas 170-tas lietuvis.

 

Skaityti toliau...
 
Gedulo ir vilties dienos minėjimas

Gedulo ir vilties dienos minėjimas Radviliškio mieste

 

1941-ųjų birželio 14–18 d. sovietai pradėjo masinius Lietuvos gyventojų trėmimus. Birželio 14–18 d. iš Lietuvos į Sibirą iškeliavo 17 ešelonų: 11 su tremtiniais, 4 su suimtaisiais ir 2 su vadinamaisiais kriminaliniais nusikaltėliais. Iš Lietuvos daugiausia žmonių buvo ištremta į Altajaus kraštą, taip pat žmonės buvo tremiami į Novosibirsko sritį, Kazachstaną ir Komijos ASSR. Ištremtųjų iš Lietuvos skaičius, kurie buvo vežami pirmuosiuose 11 ešelonų – beveik 12 900 žmonių. Suimtųjų skaičius – 4663 žmonės. Bendras visų kategorijų represuotųjų skaičius, įvykdžius Lietuvoje trėmimo operaciją, yra apie 17,5 tūkst. žmonių. Apskritai per pirmąją (1940–1941 m.) okupaciją iš Lietuvos buvo ištremta, įkalinta arba sušaudyta apie 35 tūkst. žmonių.

 

Skaityti toliau...
 
Išlindo

Pirmą kartą...

 

Pirmą kartą birželio 12 dieną Radviliškio Antaniškių parko estradoje susirinko toks gausus būrys jaunimo muzikos grupių ir didžėjų. Festivalis „Lįsk iš rūsio“ sulaukė įvairių muzikos stilių atlikėjų - nuo populiarios muzikos iki metalo. Tai solistai: Grečius (Radviliškis), „Candy girl“ (Radviliškis), GHP (Šiauliai), Real Dreams, grupės - „The black painted wall“ (Naujoji Akmenė), „Neesmė“ (Pasvalys), „Adelheida“ (Raudondvaris), „Mono“ (Panevežys), „Baubas“ (Panevežys), „Funky 7“ (Radviliškis). „Iš rūsio išlindę“ didžėjai stebino žiūrovus savo sugebėjimu „miksuoti“ įvairią muziką. Savo veržlumu žavėjo: Mexxius ir Mantis (Radviliškis), Gregoris (Radviliškis), Aire ir Luksonas (Šeduva), Grimar ir Drcamer (Šiauliai). Visi atlikėjai vieningai tvirtino, kad groja „gyvai ir gerai“.

Už dalyvavimą festivalio dalyviai apdovanoti: Radviliškio rajono savivaldybės, Radviliškio verslo ir turizmo centro atminimo dovanėlėmis, įteiktos Radviliškio miesto kultūros centro padėkos.

 
Kino festivalis

Kino festivalis taps tradicija

 

Kino mėgėjai, panorę išmėginti savo jėgas patys kurdami filmus ar jau įgyvendinę kai kuriuos savo kinematografinius sumanymus, birželio 12 dieną susirinko Radviliškio miesto kultūros rūmuose festivalyje „Radviliškis, pasitinkant tūkstantmetį“, kurį organizavo Radviliškio miesto kultūros centras ir Radviliškio rajono jaunimo klubas „MIX“.  Festivalis prasidėjo Lietuvos kino mėgėjų sąjungos Šiaulių skyriaus pirmininko Viktoro Gundajevo kūrybine praktine paskaita „Neprofesionalus kinas Lietuvoje“.

Rengiant pirmąjį festivalį buvo siekiama atgaivinti mėgėjišką kiną Radviliškyje ir pristatyti mūsų miestą, pasitinkantį Lietuvos vardo tūkstantmetį. Festivalio metu buvo demonstruojami jau turimi filmai apie Radviliškį bei pristatomi nauji, naujų kūrėjų darbai. Konkursinėje festivalio dalyje buvo pristatyta 10 mėgėjiškų filmų.

 

Skaityti toliau...
 
„Dvarų tiltai“

„Dvarų tiltai“ sujungia dvi „Aukso paukštes“

 

Birželio 6 dieną Radviliškio rajono Baisogalos Komarų dvare vyko Gelgaudiškio ir Radviliškio miesto kultūros centrų, Baisogalos seniūnijos įgyvendinamo projekto „Dvarų tiltai“ vienas iš renginių. Projekto idėja – keturių Lietuvos regionų dvarvietėse atsinaujinantys istoriškai gilūs kultūriniai tiltai, kuriuos nutiesė dvarininkai Komarai. Komarai buvo meno Medsenatai, jų giminės suėjimuose, pobūviuose skambėjo muzika, buvo grožimasi įsigytomis vertybėmis.

 

Skaityti toliau...
 
