Akvarelės paroda „Meno teritorija”

Apie renginį

Kviečiame į Voldemaro Barakausko ir Vidmanto Zarėkos darbų parodos atidarymą, kuris vyks rugsėjo 13 d. 17.00 val.

Meno teritorija / akvarelė

Organizatorius – LDS « Šiaulių dailininkų organizacija »

Radviliškio miesto kultūros centras,

2019.09.13 – 10.11

Tai ketvirtoji projekto Meno teritorija paroda. Šis įvykis pristatomas Radviliškio miesto kultūros centre ir skirtas supažindinti su šiuolaikine akvarele bei pristatyti du Šiaulių regiono kūrėjus Voldemarą Barakauską ir Vidmantą Zarėką.

Projekto tikslas yra skatinti regiono gyventojus domėtis menu, atsiriboti nuo išankstinio vertinimo bei išreikšti subjektyvias impresijas tiek verbalinėmis, tiek kūrybinėmis interpretacijomis ir tapti vykstančio meno veiksmo dalimi. Mobiliomis meno akcijomis siekiama laikinai pakeisti erdvių kontekstą, paskirtį, įprastą meno sceną, atkreipiant dėmesį ir priverčiant tam tikrą erdvę kalbėti šiuolaikinio meno kalba. Kiekvieno menininko pasaulio reflekcijos išlaisvina publiką autentiškiems atradimas.

Voldemaras Barakauskas

Lietuvos dailininkų sąjungos narys.

Anot menotyrininkės Ernestos Šimkienės, V. Barakausko kūrybos savitumas jo paties atrasta akvarelės liejimo technologija, naudojant įvairias pagalbines priemones: trynimą, skutimą, deginimą. Tai leidžia menininkui pasiekti sunkiai suvokiamą skirtingų faktūrų gausą.

Dailininkas ne tik lieja akvarelę, bet užsiima sienų tapyba, kuria darbus ant šilko ir stiklo bei skulptūras. Yra įvaldęs seniai žinomą techniką tapybą dūmais. Nuo 1985 m. aktyviai dalyvauja grupinėse parodose Lietuvoje ir užsienyje (Rumunijoje, Vokietijoje, Lenkijoje, Suomijoje, Estijoje ir kt.), pleneruose, tarptautiniuose projektuose. Rengia personalines parodas. Yra sukūręs tapybos darbų viešuose interjeruose Airijoje bei Lietuvos (stacijas Švč. Mergelės Marijos Nekalto Prasidėjimo bažnyčioje Šiauliuose) ir Vokietijos bažnyčiose. 2007 m. už reikšmingą ir aktyvią kultūrinę veiklą apdovanotas Šiaulių miesto kultūros ir meno laureato premija, o 2008 m. –  tarptautinės akvarelės bienalės Baltijos tiltai diplomu.

Vidmantas Zarėka

Nuo 1995 m. Lietuvos dailininkų sąjungos narys. Grupės Aqua 12 narys. Dirba aliejinės tapybos ir akvarelės srityse. Parodose Lietuvoje ir užsienyje dalyvauja nuo 1986 m. Yra surengęs daugiau nei 20 personalinių parodų. Respublikinės parodos surengtos Vilniuje, Kaune, šiauliuose. Dailės kolekcijos pristatytos užsienyje: Achenas, Vokietija; Naumburgas. Vokietija (1992); Mariestadė, švedija (1996); Lvovas, Kijevas, Ukraina (2001); Stambulas, Turkija (2002).

Sociokultūrinis angažuotumas, refleksyvus bei kritinis žvilgsnis į Lietuvos visuomenės aktualijas tai žiūros laukas, charakterizuojantis Vidmanto Zarėkos kūrybinius ieškojimus. Autoriaus kūryba dinamiška, eksperimentinė, maksimaliai koncentruota į idėjos ir plastinės kalbos dermę. V. Zarėkos darbai žengiantys išvien su laikmečio aktualijomis, pasižymi idėjų įtaigumu ir aktualumu tiek koncepcijų lygmenyje, tiek varijuojant šiuolaikinėmis meno technologijų galimybėmis.

Kiti skelbimai

Partneriai

Skip to content