Jaunieji menininkai okupavo Radviliškį

Apie renginį

2019 m. kovo 19d. Radviliškio miesto kultūros centre startavo jaunųjų menininkų reidas. Pažintis su jaunųjų menininkų kūryba prasidėjo jaunosios kartos vizualaus meno kūrėjo, galerijos „Meno parkas“ menininko P. Ramanausko paroda „Lanksčioji tapyba“. Menininkas tyrinėja šiuolaikinės tapybos fizines bei vizualias galimybes, siekia parodyti, kad šiuolaikinė tapyba, tapyba kaip medija, apskritai yra labai atvira, absorbuojanti kitas medijas. Menininkas papasakojo apie savo kūrinių atsiradimą, pirmuosius bandymus ir apie tai , jog šiandien net pačiam įdomu, kad jo kūriniai ypač gausūs spalvų, kurių niekada tiek daug nenaudojo. Parodos autorius pasidžiaugė parodos atidarymo lankytojų gausa, pastebėjo, jog mažame miestelyje gyvena meną suprantantys, juo besidomintys žmonės.
Atidarymo vakare žiūrovai grožėjosi gausia menų įvairove, nes buvo galimybė aplankyti dar vieną -Aurikos angelų parodą, kuri sužavėjo ne tik jaunimą, bet ir brandaus amžiaus žiūrovą. Parodos autorė pasakojo, jog savo kūrybą ilgai saugojo tik sau, ir šiandien džiaugiasi atradusi ne tik savo stilių, bet ir savo gerbėjus. Aurika tapo naudodama vieną seniausių tapybos technikų – temperą. Menininkės tapyba įprasminta simboliais, kurie lydi mus visą gyvenimą – tai kelionė, metų laikų kaita, gamtos formų tobulybė, laukimas, viltis ir susikaupimas. Svarbu paminėti, kad nesuspėjusieji sudalyvauti atidarymo šventėje, turės galimybę apsilankyti Radviliškio miesto kultūros centro eksponuojamose parodose iki balandžio 12 (,,Lanksčioji tapyba“) ir 26 (Aurikos angelai) dienos.
Parodų atidarymą praskaidrino mokinių eksponuojamas avangardo kostiumų pristatymas ,,Šiuolaikinių menų zona“ (vadovės J. Kurmanskienė ir S. Genevičienė). Tad parodų žiūrovai ne tik gėrėjosi tapybos darbais, bet širdis pamalonino savo vaikų demonstruojami avangardo kostiumai. Labai džiugu, kad turime savo krašte jaunųjų meno gerbėjų, kurie yra neabejingi menui bei jo įvairovei.
Atidarymo šventėje žiūrovai ne tik akį pamalonino puikiu reginiu, bet taip pat turėjo puikią galimybę išgirsti šiuolaikinės muzikos ansamblio SYNAESTHESIS audio-vizualinio projekto „Atomic B“ koncertą bei dalyvauti paskaitoje- edukacijoje. Šiuolaikinės muzikos ansamblio SYNAESTHESIS paskaitoje- edukacijoje kompozitorius ir garso menininkas Andrius Arutiunian papasakojo apie audiovizualinį kūrinį ansambliui, elektronikai ir dviems video ekranams. Taip pat su kolega Vyteniu Buroku diskutavo ir pasidalino apie savo kūrybą, jos atsiradimą, plačiau pristatė kūrinį ,,Atomic B“. Kompozitorius pasidžiaugė : „Šio kūrinio idėją kartu su ansambliu „Synaesthesis“ vystėme pakankamai ilgai, tad malonu, jog praėjus porai metų nuo jo premjeros, pagaliau atsirado galimybė jį pristatyti ir Lietuvos auditorijai. Be to, su „Atomic B“ norėjome persvarstyti ir savo santykį su to laikmečio (8-dešimtmečio) vaizdine kalba, manau, ji turėjo įtakos ir kūrinio muzikinei kalbai“ – teigė kūrinio autorius Andrius Arutiunian. Žiūrovai labai džiaugėsi atsiradusia galimybe išgirsti kūrinio atsiradimo istoriją ir taip dar labiau įsijausti į patį kūrinį. Jaunieji radviliškiečiai teigė, jog paskaita buvo ypač vertinga ir labai šilta, nes pristatė patį kūrinį ir jo atsiradimo istoriją bei idėją. SYNAESTHESIS pasirodymai – tai emocionaliai įtraukiantis vyksmas, apjungiantis muziką, kinetiką, naująsias technologijas, video projekcijas, leidžiantys klausytojams ne tik klausa, bet ir visu kūnu pasinerti į kūrinio dvasią. Jaunosios koncerto gerbėjos teigė, jog tarsi akimirka prabėgusios 45 minutės, žiūrovą panardino į transo būseną, kai laikas nebeegzistuoja, o patirti pojūčiai yra labai individualūs ir nepakartojami.
Žiūrovai, atvykę į jaunųjų menininkų reido renginį Radviliškio miesto kultūros centre, liko sužavėti menų įvairovės, jų tarpusavio dermės ir gebėjimo susilieti į nedalomą visumą. Čia akį džiugino jaunų menininkų atidarytos net 2 parodos, kuriose Radviliškio Dailės mokyklos ugdytiniai pasisėmė begales kūrybinių idėjų. Maloniai nustebino Synaesthesio projektas ,,Atomic B“, kurio ne tik ypač šiuolaikiškas koncertas, bet ir nuoširdus pokalbis paskaitos- edukacijos metu sužavėjo ir užbūrė jaunąjį meno mylėtoją. Norėdami padėkoti jauniesiems menininkams už jų šiltą pasidalinimą savo kūryba, mes taip pat labai didžiuojamės ir dėkojame savo jauniesiems meno mėgėjams už jų pristatytą avangardo kolekciją.

Kiti skelbimai

Partneriai

Skip to content