Panevėžio teatro „Menas” spektaklis „Musių valdovas”

Apie renginį

Panevėžio teatras „Menas“ nori Jums pristatyti naujai pastatytą PREMJERĄ V. Goldingo romano „Musių valdovas“ motyvais, rež. M. Klimaitė.
Režisierė – Monika Klimaitė.
Inscenizacijos autorė – Monika Baranauskaitė.
Scenografė – Patricija Vytytė.
Kostiumų dailininkė – Izabelė Narečionytė.
Kompozitorius – Manuel Velazquez.
Vaidina: Povilas Adomaitis, Šarūnas Januškevičius, Izabelė Visockaitė, Justina Žiogaitė-Butkienė, Dovilė Klementjeva, Martynas Klementjevas, Aidas Jurgaitis.
„Musių valdovas“ tai žmoguje tūnančio žvėries alegorija – tai, kaip Jungas pasakytų „mūsų šešėlis“, ego, kuris gali būti ambicingas, jautrus, įžeidus, trokštantis galios ir dėl to žiaurus. Žvėris – tai destruktyvi jėga, kuri kaip bomba tiksi kiekviename iš mūsų, o sprogus, gali pakenkti ne tik aplinkiniams, bet ir mums patiems.
Visiems gerai žinomas Viliamo Gouldingo romanas „Musių valdovas“ spektaklyje virs paslaptingu žaidimu, kodiniu pavadinimu „musių valdovas“, kuris kiekvieną žaidžiantį išves iš komforto zonos, privers peržengti ribas ir atsakyti už savo pasirinkimus. Tai žaidimas, kurio galutinis tikslas – susitikimas su „žvėriu“.
Spektaklyje negyvenama sala, džiunglės virsta kiemo aikštele. Kieme, kaip ir romano veiksmo vietoje – saloje, galioja tam tikros taisyklės, kurias nustato ne kas kitas, o kiemo vaikai, čia veikia tik jiems žinoma sistema, hierarchinė klasifikacija ir garbės bei principų kodeksai. Spektakliu kviesime visus trumpam pamiršti, kad pasaulyje egzistuoja suaugusieji ir persikelti į klasikinę, visiems gerai pažįstamą vaikų žaidimų aikštelę ir taip pažvelgti į nusitovėjusį bendravimo modelį, taisykles ir agresiją vaikų akimis. Priešingai nei romane, spektaklyje veiks ne tik vyriškos, bet ir moteriškos lyties atstovai, siekiant neišskirti ir nenuteisti vienos ar kitos lyties ir sukurti pilnavertiškai fukncionuojančią bendruomenę. Aplinkybės į kurias papuola vaikai „padeda“ atsiskleisti primityviausiom ir tuo pačiu brutaliausiom žmogaus savybėms, vaikai kovoja ne tik vienas su kitu, bet tuo pačiu ir su savimi. Čia moralė kovoja su nedorove, racionalus protas su emocijomis, o atsakomybė – su asmeninės valdžios troškimu. Tai, kas nutinka su vaikais kieme, vyksta su kiekvienu iš mūsų, mus supančiose aplinkose, mūsų socialiniuose „kiemuose“.
Paaugliams nuo 12 m. iki 18 m.
Trukmė 1,45 val.

Kiti skelbimai

Partneriai

Skip to content