LT   EN   RU

Facebook

Facebook

Apklausa

Kaip sužinote apie Radviliškio miesto kultūros centre vykstančius renginius?
 

Jūsų nuomonė

Kokių renginių Jums trūksa Radviliškio mieste?

Rašykite mums: Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo automatinių reklaminių žinučių, jums reikia veikiancio Javascript, kad galėtumėte pamatyti adresą

Mūsų draugai

 

Radviliškis.Lt

 

Dainų šventė

 

Mano Radviliškis

 

Gniezno kultūros centras

 

Informacinis partneris

Lankytojai

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterŠiandien98
mod_vvisit_counterVakar243
mod_vvisit_counterPer savaitę937
mod_vvisit_counterPer mėnesį341
mod_vvisit_counterIš viso1597894
Atidaryta medinių skulptūrų alėja, pavadinta „Karžygių alėja"

2010 m. rugpjūčio 26 d. 12 val. radviliškiečiai ir miesto svečiai buvo kviečiami į antrojo Tarptautinio medžio skulptorių ir kalvių plenero atidarymą. Plenero tema pasirinkta „Karžygiai“, nes Lietuva šiais metais mini 600-tąsias Žalgirio mūšio metines ir plenero dalyviai pasiryžo Lietuvos didžiuosius karžygius įamžinti medyje. Net 13 meistrų panoro padirbėti šiame plenere iš Rusijos, Latvijos ir Lietuvos.

Medžio skulptoriai ir kalviai dirbo dešimt dienų prie Radviliškio miesto kultūros centro. Jų darbo vaisius - 7 didingos skulptūros, sustatytos Radviliškio miesto pramogų ir poilsio parke. Pirmą kartą plenere dalyvavę tautodailininkai iš Rusijos Jelena Lialina, Jevgenijus Pticynas ir Vladimiras Almanovas sukūrė didingą „Vytauto Didžiojo“ skulptūrą, pasitinkančią praeivius vos įžengus į alėją. Greta jos — latvių Aivarso Magnonės darbas „Atmintis“ bei Vitolso Jurio sukurtas “Karžygio sapnas“, baisogaliečio Edvardo Bielokopitovo “Gediminas“, radviliškiečio Edvardo Tito “Kęstutis“, alytiškio Kęstučio Benediko “Mindaugas“. Pačioje alėjos pradžioje parko lankytojus pasitinka kompozicija „Žalgirio mūšiui paminėti“, kurią sukūrė radviliškiečiai meno drožėjai Edmundas Gaubas, Eugenijus Arbušauskas, Raimondas Matulaitis bei kalviai Stanislovas Špukas ir Giedrius Malinauskas.

„Karžygių alėjos“ atidarymas prasidėjo skulptorių įvežimu senoviniais automobiliais į Radviliškio miesto poilsio ir pramogų parką. Šventės organizatorius ir dalyvius sveikino Radviliškio rajono savivaldybės meras A. Čepononis, kuris tapo ir vienos iš skulptūrų fundatoriumi. Atidengti skulptūrų buvo pakviesti Radviliškio miestui nusipelnę asmenys bei žmonės, prisidėję prie šio gražaus projekto. Tai Radviliškio miesto garbės pilietis profesorius A. Budrys, Radviliškio miesto seniūnas L. Grigaliūnas, Radviliškio rajono savivaldybės mero pavaduotojas J. Povilaitis, miesto svečias Lenkijos respublikos Gniezno kultūros centro darbuotojas Jerzy Stachowiak ir Radviliškio dekanas, monsinjoras G. Sakavičius. Šalia didingų karžygių skulptūrų atidengta ir „Žalgirio mūšio paminėjimo lenta“, įprasminanti 600-tąsias Žalgirio mūšio kautynes. Ją atidengė Radviliškio miesto kultūros centro direktorius R. Juzukonis. Šventę vainikavo Radviliškio dekano, monsinjoro G. Sakavičiaus skulptūrų pašventinimas.

Šventės organizatoriai ir dalyviai nutarė, kad šią gražią tradiciją tęs ir kiekvienais metais galėsime džiaugtis vis naujomis medžio skulptūromis.

Akimirkos:

Karžygių alėja

Karžygių alėja

Karžygių alėja

Karžygių alėja

Karžygių alėja

Karžygių alėja

 
< Ankstesnis   Kitas >