Juozo Miltinio dramos teatro spektaklis „Irano konferencija”

Apie renginį

Lapkričio 10 d. 18.00 val. Radviliškio miesto kultūros centre! Juozo Miltinio dramos teatro spektaklis „Irano konferencija”. Spektaklio rodymą Radviliškyje iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Radviliškio rajono savivaldybė.
Bilieto kaina tik 5 Eur. Bilietai platinami kultūros centro kasoje.

Dviejų dalių spektaklis

Režisierius – Aleksandr Špilevoj

Režisieriaus asistentė – Kotryna Siaurusaitytė

Scenografijos ir kostiumų dailininkė – Barbora Šulniūtė

Kompozitorius – Paulius Trijonis

Šviesų dailininkas – Renaldas Bartulis

Vizualizacijų kūrėjai: Saulė Barley, Paulius Jakubėnas, Deividas Tepcovas

Iš rusų kalbos vertė – Aleksandr Špilevoj

Vaidina: Laimutis Sėdžius, Gintautas Žiogas, Vytautas Kupšys, Ieva Brikė, Toma Razmislavičiūtė-Juodė, Jolita Skukauskaitė, Balys Ivanauskas, Jonas Čepulis, Tadas Gryn, Albinas Kėleris, Vita Šiaučiūnaitė, Ligita Kondrotaitė, Dainius Jankauskas, Sandra Juzėnienė, Kotryna Siaurusaitytė

Spektaklio trukmė – 2 val. 40 min.

Vienos naujausių Ivano Vyrypajevo pjesių „Irano konferencija“ veiksmas vystosi mokslinėje konferencijoje, Kopenhagos universitete. Konferencijos pranešėjai – įtakingi mokslininkai, visuomenės veikėjai, dvasininkijos atstovai. Pjesė iš pirmo žvilgsnio atrodo kaip socialinis ar net politinis herojų disputas apie demokratiją, liberalias ir konservatyvias pažiūras, žmogaus teises ir laisves, geopolitinę situaciją šiandieniniame globaliame pasaulyje. Bet veiksmui vos įsibėgėjus tampa akivaizdu, kad ši istorija yra visai ne apie politiką, o apie asmeninius herojų išgyvenimus, jų žaizdas ir troškimus.

Pjesės autorius Ivanas Vyrypajevas, kalbėdamas apie savo pjesę, sako:

„Matau, kad šiandien daugybė progresyvių planetos žmonių, nuo kurių priklauso svarbūs visuomenės pokyčiai, vis dažniau užduoda sau klausimą: ar yra visiems tinkanti išeitis iš šios susiklosčiusios kritinės globalios situacijos? O kokia ši kritinė situacija? Kokia problema?

Problema ta, kad mes, žmonės, neišmokome gyventi šioje planetoje vieni su kitais. Už lango yra XXI amžius, o mes vis dar dalijamės teritorijomis, skirstome vieni kitus pagal kraują, tautybę ir rasę ir tikime, kad mūsų pripažįstamas dvasinis kelias yra vienintelis teisingas. Kaip gyventi tokiame pasaulyje? Globalus pasaulis tapo mažas. Mes visi esame tarsi vieno komunalinio buto gyventojai. Mes kariaujame ir kenčiame nuo to karo.

Pagaliau šiandien vadinamuosiuose progresyviuose sluoksniuose (mokslininkų, politikų, verslininkų, menininkų) pradėjo skambėti gyvenimo prasmės tema. Visi mes pamažu prieiname prie išvados, kad, norėdami ką nors pakeisti savo pasaulyje, turime suprasti, kokia yra mūsų gyvenimo prasmė ir kokia yra gyvenimo prasmė apskritai. Ir jei anksčiau šie klausimai atrodė susiję su ezoterika, religija ir filosofija, šiandien jie vis dažniau keliami svarbiausiuose verslo forumuose, politinėse diskusijose ir mokslinėse konferencijose.

Kokia yra gyvenimo prasmė? Ir ar iš viso yra gyvenimo prasmė už paties šio klausimo ribų? Tampa akivaizdu svarbiausia: net jei daugeliui žmonių gyvenimo prasmė yra paslaptis, šis klausimas vis tiek tampa itin aštrus ir svarbus vis didesniam skaičiui mūsų planetos gyventojų. Nėra prasmės valdyti savo verslą, vykdyti politines reformas ir užsiimti menu, jei tvirtai nesuprantame, kodėl tai darome ir kur einame. Taigi man asmeniškai ši pjesė yra apie Žinojimą.

Bet aš norėčiau, kad kiekvienas atrastų kažką savo.“

Spektaklio metu naudojami ryškios blyksinčios šviesos efektai ir necenzūrinė kalba.

2020 m. XI Dalios Tamulevičiūtės profesionalių teatrų festivalyje Varėnoje spektaklis pelnė šiuos apdovanojimus:
 „Geriausiu režisieriumi“ pripažintas Aleksandr Špilevoj už spektaklio „Irano konferencija“ režisūrą Juozo Miltinio dramos teatre.
• Nominacija „Geriausia scenografija“ įvertinta Barbora Šulniūtė už scenografiją Juozo Miltinio dramos teatro spektakliui „Irano konferencija“ pagal Ivano Vyrypajevo pjesę (rež. Aleksandr Špilevoj).
• Juozo Miltinio dramos teatro aktoriams Laimučiui Sėdžiui, Vytautui Kupšiui, Ievai Brikei, Tomai Razmislavičiūtei-Juodei, Jolitai Skukauskaitei, Baliui Ivanausui, Jonui Čepuliui, Tadui Gryn, Gintautui Žiogui, Albinui Keleriui, Vitai Šiaučiūnaitei, Ligitai Kondrotaitei ir Pauliui Jakubėnui atiteko Dalios Tamulevičiūtės giminių įsteigtas prizas už įtaigiai įkūnytus personažus spektaklyje „Irano konferencija“ (rež. Aleksandr Špilevoj).

2020 m. spektaklis „Irano konferencija“ nominuotas Auksiniam scenos kryžiui Aktorių ansamblio kategorijoje.

2021 m. X tarptautiniame teatrų festivalyje „Com•media“ „Irano konferencija“ išrinktas geriausiu festivalio spektakliu.


Projektą finansuoja Lietuvos Respublikos kultūros ministerija.

Kiti skelbimai

Partneriai

Skip to content