Į Europiadą

Radviliškio miesto kultūros centro meno kolektyvai

ruošiasi vykti į Europiadą

 

Dažnas radviliškietis šią saulėtą ir vėjuotą ketvirtadienio popietę, pamatęs tautiniais rūbais vilkinčius žmones prie miesto simbolio garvežiuko, atsisukdavo, ar net stabtelėdavo. Ko gero pagalvojo „Gal ir vėl kokia šventė?!“

Iš dalies taip... Radviliškio miesto kultūros centro meno kolektyvai: folkloro ansamblis „Aidija“ (vadovė Angelė Virgailienė), liaudiškų šokių grupė „Šelmiai“ (vadovas Edmundas Verpetinskas), liaudiškos muzikos kapela „Radvija“ (vadovė Jūratė Stakvilevičienė) ruošiasi į Europiadą, liepos 22-27 dienomis vyksiančią Klaipėdoje.

 

Skaityti toliau...
 
Tarptautinė vaikų gynimo diena

Tarptautinė vaikų gynimo diena Radviliškio mieste

 

Birželio pirmosios rytą saulutė pažadino vaikučius, kviesdama bėgti į lauką, į parką. Vaikams ir jaunimui, padovanota graži staigmena - birželio 1 dieną „Kino busas“ atvyko į Radviliškio miesto kultūros ir poilsio parką.

Tarptautinės vaikų gynimo dienos ryte Radviliškio rajono vaikučiams padovanota Skandinavijos šalyse veikiančios labdaros ir paramos organizacijos „The Diamond Fund“ surinkta parama. Fondo nariai ieškojo savanorių, padėsiančių išdalinti paramą. Radviliškio miesto kultūros centras, kaip Lietuvos kultūros centrų asociacijos narys, prisidėjo prie šios akcijos, paramą išdalindamas 25 Aukštelkų, Gražionių bei kitų Radviliškio apylinkių socialiai remtinoms šeimoms, kurių vaikai vienokiu ar kitokiu būdu prisideda prie kultūros centro organizuojamų renginių.

 

Skaityti toliau...
 
„Ganiau palšus jautelius“

Tarptautinis folkloro ansamblių festivalis „Ganiau palšus jautelius“

 

 

Sekminių šventė Radviliškio mieste švenčiama antrą kartą. Šiais metais suorganizuotas tarptautinis folkloro ansamblių festivalis, sulaukęs trylikos kolektyvų iš įvairių Lietuvos ir Latvijos Respublikos vietovių.

Jau nuo vidurdienio įvairiuose Radviliškio miesto gatvėse skambėjo liaudiškos dainos, muzika, sukosi šokėjų poros.

Po šventų mišių folkloro ansamblių eisena nusidriekė miesto gatvėmis ir pasiekė šventės vietą Radviliškio miesto kultūros ir poilsio parką.

Šventę pradėjo folkloro ansamblio „Aidija“ vaikų grupė „Aidijukai“ (vadovės A. Virgailienė ir N. Solovjova). Pasirodžius kerdžiui ir skambant piemenėlių dainoms, kurias atliko V. Kudirkos pagrindinės mokyklos jungtinis folkloro ansamblis (vadovės Ina Petraitienė, Elena Vaidelauskienė, Laima Godelienė), buvo atvesta vainikuota karvutė.

 

Skaityti toliau...
 
Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės diena

Radviliškio miesto kultūros centro jaunimo meno kolektyvai

svečiavosi Oro pajėgų batalione

 

Gegužės 21 d. Lietuvos kariuomenės karinių oro pajėgų Oro gynybos batalione Radviliškyje, Šiaulių apskrities įgulos daliniai minėjo Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės dieną.

Visus renginio dalyvius ir svečius pasitiko Karinių oro pajėgų orkestro maršas. Atvyko pokario kovų dalyviai - Lietuvos laisvės kovos sąjūdžio prisikėlimo apygardos partizanai, Radviliškio rajono savivaldybės, policijos ir priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos atstovai, Radviliškio mokyklų mokytojai ir mokiniai.

Skaityti toliau...
 
Regioninė dainų šventė

Po šešerių metų pertraukos sekmadienį Šiauliuose atgijo regioninė dainų šventė. Lietuvos vardo tūkstantmečiui skirta šventė vyko gegužės 24 dieną, 18 valandą, Šiaulių arenoje. Šventėje dalyvavo kolektyvai iš visų septynių apskrities savivaldybių – iš viso 85 kolektyvai ir pustrečio tūkstančio dalyvių.

