Pojūčių teatro spektaklis ,,Akmuo Vanduo Geluonis“ Radviliškyje

Apie renginį

       Balandžio 1-ąją Radviliškio miesto kultūros centre vyko paskutinis Jaunųjų meno kūrėjų renginys-spektaklis ,,Akmuo Vanduo Geluonis“ , kuris užbaigė projekto ,,Jaunųjų menininkų reidas“ viešnagę mūsų mieste.  Labai  džiaugiamės, kad mūsų jaunimas turėjo progos pamatyti visiškai kitokio formato, netradicinį spektaklį, kurį radviliškiečiams pristatė Pojūčių teatro režisierė Karolina Žernytė.

        Pasak Karolinos Žernytės, pojūčių teatras – teatras be arogancijos ir aktoriaus kulto, teatras, skirtas jautriam ir empatijos nestokojančiam žiūrovui, kuris, kaip pripažįsta jaunoji režisierė, spektaklyje yra kur kas svarbesnis už aktorių. Eksperimentiniame spektaklyje yra gausu lietuvių mitologijos elementų. Aktoriai scenoje nepasakoja istorijų, neimituoja personažų bei nekuria charakterių, vaidmenų. Spektaklyje, pasak kūrėjų, gimimo ir mirties, virsmo ir gamtos, kosmoso ir namų, išvykimo ir sugrįžimo archetipai atsiranda be paaiškinimo, kaip juslių išgyvenamos situacijos ar iš naujo pabudusio sąmonės pasaulio potyriai, kuriame apakimas ir praregėjimas susikeičia vietomis. Pati kitokio formato spektaklio režisierė K. Žernytė teigia, jog reikia liautis matyti, kad pradėtum regėti. Šiame spektaklyje tikrasis veiksmas prasideda tada, kai vaizdai išnyksta.

        Radviliškio miesto kultūros centre praūžęs Jaunųjų menininkų reidas ne tik padovanojo daug ypatingų akimirkų mūsų jauniesiems kraštiečiams, bet taip pat praturtino dar nematytais, kitokio formato, netradiciniais kūrėjų sprendimais. Malonu buvo išvysti jaunųjų menininkų kurtą muziką, pabendrauti su kompozitoriumi, akį pamalonino pirmą kartą tokia Radviliškio miesto kultūros centre atidaryta paroda ,,Lanksčioji tapyba“. Per 300 jaunųjų radviliškiečių stebėjo šokio spektaklį- ekskursiją ,,Šachas Prūsijai. Luizė Mėmelyje“. Labai gerų atsiliepimų sulaukė jaunimui aktualia tema pateiktas ir sukrėtęs Atviro rato spektaklis ,, Brangioji mokytoja“. Įvairiausius pojūčius palietė K. Žernytės kitoks spektaklis ,,Akmuo Vanduo Geluonis“. Labai nustebino ir tai, jog jaunieji radviliškiečiai neabejingi ir poezijos menui. M. Nastaravičiaus poezijos pasiklausyti susirinko daugiau nei 200 jaunųjų radviliškiečių, kurie po susitikimo su rašytoju liko sužavėti jo pasakojimu ir mokėjimu bendrauti su moksleiviais. Tad autorius sakęs, jog tiek daug susirinko tik vardan siekio praleisti pamoką, liko maloniai nustebintas dialogo ir nuoširdaus jaunimo susidomėjimo. Radviliškio miesto kultūros centras džiaugiasi galėjęs vykdyti projektą ,,Jaunųjų menininkų reidas“ ir dėkoja savo jauniesiems žiūrovams už domėjimąsi menu ir kultūrinio lygio kėlimą.

 

Kiti skelbimai

Partneriai

Skip to content