LT   EN   RU

Facebook

Facebook

Apklausa

Kaip sužinote apie Radviliškio miesto kultūros centre vykstančius renginius?
 

Jūsų nuomonė

Kokių renginių Jums trūksa Radviliškio mieste?

Rašykite mums: Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo automatinių reklaminių žinučių, jums reikia veikiancio Javascript, kad galėtumėte pamatyti adresą

Mūsų draugai

 

Radviliškis.Lt

 

Dainų šventė

 

Mano Radviliškis

 

Gniezno kultūros centras

 

Informacinis partneris

Lankytojai

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterŠiandien42
mod_vvisit_counterVakar267
mod_vvisit_counterPer savaitę309
mod_vvisit_counterPer mėnesį309
mod_vvisit_counterIš viso1617468
Pirmasis Šeškaturgis pavyko

Spalio 16 d. Radviliškio miesto kultūros centre vyko šeškaturgis. Senovėje taip buvo vadinamas turgus, kuriame artėjant šalčiams prekiaudavo šiltais drabužiais, kailiais ir batais. Nuo vasaros vidurio,kultūros centre buvo rengiamos kojinių mezgimo dirbtuvės. Į 12 pamokų rinkosi kelios dešimtys įvairaus amžiaus radviliškiečių. Rajono tautodailininkai, dailininkai, verslo žinovai mokė ne tik nusimegzti dailias kojines, papuošti jas tautiniais raštais, bet ir sumaniai parduoti.

Anksti ryte į turgų kvietė kviesliai važinėdami vežimaičiu po Radviliškio gatves. Turguje prekiauti sukviesti prekybininkai, tautodailininkai, jaunimas ne tik kojinėmis, bet ir kitokiais šiltais drabužiais, batais, pirštinėmis, riešinėmis, šalikais, kepurėmis. Turguje prekiavo virš 30 prekybininkų. Pirkėjus ir pardavėjus linksmino folkloro ansamblis „Aidija“ (vadovė Angelė Virgailienė), jaunimas klubo „Mix“ nariai (vadovė Violeta Šukaitienė), teatro būrelis (vadovė Daiva Sirutienė). Ant statinės stovinčios turgaus viduryje užsilipęs kiekvienas, kaip senovėje, galėjo garsiai girti savo prekes.

Pasak etnologų, senovėje šiltų drabužių turgus (šeškaturgis), maisto (saldaturgis) ir papuošalų turgus (skaistaturgis) vykdavo žiemos pradžioje per Adventą. Tikimės šiuos turgus organizuoti tikruoju jų laiku, per Adventą. Pavykęs pirmasis šeškaturgis, sudomino žmones bei sužadino norą kažką savo pagaminta parduoti bei organizuoti tokius turgus ateityje. Todėl iš anksto kviečiame visus megzti, nerti, siūti, gaminti saldumynus ir ateiti pas mus į šeškaturgį, saldaturgį, skaistaturgį.

Šį Radviliškio rajono jaunimo klubo „Mix“ projektą parėmė Jaunimo reikalų departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, padėjo įgyvendinti rajono tautodailininkai, dailininkai, verslininkai.

 
< Ankstesnis   Kitas >