LT   EN   RU

Facebook

Facebook

Apklausa

Kaip sužinote apie Radviliškio miesto kultūros centre vykstančius renginius?
 

Jūsų nuomonė

Kokių renginių Jums trūksa Radviliškio mieste?

Rašykite mums: Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo automatinių reklaminių žinučių, jums reikia veikiancio Javascript, kad galėtumėte pamatyti adresą

Mūsų draugai

 

Radviliškis.Lt

 

Dainų šventė

 

Mano Radviliškis

 

Gniezno kultūros centras

 

Informacinis partneris

Lankytojai

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterŠiandien104
mod_vvisit_counterVakar243
mod_vvisit_counterPer savaitę943
mod_vvisit_counterPer mėnesį347
mod_vvisit_counterIš viso1597900
Tarptautinis dainuojamosios poezijos festivalis „Tai – aš“ neaplenkė ir Radviliškio!

Tarptautinis dainuojamosios poezijos festivalis „Tai – aš” rengiamas kasmet, nuo 2003 metų, spalio mėnesio trečią savaitę. Antrus metus iš eilės renginys neaplenkia ir Radviliškio miesto. Tai – vienintelis šio žanro Tarptautinis renginys, vykstantis visą savaitę ir apimantis ne vien Vilnių, bet ir kitas Lietuvos vietoves (tiek didesnius, tiek mažesnius šalies miestus ir miestelius) bei kaimyninę Latviją ir Lenkiją. Jo svarbą ir reikalingumą rodo pilnos salės klausytojų, geri jų įvertinimai. Šio festivalio dėka dainuojamoji poezija, kaip atskiras muzikos/literatūros žanras palaipsniui įsiteisina tarp kitų, suteikia platesnes galimybes visuomenę labiau supažindinti su skirtingų tautų dainuojamosios poezijos, šansono, autorinės, bardų dainos panašumais ir skirtumais.

Šis festivalis – jau tampa neatskiriama Lietuvos kultūrinio gyvenimo dalimi, vis labiau telkdamas ne vien Lietuvos, bet ir užsienio atlikėjus, o taip pat gausų būrį šio žanro gerbėjų.

Praėjusiais metais dainuojamosios poezijos festivalyje Radviliškyje dalyvavo trys lietuviai ir vienas svečias iš Italijos, šiais metais dainuojamąja poezija susirinkusiuosius džiugino lietuviai Vygantas Kazlauskas, Tomas Varnagilis, Vygintas Zmejauskas ir du svečiai iš užsienio: Prancūzijos atstovas Laurent Secco bei Čekijos atstovas Jan Jicha. „ Tai – aš“ festivalio koncertas, įvykęs Radviliškio miesto kultūros centre 2010 m. spalio 19 d., pritraukė dar daugiau radviliškiečių nei pernai. Susirinkusiuosius džiugino improvizuojantys lietuviai muzikantai ir svečiai iš užsienio, atlikę kūrinius savo gimtosiomis kalbomis ir tuo pačiu stengdamiesi bendrauti su savo gerbėjais lietuvių kalba. Po koncerto žmonės džiaugėsi atlikėjų sukurta šilta atmosfera, nuoširdžiu bendravimu ir, be abejo, nepaliko abejingų dainuojamajai poezijai. Radviliškio miesto kultūros centro direktoriui Romualdui Juzukoniui nuo festivalio „Tai – aš“ organizatorių ir vadovų buvo įteikta padėka už meilę ir ištikimybę dainuojamajai poezijai bei nuoširdžią paramą ir darbą rengiant VIII-ąjį Tarptautinį dainuojamosios poezijos festivalį.

Atlikėjų šilumą bei geranoriškumą pajuto ir Radviliškio reabilitacinio ir profesinio rengimo centro mokiniai. Turėdami valandėlę laisvo laiko iki sekančio koncerto, dainuojamosios poezijos atstovai padovanojo vaikams nemokamą koncertą. Renginį nuspręsta suorganizuoti akimirksniu ir pasiruošiamiesiems darbams tiek atlikėjai, tiek Radviliškio reabilitacinio ir profesinio rengimo centro darbuotojai turėjo valandą laiko. Koncertas pavyko puikiai: salė prisipildė vaikų klegesio, atlikėjus viso koncerto metu mokiniai palaikė plojimais ir dainavimu.

 
< Ankstesnis   Kitas >