LT   EN   RU

Facebook

Facebook

Apklausa

Kaip sužinote apie Radviliškio miesto kultūros centre vykstančius renginius?
 

Jūsų nuomonė

Kokių renginių Jums trūksa Radviliškio mieste?

Rašykite mums: Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo automatinių reklaminių žinučių, jums reikia veikiancio Javascript, kad galėtumėte pamatyti adresą

Mūsų draugai

 

Radviliškis.Lt

 

Dainų šventė

 

Mano Radviliškis

 

Gniezno kultūros centras

 

Informacinis partneris

Lankytojai

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterŠiandien41
mod_vvisit_counterVakar267
mod_vvisit_counterPer savaitę308
mod_vvisit_counterPer mėnesį308
mod_vvisit_counterIš viso1617466
Renginiai
Velykos Radviliškyje

Velykų šventė „Rieda margučiai“

 

Antrą Velykų rytą saulutė nušvietė Radviliškio miesto atrakcionų parką, kviesdama Radviliškio ir aplinkinių rajonų tautodailininkus į šventę. Atskubėję vaikučiai puošė Velykų medžius savo pagamintais paukšteliais ir drugeliais (gražiausių darbelių autorės apdovanotos padėkos raštais ir Velykų margučiais).

 

Skaityti toliau...
 
Savivaldybės ataskaita

Radviliškio rajono savivaldybės 2008 m. veiklos ataskaita

Radviliškio miesto kultūros centre

 

Kovo 26 dieną Radviliškio miesto gyventojai susirinko į Radviliškio miesto kultūros rūmus, kur buvo pristatyta Radviliškio rajono savivaldybės 2008 metų veiklos ataskaita.

Renginyje dalyvavo bei į gyventojų klausimus atsakinėjo Radviliškio rajono meras Antanas Čepononis, Radviliškio rajono mero pavaduotojas Jonas Povilaitis, Radviliškio rajono savivaldybės administracijos direktorius Vitolis Januševičius, Radviliškio miesto seniūnas Leonas Grigaliūnas, Radviliškio rajono savivaldybės skyrių vedėjai ir kitų miesto gyventojus aptarnaujančių organizacijų vadovai.

Skaityti toliau...
 
Pavasario žiedai

Pražydus pavasario žiedams suskambo

liaudiška daina

 

Jau antrus metus kovo viduryje visuomeninės organizacijos Kutiškių kaimo bendruomenės klubo „Jaukūs namai“ nariai ir Radviliškio miesto kultūros centro darbuotojai rengia respublikinę parodą „Pavasario žiedai“. Kovo 21 dieną sulaukta gausaus būrio auksarankių iš įvairių Lietuvos miestų. Savo dirbiniais stebino audėjos, pynėjai iš šiaudų, odos dirbinių gamintojai, mezgėjai, žaliųjų daigelių puoselėtojai ir t. t.

 

Skaityti toliau...
 
Šokių festivalyje Latvijoje

Radviliškio miesto kultūros centro meno

kolektyvai tarptautiniame tautinių

šokių festivalyje Latvijoje

 

Radviliškio miesto kultūros centro tautinių šokių kolektyvas „Patrepsėlis“ ir Latvijos Respublikos Cesio miesto kultūros centro tautinių šokių kolektyvas „Dzirnas“ prieš 2 metus užmezgė draugiškus tarptautinius kultūrinius santykius. Kolektyvas „Dzirnas“ 2008 m. dalyvavo tarptautiniame garbaus amžiaus žmonių tautinių šokių festivalyje „Ir ne tik iš Lietuvos“. 2009 metų kovo 14 dieną abu kolektyvai susitiko tarptautiniame tautinių šokių festivalyje „Kam dar ne 100, tas gali“ Latvijos Respublikoje, Cesio mieste.

 

Skaityti toliau...
 
Kovo 11-oji

Iškilmingai paminėta Kovo 11-oji Lietuvos

Nepriklausomybės atkūrimo diena

 

Lietuva 50 metų kūrė naują Lietuvos valstybės atkūrimo scenarijų, kurį įgyvendino 1990 m. kovo 11-ąją. Šią dieną Lietuvos Respublikos Aukščiausioji taryba pasirašė Lietuvos Nepriklausomybės atstatymo aktą, kuriame rašoma, kad atstatomas 1940 metais svetimos jėgos panaikintas Lietuvos Valstybės suverenių galių vykdymas ir Lietuva nuo šiol yra nepriklausoma valstybė. Akte remiamasi 1918 m. vasario 16 d. pasirašytu Lietuvos nepriklausomybės aktu, kuris niekada nenustojo teisinės galios. Aktą pasirašė Lietuvos Respublikos Aukščiausiosios Tarybos Pirmininkas Vytautas Landsbergis ir tarybos nariai.

