Greiti, sveiki, sumanūs

Apie renginį

Birželio 7-ąją gamta nepašykštėjo gero oro Radviliškio miesto kultūros centrui, kuris jau ketvirtą kartą organizavo sveikatinamąją orientacinę – kultūrinę bėgimo akciją „ Sveikatos oazė. Rajono dėlionė“. Šia akcija buvo stengiamasi įtraukti miestelėnus ir visus Radviliškio rajono gyventojus bei svečius į kultūrinį, sportinį, sveiką gyvenimą. Projekto organizatoriai skatina daugiau bendrauti, paskatinti žmones būti aktyvesnius, labiau rūpintis savo sveikata, daugiau judėti, rinktis sveikesnį maistą bei daugiau sužinoti apie Radviliškyje esančias gydymo ir sveikatinimo įstaigas. Akcijos metu kvietėme viso Radviliškio rajono gyventojus susivienyti, sukurti komandas, atlikti orientacinio bėgimo ir kultūrines užduotis.

Šiais metais, kasmetiniu tapęs, projektas buvo šiek tiek kitokio pobūdžio, nes vykdomas buvo dviem etapais. Jau 9 valandą ryto Radviliškio Lietuvos stadione būriavosi jauniausieji projekto dalyviai iš Vaižganto progimnazijos. Jie kartu su savo auklėtoja N. Valčiukiene buvo nusiteikę kovingai, nes tikėjosi ne tik širdžiai mielos pergalės, bet ir pagrindinio prizo. Taigi šios mokyklos mokinių sudarytos 4 komandos bandė save ne tik sporto centro paruoštose sportinėse rungtyse, mankštinosi sveikuolių klubo ,,Atgaja“ suorganizuotoje mankštoje bei parengtose estafetėse, bet taip pat turėjo progos pasikartoti, o gal ir sužinoti, apie pirmosios pagalbos suteikimą : gaivinti užspringusį žmogų, naudojosi defibriliatoriumi, atliko širdies masažą. Labai buvo džiugu stebėti mūsų jauniausius rajono gyventojus taip įnirtingai kaunantis dėl pagrindinio prizo bei studijuojant organizatorių ir partnerių parengtus lankstinukus apie Radviliškyje esančias sveikatos įstaigas bei jų atliekamas paslaugas. Tad dar kartą dėkojame, mielieji Vaižgantiečiai, už Jūsų ryžtą, pastangas ir sveikiname iškovojus pagrindinį prizą –  kelionė pasirinktu maršrutu. Jūs jėga.

Antrasis šventės etapas prasidėjo 6 komandų : ,,Kregždutės“, ,, Radviliškio policija“, ,, Pataisiukai“, ,, Asmenys“, ,, Kudirka“, ,, Ekskursantai “ sveikuolių klubo ,,Atgaja“ mankšta, kurią vedė treneris Rolandas. Visi susirinkusieji turėjo galimybę susipažinti su Seržanto D. Pilecko pristatoma veikla apie Lietuvos kariuomenę, pastudijuoti Radviliškio miesto kultūros centro ir Radviliškio sveikatos biuro parengtus lankstinukus apie rajono sveikatos įstaigas bei jose atliekamas  paslaugas. Renginio vedėjas V. Katutis pasveikino visas komandas ir, pristatęs taisykles, palinkėjo sėkmės mūsų partnerių parengtose tiek sportinėse, tiek loginėse užduotyse. Pravedus linksmą ir energingą apšilimo mankštą buvo duotas startas

Šiais metais bėgimo trasa buvo apie 6 km, sustojimo punktų – net 10, kuriuose reikėjo atlikti įvairiausias užduotis: atsakyti į klausimus apie Lietuvos geografiją, istoriją, žymius žmones, atpažinti objektus, atspėti dainas ir pasirungti ištvermės reikalaujančiose sportinėse varžybėlėse. Karštą ir alinančią dieną visi skubėjo būti pirmi, nes masino iškovoti pagrindinį prizą – kelionę į Briuselį. Nors šių metų bėgimo akcijos moto buvo: „Laimės ne tik pats greičiausias, bet ir sumaniausias!“. Iš tiesų taip ir įvyko: pagrindinį prizą, Europos parlamento nario L. Mažylio įsteigtą kelionę į Briuselį bei pakvietimą į Pabėgimų kambarį laimėjo ir pirmąją vietą užėmė Radviliškio lopšelio – darželio ,,Kregždutė“ komandos dalyvės ir kultūrinės bėgimo akcijos nugalėtojos. Džiaugiamės, didžiuojamės ir sveikiname ištvermingiausias, greičiausias ir sumaniausias bėgimo akcijos dalyves ir nugalėtojas. Antrąją ir trečiąją vietas iškovojo ir kvietimus į Pabėgimų kambarį bei atminimo dovanėles laimėjo ,, Pataisiukų“ ir ,,Asmenų“ komandos.  Radviliškio rajono mero pavaduotojas M. Pauliukas atvykęs į renginį labai pasidžiaugė mūsų dalyviais tokią karštą dieną išbandžiusiais ne tik savo sportinius sugebėjimus, bet atlikusius nemažai loginio mąstymo užduočių. Sveikindamas nugalėtojus mero pavaduotojas vylėsi, kad tokio pobūdžio renginiai ne tik didins dalyvių ir žiūrovų fizinį aktyvumą, sveikų įgūdžių formavimą, plės kultūrinį akiratį.

Radviliškio miesto kultūros centras labai džiaugiasi ir dėkoja už nuolatinį bendradarbiavimą. Orientacinės – kultūrinės bėgimo akcijos „ Sveikatos oazė. Rajono dėlionė“ rėmėjai, partneriai ir organizatoriai: Radviliškio rajono savivaldybė, Europos parlamento narys L. Mažylis, LR Seimo narys P. Saudargas, Radviliškio rajono savivaldybės švietimo ir sporto paslaugų centro Sporto skyrius, Radviliškio sveikuolių klubas „Atgaja”, Radviliškio rajono visuomenės sveikatos biuras, Lietuvos šaulių sąjungos Radviliškio šaulių 601-oji kuopa, Radviliškio rajono policijos komisariatas, Radviliškio rajono greitosios medicinos pagalbos centras, atviras jaunimo centras „Jaunimo erdvė“, lopšelis- darželis ,, Eglutė“, Radviliškio priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba.

Sveikatinamoji orientacinė – kultūrinė bėgimo akcija „ Sveikatos oazė. Rajono dėlionė“ finansuota Radviliškio rajono savivaldybės biudžeto lėšomis.

 

Radviliškio mieto kultūros centro informacija

Kiti skelbimai

Partneriai

Skip to content