LT   EN   RU

Facebook

Facebook

Apklausa

Kaip sužinote apie Radviliškio miesto kultūros centre vykstančius renginius?
 

Jūsų nuomonė

Kokių renginių Jums trūksa Radviliškio mieste?

Rašykite mums: Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo automatinių reklaminių žinučių, jums reikia veikiancio Javascript, kad galėtumėte pamatyti adresą

Mūsų draugai

 

Radviliškis.Lt

 

Dainų šventė

 

Mano Radviliškis

 

Gniezno kultūros centras

 

Informacinis partneris

Lankytojai

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterŠiandien40
mod_vvisit_counterVakar267
mod_vvisit_counterPer savaitę307
mod_vvisit_counterPer mėnesį307
mod_vvisit_counterIš viso1617466
Miesto šventė

Radviliškis didžiuojasi būdamas geležinkelininkų sostine

„Norėjome miestiečiams sukurti reginį ir priminti Lietuvai, kad Radviliškis – sotinė, ir ne bet kokia, o geležinkelininkų. Manau, kad šventės akcentai buvo sudėlioti tinkamai, o šūkis „Radviliškis – geležinkelininkų sostinė“ – atitiko šventės dvasią. Radviliškiečiai, miesto svečiai iš Baltarusijos Respublikos Nesvyžiaus miesto ir Lenkijos Respublikos Grodzisk Mazovieckio miesto liko sužavėti šeštadienį Radviliškyje praūžusia miesto švente, tai liudijo plačios jų šypsenos“, – po šventės kalbėjo Antanas Čepononis, Radviliškio rajono savivaldybės meras.

 


Šiemet Radviliškiui sukako 443 metai. Jau antrus metus miesto kultūros specialistai rugpjūčio pabaigoje kviečia radviliškiečius švęsti miesto gimtadienį kartu su geležinkelininkais.Šventinis šurmulys radviliškiečius nepamiršti miesto gimtadienio ragino ne tik šeštadienį. Prieš pagrindinę šventės dieną muzikos mėgėjus kvietė tarptautinis vargonų muzikos festivalis „Vargonų legendos“. Šeduvos ir Radviliškio bažnyčiose vargonininkas B. Vasiliauskas, klarnetininkas A. Budrys, svečiai iš Lenkijos bei kiti garsūs vargonininkai atliko koncertines programas. Miesto parke atidaryta medžio drožėjų skulptūrų „Karžygių alėja“. Ją dešimt dienų kūrė į plenerą Radviliškyje suvažiavę Lietuvos, Latvijos bei Rusijos medžio drožėjai ir kalviai. Netrūko ir sporto renginių: žiūrovų sulaukė tarptautinis vaikų krepšinio turnyras, LR Seimo narių ir Radviliškio rajono savivaldybės tarybos narių lauko teniso varžybos, draugiškos futbolo rungtynės. Iš Baltarusijos Nesvyžiaus miesto atvykę svečiai parodė radviliškiečiams teatro vaidinimą, iš Lenkijos Grodzisk Mazovieckio miesto atvykęs jaunimo orkestras šventinę nuotaiką kūrė savo atliekama muzika.

 

 

 


