Lietuviškos Kalėdos visiems

Apie renginį

Naujausios, melodingos Kalėdinės giesmės ir kūriniai orkestrui atves mus į stebuklingą šv. Kalėdų laiką. Dešimt Lietuvos kompozitorių ir trys poetai sutiko bendradarbiauti su idėjos autoriais – koncertine įstaiga „Kauno santaka“ ir jos Kauno pučiamųjų instrumentų orkestru „Ąžuolynas“ (vyr. dirigentas Giedrius Vaznys) ir sukūrė naujas kalėdines giesmes programai „Lietuviškos Kalėdos visiems“. Į bendrą būsimų premjerų ratą jungiasi ir Šiaulių valstybinis kamerinis choras „Polifonija“ (meno vadovas ir dirigentas Linas Balandis), kurio repertuare itin daug lietuvių autorių muzikos. Aštuonios giesmės ir du šventiniai orkestriniai kūriniai buvo komponuojami pasitelkiant šviesiausias mintis. Premjerų programą rengiantis dirigentas Giedrius Vaznys džiaugiasi, kad ši programa turės kelis savo „veidus“. Viena versija yra skirta chorui ir pučiamųjų orkestrui, antroji – chorui ir vargonams. Tad pučiamųjų kolektyvai praturtės kalėdinės muzikos repertuaru, tačiau giesmės galės skambėti ir kitaip – su vargonų pritarimu. Būsimų giesmių autoriai dalinasi šviežia kūrybine emocija, kad nauja giesmė – tarsi baltas, švarus puraus sniego patalas, kuriame natų dėlionė gimė iš širdies. Tai liudija ir baltais bei žėrinčių girliandų pustoniais šviečiantys kūrinių pavadinimai – „Skamba angelų giesmė“, „Baltoji giesmė“, „Kalėdinė fantazija“, „Baltas sapnas“.
„Kiekvienais metais susiduriame su kalėdinio repertuaro trūkumu, nes daugiausiai muzikos, skirtos šv. Kalėdų laikotarpiui atskrenda iš svetur. Todėl naujos lietuviškos programos tikslas buvo paskatinti lietuvių kompozitorius ir poetus sukurti naujus kūrinius, skirtus šv. Kalėdoms, – sumanymo idėja dalinasi KĮ „Kauno santaka“ vadovas Vaidas Andriuškevičius.
Naujas giesmes sukūrė kompozitoriai, suaugę su tikėjimu ir savo kūryboje teikiantys nemažą dėmesį sakralinei muzikai. Tai – , , ̇, ̇, ̇-̇, , , ̌. Programoje taip pat skambės dviejų jaunų autorių orkestrinės kompozicijos.
Programa:
Raimundas Martinkėnas, Erikos Drungytės ž. „Viena Kalėdų giesmė“;
Algirdas Martinaitis. „Šventa naktis“ (muzikos ir teksto autorius), Arūno Navako aranžuotė;
Donatas Zakaras. „Džiaukis, džiaukis – Kristus gimė iš Marijos“ (liturginiai ž.), Tado Šileikos aranžuotė;
Donatas Zakaras. „Dievulio ašarėlės“ (Donato Zakaro ž.);
Kristina Vasiliauskaitė. „Skamba angelų giesmė“ (liturginiai ž.), Arūno Navako aranžuotė;
Vaida Beinarienė, Vainiaus Bako ž. „Baltas sapnas“;
Vaclovas Augustinas, Indrės Valentinaitės ž. „Baltoji giesmė“, Tado Šileikos aranžuotė;
Mykolas Natalevičius, Jono Juškaičio ž. „Kokioj šviesoj Kalėdų naktį sėdžiu“, Tado Šileikos aranžuotė;
Antanas Fokas. „Kalėdos“, Tado Šileikos aranžuotė ;
Giedrius Vaznys. Mažylio Kalėdos
Jurgis Kubilius. Kalėdinė fantazija.
̨ ̌ . . ̌ ̄ .
Koncertas nemokamas.
Pasitikime šv. Kalėdas su naujais lietuvių autoriais kūriniais ir atviromis širdimis.
Organizatorius:
KĮ Šiaulių valstybinis kamerinis choras „Polifonija“
Koncertą finansuoja LR Kultūros ministerija
Partneriai:
Lietuvos kompozitorių sąjunga
Radviliškio miesto kultūros centras
Informacinis rėmėjas: „Radviliškio naujienos“

Kiti skelbimai

Partneriai

Skip to content