 

Skaityti toliau...
 
Susitikimas su kultūros ministru

Lietuvos kultūros centrų asociacijos tarybos narių

susitikimas su kultūros ministru

 

2009 m. sausio mėnesį susirinkusi naujoji kultūros centrų asociacijos taryba, susidedanti iš apskričių, miestų ir kurortų kultūros centrų atstovų, apsvarstė esamą kultūros centrų padėtį, problemas, planus 2009 –iems metams. Lietuvos kultūros centrų asociacijos prezidentas Romas Matulis, pasidžiaugė praėjusios kadencijos LR Seimo politikais, kultūros, švietimo komiteto nariais, kurie nuoširdžiai ir aktyviai rėmė kultūros centrus, stengėsi įsiklausyti į kultūros centrų problemas, todėl šiandien yra išsaugota kultūros centų struktūra, vykdomos įvairių meno žanrų ir regioninės kultūros puoselėjimo, modernizavimo, ir kitos programos. Asociacijos tarybos narių susirinkime buvo kalbėta apie vienodos kultūros sistemos struktūros sukūrimą.

 

Skaityti toliau...
 
Šalta žiema šalin eina

Šiaulių apskrities Užgavėnių šventė „Šalta žiema

šalin eina“ Radviliškyje

 

Antradienį, vasario 24 d., Radviliškio miesto gyventojus ir svečius kviesliai kvietė į Šiaulių apskrities Užgavėnių šventę. Šiais metais šventė prasidėjo persirengėlių eisena Radviliškio miesto gatvėmis ir vedė į Radviliškio miesto atrakcionų parką – Gavėno sodybą.

Šeimininkai Gavėnai (Laima Vaičiulytė ir Edmundas Verpetinskas) savo kieme sulaukė labai daug svečių - su kaukėmis ir be jų.

 

Skaityti toliau...
 
Puikusis

Jau antrąjį sekmadienį iš eilės „Puikiajame šou“ (TV3) svečiuojasi radviliškiečiai. Vasario 15 dieną, išgirdome Radviliškio miesto kultūros centro solisto Romualdo Juzukonio atliekamą dainą, vasario 22 dieną kartu su solistu pasirodė ir jo vadovaujamas vyrų vokalinis ansamblis „Daina-va“. Solistas ir ansamblis yra nuolatiniai TV sveikinimų ir radijo koncertų dalyviai. Nesenai Romualdą Juzukonį kalbino TV1 žurnalistai, jo atliekamų dainų klausėsi informacinės-pramoginės ryto laidos „Pabusk su TV1“ žiūrovai. Lietuvos laisvės kovos sąjūdžio įkūrimo 60-ųjų metinių minėjimo proga, Radviliškyje, šventinio koncerto metu, kartu su Lietuvos kariuomenės orkestru, Edmundu Seiliumi, Veronika Povilioniene, folkloro ansambliu „Blezdinga“ koncertavo Romualdas Juzukonis. Apie solistą ir jo atliekamas dainas informacija patalpinta Lietuvos pop muzikos svetainėje www.audio.lt.

 

Skaityti toliau...
 
"Aidija" užgavėnėse

Radviliškio miesto kultūros centro folklorinio ansamblio „Aidija“

2009 metų triumfo žygis per Užgavėnes

 

Vasario 14-15 dienomis Radviliškio miesto kultūros centro folkloro ansamblis „Aidija“ (vadovė Angelė Virgailienė) dalyvavo tarptautiniame tradicinių kaukių festivalyje Latvijos Respublikoje, Dagdos mieste.

„Aidijai“ tai jau antras festivalis Latvijos Respublikoje (2008 m. jis vyko Rygos mieste). Festivalyje Dagdos mieste dalyvavo folkloriniai ansambliai iš Latvijos Respublikos, Baltarusijos Respublikos Vitebsko miesto ir Lietuvos Respublikos Radviliškio miesto.

 

Skaityti toliau...
 
Lietuvos laisvės kovos sąjūdžio įkūrimo 60-ųjų metinių minėjimas

2009 m. vasario 15 d. rytą, į Radviliškio miesto kultūros rūmus rinkosi Lietuvos laisvės kovos sąjūdžio įkūrimo 60-ųjų metinių minėjimo dalyviai, svečiai, rajono gyventojai.