Pagrindinė šventės diena prasidėjo iškilmingu buvusios Radviliškio miesto tarybos posėdžiu. Jame prisimintas per Lietuvos nepriklausomybės dvidešimtmetį Radviliško miesto nueitas kelias, pagerbti buvę miesto tarybos nariai.Šventėje Radviliškio miesto garbės piliečio vardas suteiktas Lizdeikos mokyklos direktoriui Jonui Varkulevičiui, nuolatiniam Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Rusijos, pasaulio veteranų laisvųjų imtynių pirmenybių dalyviui, ne kartą iškovojusiam čempiono vardą. Jonas Varkulevičius buvo oficialus 2008 m. Pekino olimpinių žaidynių dalyvis – olimpinės ugnies nešimo estafetės Kinijoje dalyvis. Jis į Lietuvą parvežė Pekino olimpinių žaidynių deglą. Už nuopelnus Lietuvos Respublikai ir už Lietuvos vardo garsinimą pasaulyje 2006 m. liepos 6-ąją Lietuvos Respublikos prezidentas Valdas Adamkus apdovanojo jį Lietuvos Didžiojo kunigaikščio Gedmino ordino medaliu. Radviliškio miesto šventės metu radviliškiečiai jį pagerbė sutekdami Miesto garbės piliečio vardą. Miesto garbės piliečio regalijas J. Varkulevičiui įteikė Radviliškio krašto garbės pilietis, Lietuvos Respublikos Seimo narys, daktaras Algirdas Butkevičius.Išskirtinis Mero padėkos ženklas už didvyrišką poelgį įteiktas Virginijui Mickui. Jis nedelsdamas puolė gelbėti skęstančią mergaitę ir suteikė jai pirmąją pagalbą. Šventėje V. Mickus negalėjo dalyvauti, apdovanojimą atsiėmė jo sesuo Aušra Mickutė, kuri kartu su broliu ilsėjosi prie Arimaičių ežero ir telefonu iškvietė medikus.

 

 

 

 

 


Šventėje pagerbti darbščiausi ir gražiausiai sodybas tvarkantys radviliškiečiai. Padėkos raštais ir atminimo dovanomis apdovanoti dvidešimt penki Radviliškio miesto seniūnijos grožio puoselėtojai.

 

 


Dar viena šventės naujiena – savo amatą, meistriškumą radviliškiečiams demonstravo medkirčiai. Jie šventėje surengė parodomąsias mini varžybas.Tą pačią dieną Lietuvos karinių oro pajėgų Oro gynybos batalionas minėjo savo 10-metį. Lietuvos Respublikos Krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė Oro gynybos bataliono vadui majorui Ričardui Jarusevičiui iškilmingai įteikė karinę vėliavą.Pagrindinis šventės akcentas – vėlų metą vykęs šilumvežio tempimas. Trys Lietuvos galiūnai Žydrūnas Savickas, Vidas Blekaitis ir Saulius Brusokas ir Stefan Solvi Peturson iš Islandijos siekė rekordo – tempė ant bėgių stovintį 136 tonų sveriantį šilumvežį „Siemens“. Kol kas neaišku, ar galiūnai pasiekė rekordo, laukiama rekordus fiksuojančios agentūros „Factum“ sprendimo. Galiūnų pasirodymas Radviliškio geležinkelio stotyje vėlavo, nes jie užtruko Ignalinoje vykusiame renginyje, bet maži nesklandumai pakilios žiūrovų ir galiūnų nuotaikos netemdė. Visi galiūnai šilumvežį tempė po tris kartus. Pirmasis tempė V. Blekaitis, po jo sekė S. Brusokas, paskutinis iš lietuvių trijulės šilumvežį tempė Ž. Savickas. Galiūnas iš Islandijos S. S. Peturson ir pirmojo, ir antrojo tempimo metu pasiekė geriausią rezultatą. Trečiajame etape stipruoliai vyrai šilumvežį stengėsi kuo greičiau šilumvežį nutempti nuo starto iki finišo linijos.Galiūnų pasiektus rezultatus prietaisu jėgos dydžiui matuoti (dinamometru) fiksavo specialistai. Aukščiausių rezultatų visi galiūnai pasiekė antruoju bandymu: Stefan Solvi Petursson — 7 624 N (niutonų), Žydrūnas Savickas — 6 160 N, Saulius Brusokas — 6 137 N, Vidas Blekaitis — 6 057 N.

 

Visi šilumvežio tempimo varžybose dalyvavę galiūnai po rungties jautėsi pavargę, bet prisipažino, kad juos palaikė džiugūs ir entuziastingi radviliškiečiai. Jiems atsidėkodami vyrai noriai dalijo autografus.
Radviliškiečius linksmino Egidijus Sipavičius, Vytautas Šiškauskas, jaunieji projekto „Geriausias Lietuvos muzikos perlas“ atlikėjai, serialo „Naisių vasara“ muzikantai, Dūmas ir Grūdas, grupės „Studija“ bei „Tekila“.

 

 

Radviliškio rajono savivaldybės informacija

 
< Ankstesnis   Kitas >