„Nėra to blogo, kas neišeitų“

Apie renginį

Radviliškio senjorai susipažino su trumpametražių filmų programa
„Nėra to blogo, kas neišeitų“
Kovo 30 d. Radviliškio miesto kultūros centre vyko lietuviškų trumpametražių filmų agentūros „Lithuanian Shorts“ inicijuotas nemokamas trumpametražių filmų seansas „Nėra to blogo, kas neišietų“. Skatinant kultūrinės veiklos įvairovę vyresnio amžiaus žmonės buvo pakviesti į pažintį su trumpuoju kinu. Prieš pat seansą žiūrovai vaišinosi kultūros centro darbuotojos Daivos paruošta mėtų arbata.
Senjorams subalansuotoje programoje „Nėra to blogo, kas neišeitų“ pristatyti penki lietuviški trumpametražiai filmai: Karolio Kaupinio „Triukšmadarys“, Audriaus Antanavičiaus „Mėgėjai“, Jorūnės Greičiūtės „Viskas gerai“, Karolinos Nadzeikaitės „A.A.A.“ ir Tito Lauciaus „Šeima“. Tai penkios istorijos apie mažo miestelio mokyklų iššūkius, mėgėjiškai įkurtos kino studijos užkulisius ir jos įkūrėjų patirtis, pirmojo pasimatymo jaudulį, likimą valdančius pasirinkimus ir bandymus įtikti mylimosios tėvams.
„Trumpųjų filmų programa „Nėra to blogo, kas neišeitų“ buvo sudaryta agentūros projekto „Kino kelionės“ metu, kuomet šešios senjorės prisijungė prie Vilniuje vykusių kino programos kuravimo dirbtuvių ir atrinko, jų nuomone, senjorams aktualiausius lietuviškus trumpametražius filmus. Matydamos jų aktyvų įsitraukimą į programos sudarymą, energingas diskusijas bei atvirą dalijimąsi įžvalgomis, tik dar labiau įsitikinome, kad programą turi išvysti kuo daugiau senjorų.“ – teigia „Lithuanian Shorts“ agentūros vadovė Rimantė Daugėlaitė-Cegelskienė.
Iniciatyvos organizatorius: lietuviškų trumpametražių filmų agentūra „Lithuanian Shorts“, kurios veiklą finansuoja Lietuvos kultūros taryba. Projekto partneris: asociacija LATGA.
Nuo 2012 m. įkurta „Lithuanian Shorts“ agentūra rūpinasi nacionalinių trumpametražių filmų sklaida Lietuvoje ir užsienyje, bendradarbiauja su įvairiomis Lietuvos ir užsienio organizacijomis, festivaliais, ir kino teatrais, taip pat pristato lietuvių kino industriją didžiausiuose Europos trumpametražių kino filmų festivaliuose ir mugėse. Taip pat agentūra organizuoja ir kitus tęstinius projektus: Vilniaus tarptautinį trumpųjų filmų festivalį, Baltijos šalių trumpametražių filmų projektų pristatymo forumą „Baltic Pitching Forum“, tarptautinės trumpametražių filmų dienos minėjimą, Baltijos šalių scenarijų rašymo rezidenciją „Baltic Shorts Residency“, kino ir televizijos moterims skirtas mentorystes „Lithuanian Shorts Mentorship“ ir „Baltic Women in Film Mentorship“.

Kiti skelbimai

Partneriai

Skip to content