Šventė prasidėjo šv. mišiomis Radviliškio švč. Mergelės Marijos gimimo bažnyčioje malda už Lietuvos partizanus. Su Lietuvos valstybės ir Laisvės kovos sąjūdžio vėliavomis žygiavo Lietuvos kariuomenės Garbės sargybos kuopos kariai.

 

Skaityti toliau...
 
Su traukiniu į tūkstantmetį

Lietuvos vardas pirmą kartą paminėtas 1009 metais Vokietijos miesto Kvedlinburgo analuose. Šiandien Lietuvai, jos istorinei savivokai ši data – svarbi simbolinė riba tarp proistorės ir istorijos, tai – perėjimo iš bevardės egzistencijos į Vakarų civilizaciją pradžia. Minėdami Lietuvos vardo tūkstantmetį, minime Lietuvos tūkstantmetį.

 

Skaityti toliau...
 
Radviliškiečių darbai papuoš Lietuvos tūkstantmečio šventę

Vasario 6 dieną Radviliškio miesto kultūros centro II aukšto fojė atidaryta Radviliškio rajone gyvenančių ir kuriančių tautodailininkų paroda, kuri veiks iki vasario 20 d. Radviliškio kultūros rūmuose veikiančioje parodoje lankytojai gali susipažinti su daugiau nei 60 tautodailininkų darbais. Daugybė keramikos, odos, šiaudų pynėjų ir kitokia technika atliktų darbų, karpinių, nėrinių, austų rankšluosčių ir pintų juostų, nėrinių, papuošalų, kalvystės ir medžio drožybos meno kūrinių sužavėjo parodą aplankiusius svečius. Šiaulių apskrities tautodailininkų parodai darbus rinkusios Lietuvos tautodailininkų sąjungos Šiaulių bendrijos pirmininkė Laimutė Kelmelienė ir menotyrininkė Michalina Adomavičienė žavėjosi radviliškiečių tautodailininkų darbų gausa ir jų brandumu, pasidžiaugė jaunųjų tautodailininkų iš Jaunimo mokyklos, Radviliškio dailės mokyklos, Šeduvos gimnazijos bei Pakiršinio kultūros namų darbais. Į Šiaulių apskrities tautodailininkų parodą iš viso atrinkta šešiasdešimt vieno Radviliškio rajono savivaldybės tautodailininko darbai. Atidaryme lankytojai turėjo galimybę pabendrauti su darbų autoriais, sužinoti kiekvieno darbo atlikimo technikos subtilybes.

Skaityti toliau...
 
Radviliškiečiai - pirmi!

Radviliškiečiai Respublikiniame vaikų ir jaunimo šiuolaikinių

šokių konkurse užėmė I vietą

 

2009 metų vasario 1 dieną VšĮ Elektrėnų kultūros centre vyko Vaikų ir jaunimo šiuolaikinių šokių šventė-konkursas „Šokio virpesiai“. Renginys organizuotas siekiant puoselėti ir populiarinti mėgėjų meno kolektyvus, sudaryti galimybes vaikų ir jaunimo saviraiškai, ugdyti sceninę kultūrą, suburti skirtingų miestų bendrų interesų jaunimą turiningam bendradarbiavimui.

Skaityti toliau...
 
Metraštis

„KŪRYBOS METRAŠTIS“ - Lietuvos liaudies kultūros centro

informacinis leidinys

 

Lietuvos liaudies kultūros centras nuo 1998 metų leidžia kasmetinį informacinį leidinį „Kūrybos metraštis“, kurio tikslas – atspindėti ryškiausius, brandžiausius, išliekamąją vertę turinčius kultūros reiškinius, įvykius savivaldybėse.

Šis leidinys – tai bendras Lietuvos liaudies kultūros centro, savivaldybių kultūros vadovų, specialistų projektas, bylojantis apie nūdienos kultūros aktualijas, renginius, jų brandą, pačios kultūros sklaidos būdus ir raiškos tendencijas. Kartu tai ir rašytinės informacijos kaupimo, sisteminimo būdas, indėlis į kultūros istorijos aruodą.

 

www.llkc.lt

 

Skaityti toliau...
 
Prisiminėme

„Liepsnojantys prisiminimų laužai“

 

Lietuvių tautos ryžtą ir pasiaukojimą parodė 1991 m. Sausio 13-osios įvykiai.

Apie žmonių drąsą tomis dienomis galėjai išgirsti iš pačių dalyvių, spaudos, kitų informacijos priemonių. Tačiau laikas bėga; nugrimzdo į užmarštį kraupūs vaizdai, apgijo dvasinės ir fizinės žaizdos, iš gyvenimo pasitraukė kai kurie įvykių dalyviai...

Skaityti toliau...
 