Radviliškio rajoną atstovavo 13 kolektyvų. Net 5 iš jų Radviliškio miesto kultūros centro: 

·        Tremtinių ir politinių kalinių choras „Versmė“ (vadovė – Laimutė Steponavičienė);

·        Moterų choras (vadovas – Kęstutis Pakštas); 

·        Merginų liaudiškų šokių kolektyvas „Aistra“ (vadovė – Valerija Jurgauskienė);

·        Garbaus amžiaus žmonių liaudiškų šokių kolektyvas „Patrepsėlis“ (vadovė – Vida Gilienė);

·        Liaudiškų šokių kolektyvas „Šelmiai“ (vadovas – Edmundas Verpetinskas).

 

Skaityti toliau...
 
Nelik nepastebėtas

Radviliškio talentų šou – konkursas „Nelik nepastebėtas“

 

Pirmą kartą Radviliškio miesto kultūros centre surengtas Radviliškio talentų šou–konkursas „Nelik nepastebėtas“. Renginys organizuojamas siekiant aktyvinti radviliškiečius, atrasti naujus talentingus asmenis, skatinti meninę saviraišką, kūrybiškumą, lavinti išradingumą, originalių sprendimų ieškojimą, o tuo pačiu ir varžytis konkurse dėl metų Talento vardo.

 

Skaityti toliau...
 
Aidija

„AIDIJA“ pagyvino Kleboniškio kaimą

 

Savaitgalį Radviliškio miesto kultūros centro folkloro ansamblis „AIDIJA“ (vadovė Angelė Virgailienė) Daugyvenės kultūros istorijos muziejaus-draustinio Kleboniškių kaimo buities muziejaus senosios sodybos kieme pristatė savo programą atgaivindama mūsų senolių dvasią savo šokiu, muzika, daina. Atgijęs muziejus traukė lankytojus ne tik apžiūrėti išlikusias ir atkurtas kaimo sodybas, bet ir paklausyti, pažiūrėti kaip linksminosi tuomet mūsų senoliai. Nemažai lankytojų panoro kartu su aidijiečiais pašokti, padainuoti, įsiamžinti atminčiai. Į muziejų užsukę latvių turistai liko sužavėti kolektyvo narių energija, gebėjimu taip nuoširdžiai ir su pasididžiavimu bei meile perteikiant mūsų krašto savitumą, tradicijas.

 

Skaityti toliau...
 
Minėjimas

Radviliškio priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos

 105 metų minėjimas

 

Neramios dienos gaisrininkams – lietaus nėra, viskas išdžiuvę. Tikimasi, kad šventas Florijonas atneš nors truputį lietaus ir palaistys ištroškusią žemę. Tokiomis garsiai neišsakytomis mintimis guodėsi Radviliškio rajono gaisrininkai, kartu su artimaisiais susirinkę į Radviliškio miesto kultūros centrą paminėti savo globėjo dienos, profesinės šventės ir Radviliškio priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos 105 metų jubiliejaus (1904 metais Radviliškyje įkurta Radviliškio savanorių ugniagesių draugija).

 

Skaityti toliau...
 
Motinos dienai skirti renginiai

2009 m. gegužės 1 d. Radviliškio miesto kultūros rūmuose, jau antrus metus iš eilės, vyko piešinių konkursas „Knyga apie mano mamą“. Šio projekto tikslas – skatinti kuo daugiau jaunų žmonių lavinti savo kūrybinį potencialą, puoselėti tikrąsias vertybes – šeimą ir knygą. Konkurse dalyvavo 76 dalyviai.

Vertinimo komisija, kuriai pirmininkavo Gražinos pagrindinės mokyklos dailės mokytoja metodininkė Jadvyga Kurmanskienė, laureatais, amžiaus grupėje nuo 4 iki 7 metų, išrinko: Dominyką Ugnianską, Andželiką Zarankaitę, Arną Česą, Julių Sinkevičių.

 

Skaityti toliau...
 
Šėlsmas

Tarptautinis šokių festivalis „Pavasarinis šokių šėlsmas“

startavo Radviliškio miesto kultūros rūmuose

 

Radviliškyje 2009 m. balandžio 23 d. startavęs tarptautinis šokių festivalis „Pavasarinis šokių šėlsmas“, skirtas Pasaulinei šokių dienai, sukvietė gražų būrį įvairių kolektyvų. Į kultūros rūmus susirinkę radviliškiečiai išvydo senosios muzikos ir šokio trupės „Festa Cortese“ šokio spektaklį “Ba/rokas“. Prieš dešimtmetį susikūręs vilniečių kolektyvas, kuriam vadovauja istorikė-choreografė Alina Žutautaitė, žiūrovus privertė iš dabarties persikelti į XV-XVII amžius ir patirti to meto dvarų atmosferą, meilės peripetijas.

 

Skaityti toliau...
 
<< Pirmas < Ankstesnis 21 22 23 24 25 26 27 28 Kitas > Paskutinis >>

Rezultatai 601 - 625 iš 679