Kojinių mezgimo čempionate – Žemaitijos akcentai

Apie renginį

Liepos 6-ąją Radviliškyje surengtas jau dešimtasis kojinių mezgimo čempionatas „Žemaičių pynė”. Čempionate varžėsi 27 dalyviai, atvykę iš įvairiausių Lietuvos kampelių. Konkurse dalyvavo ne tik moterys – tarp jų buvo ir vienas mezgėjas.

Šiemet čempionatas skirtas Žemaitijos metams paminėti, todėl mezgėjai buvo vertinami pagal Žemaitijos regiono mezgimo raštų panaudojimą savo darbuose, kruopštumą, preciziškumą ir spalvų derinimą.

Komisija geriausia kojinių mezgėja ir čempionato nugalėtoja išrinko Lizdeikos gimnazijos matematikos mokytoją Laimutę Indilienę, antrąją vietą užėmė Jelena Pliuskevič, o trečiąją vietą laimėjo Olė Plungienė, kuri nepraleido nė vieno iš dešimties vykusių čempionatų.

Taip pat rinkta kojinių parodos nugalėtoja, kuria tapo Aida Šešelgienė. Čia komisija kreipė dėmesį į meistriškumą, estetinį kojinių vaizdą, liaudies motyvų panaudojimą.

Dalyviams buvo skiriamos nominacijos už kruopštumą, spalvų suderinimą, spartą mezgant, sudėtingiausią mezgimo techniką, sparčiausią tobulėjimą. Organizatoriai taip pat apdovanojo pirmą kartą čempionate dalyvavusias mezgėjas.

Dalyviams besivaržant miestiečiams koncertavo Radviliškio miesto kultūros centro liaudiškos muzikos kapela „Radvija”.

Kiti skelbimai

Partneriai

Skip to content