Užgesinome

Kalėdų eglės girliandų užgesinimo šventė

 

Jau tapo gražia tradicija atsisveikinti su žaliaskarėmis Kalėdų eglutėmis.

2009 m. sausio 7 dieną būrelis vaikučių, nepabūgę žvarbaus oro, atskubėjo į Radviliškio miesto Aušros aikštę susitikti su Kalėdų Seneliu, bobute ir nykštukais. Vaikai neišmetė savo eglučių, o gražino Kalėdų Seneliui, kad jo pagalbininkai galėtų pagaminti pieštukų. Susirinkusieji atsisveikino su Radviliškio miesto eglutės girliandomis, mirksėjusiomis švenčių dienomis (užpūtė kartu su Kalėdų Seneliu). Nykštukai išdalino vaikučiams dovanėles, o Senelis, pažadėjęs grįžti kitą žiemą, atsisveikino ir išvežė surinktas eglutes į miško dirbtuves.

 

Skaityti toliau...
 
Pagerbėme

Vakaras „Gerumo šviesa“

 

2008 m. gruodžio 18 dieną net aštuoni rajono gyventojai buvo pakviesti į jau tradiciniu tapusį „Gerumo angelo“ nominacijų teikimo vakarą Radviliškio miesto kultūros rūmuose.

Tai: Vytautas Čepaitis (Sidabravo seniūnija), Kazimieras Masilionis (Sidabravo seniūnija), Teresė Žiškienė (Šaukoto seniūnija), Tadeušas Žaltauskas (Šaukoto seniūnija), Vita Bražionienė (Radviliškio raj. Neįgaliųjų draugija), kunigas Antanas Gintaras Jonikas (Švietimo skyrius), Renė Šuminienė ( Šeduvos m. seniūnija), Ona Norvaišienė (Aukštelkų seniūnija).

Skaityti toliau...
 
Karaliai

Trijų karalių dovanos

Jie nebuvo karaliai. Gal tik šiaip, nuo viduramžių jie buvo taip vadinami todėl, kad atkeliavo iš pasakiškai turtingų Rytų. Iš tiesų, Kasparas, Melchioras ir Baltazaras buvo išminčiai, stebėję dangaus kūnų judėjimą. Netikėtai danguje sužibėjusi ryški žvaigždė sudrumstė šių vyrų ramybę, mat pranašystės skelbė, jog tokio šviesulio pasirodymas sutaps su Atpirkėjo atėjimu į žemę. Taigi išminčiai nutarė aplankyti Kūdikį ir išrinkę jam dovanų - aukso, smilkalų ir miros, kurie tūkstantmečius simbolizavo prabangą, priklausančią dievams ir valdovams, leidosi į kelionę.

Skaityti toliau...
 
Jie atėjo!

Naujametė puota „Tūkstantis ir 1 naktis“

 

Tradicinės Naujametės puotos danguje sužibo dvi Lietuvos žvaigždės – Romas Dambrauskas ir Romualdas Juzukonis. Puotos dalyviai linksmai sutiko geltonojo jaučio metus ir įžengė į Lietuvos tūkstantmetį.

Tos įspūdingos nakties metu išsiaiškinome, kad dauguma salėje šėlstančių, gimę gyvatės ir drakono metais, o gimusių jaučio metais radome vos kelis. Džiaugiamės tais, kurie Naujus metus sutinka Radviliškio miesto kultūros centre.

 
Teatralizuotas koncertas „Karalių pasaka“

Radviliškio miesto kultūros centro meno mėgėjų kolektyvai kiekvienais metais, gruodžio 29 dieną miesto gyventojus pakviečia į teatralizuotą koncertą. Šiais metais jie persikūnijo į pasakų personažus ir linksmino Karalių, kurio dukrą – princesę pagrobė piktoji ragana, pateikusi sąlygą grąžinsianti karalaitę tik tada, kai nežiūrint, sielvarto, karalius pralinksmės.

 

Skaityti toliau...
 
Advento vakaras

Advento vakaras „Atvažiuoja žolynai...“

 

2008 metų gruodžio 11 dieną Radviliškio miesto kultūros centro folkloro ansamblis „Aidija“ (vadovė Angelė Virgailienė) sukvietė visus į Advento vakarą „Atvažiuoja žolynai“. Kolektyvui nuoširdžiai talkino mažieji „Aidijukai“ – darželio „Žvaigždutė“ vaikai, atsivedę į kultūros rūmus savo tėvelius ir senelius.

Skaityti toliau...
 
<< Pirmas < Ankstesnis 21 22 23 24 25 26 27 28 Kitas > Paskutinis >>

Rezultatai 626 - 650 iš 679