Vargonų muzikos festivalis „Šimtmečio tradicijos“

Apie renginį

Radviliškio miesto kultūros centre jau aštuntą kartą aidėjo vargonų ir klasikinės muzikos garsai. Šių metų gegužės 17 d. festivalio renginiai prasidėjo nuo respublikinio jaunųjų pianistų konkurso „Polifonija ir aš“. Konkurso vertinimo komisijai pirmininkavo LMTA docentė Jarūnė Barkauskaitė. Konkurse dalyvavo 22 vaikai iš visos Lietuvos. Bendradarbiaujant su Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Karjeros ir kompetencijų centru vyko docento Gedimino Kviklio ir docentės Jarūnės Barkauskaitės seminaras „Šimtmečio tradicija vargonų kultūroje“.
Po šv. Mišių, visi dalyviai ir žiūrovai buvo pakviesti į vakarinį koncertą, kuriame grojo Lietuvos muzikos ir teatro akademijos dėstytojai –Jarūnė Barkauskaitė, Gediminas Kviklys bei jų studentai : Liana Dolgopolova, Vladimiras Antonovas Čarskis (vargonai), Darius Virbickas (birbynė). Vakariniame koncerte programą atliko ir Respublikinio jaunųjų pianistų konkurso „Polifonija ir aš“ nugalėtojai.
Antrąją projekto dieną Radviliškio Švenčiausios Mergelės Marijos Gimimo bažnyčioje klasikinės muzikos gerbėjus pasitiko didingos muzikos garsai – tai nuostabaus grožio ir didžiulio populiarumo pasaulio koncertų salėse sulaukęs britų kompozitoriaus Johno Rutterio kūrinys „Vaikų mišios“. Solistai: Asta Krikščiūnaitė, Stein Skjervold, choras „Vilnius“ (vyr. dirigentas Artūras Dambrauskas), valstybinis pučiamųjų instrumentų orkestras „Trimitas“ (vadovas D. Staponkus) ir mokytojos ekspertės Ingos Petrauskienės vadovaujamas Radviliškio muzikos mokyklos jaunių choras. Dirigavo choro „Vilnius“ dirigentas Giedrius Pavilionis.
Vargonų muzikos festivalis „Šimtmečio tradicijos“ finansuojamas Lietuvos kultūros tarybos, Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos, Radviliškio rajono savivaldybės lėšomis.
Projekto partneriai: Radviliškio muzikos mokykla, Lietuvos muzikos ir teatro akademija, Radviliškio Švč. Mergelės Marijos gimimo bažnyčia.

Komentarai

Kiti projektai

Partneriai