Radviliškyje praūžęs jaunųjų menininkų reidas

Apie renginį

          Radviliškio miesto kultūros centras džiaugiasi praūžusiais Jaunųjų menininkų reido renginiais mūsų mieste. Nors  Jaunųjų menininkų festivaliai vyksta tik didžiuosiuose miestuose, tačiau Radviliškio miesto kultūros centro vykdomas projektas susilaukė palaikymo ir ypač didelio jaunų žmonių susidomėjimo. 2019 m. kovo- balandžio mėnesiais vykęs projektas ,,Jaunųjų menininkų reidas“ orientuotas į visų sričių  (rašytojai, tapyba, fotografija, poezija, muzika, teatras) menininkus- profesionalus iki 35 metų. Projekto žiūrovai- įvairių meno sričių gerbėjai, neabejingi ne tik muzikai ar teatrui, bet mokantys klausytis ir suprasti poezijos meną. Renginių  ciklą sudarė net 8 įvairių meno sričių renginiai.

        Radviliškio miesto kultūros centre praūžęs Jaunųjų menininkų reidas ne tik padovanojo daug ypatingų akimirkų mūsų jauniesiems kraštiečiams, bet taip pat praturtino dar nematytais, kitokio formato, netradiciniais kūrėjų sprendimais. Malonu buvo išvysti jaunųjų menininkų kurtą muziką, pabendrauti su kompozitoriumi, akį pamalonino pirmą kartą tokia Radviliškio miesto kultūros centre atidaryta paroda ,,Lanksčioji tapyba“. Per 300 jaunųjų radviliškiečių stebėjo šokio spektaklį- ekskursiją ,,Šachas Prūsijai. Luizė Mėmelyje“. Labai gerų atsiliepimų sulaukė jaunimui aktualia tema pateiktas ir sukrėtęs Atviro rato spektaklis ,, Brangioji mokytoja“. Labai nustebino ir tai, jog jaunieji radviliškiečiai neabejingi ir poezijos menui. M. Nastaravičiaus poezijos pasiklausyti susirinko daugiau nei 200 jaunųjų radviliškiečių, kurie po susitikimo su rašytoju liko sužavėti jo pasakojimu ir mokėjimu bendrauti su moksleiviais. Tad autorius liko maloniai nustebintas dialogo ir nuoširdaus jaunimo susidomėjimo. Balandžio pradžioje kultūros centre buvo suorganizuotas baigiamasis Jaunųjų meno kūrėjų renginys- pojūčių teatro spektaklis ,,Akmuo Vanduo Geluonis“.  , kuris užbaigė projekto ,,Jaunųjų menininkų reidas“ viešnagę mūsų mieste.  Labai  džiaugiamės, kad mūsų jaunimas turėjo progos pamatyti visiškai kitokio formato, netradicinį spektaklį, kurį radviliškiečiams pristatė Pojūčių teatro režisierė Karolina Žernytė.

     Jaunųjų menininkų projektas puoselėja profesionalių menininkų kūrybą ir jų rezultatų sklaidą regionuose. Tokio pobūdžio renginiai skatina Lietuvos kultūros ir meno atsinaujinimą bei tęstinumą, kultūros sklaidą regionuose, edukaciją ir jaunųjų menininkų iniciatyvas. Šis projektas – pirmasis tokio pobūdžio renginių ciklas jauniesiems meno gerbėjams Šiaurės regione. Savo dalyvavimu jaunieji meno kūrėjai- profesionalai ugdo jaunųjų būsimų kūrėjų  kartą, sudaro sąlygas plėtoti vaikų ir jaunimo saviraišką kultūrinėje ir meninėje veikloje. 

    Radviliškio miesto kultūros centras džiaugiasi galėjęs vykdyti projektą ,,Jaunųjų menininkų reidas“, kuriame apsilankė apie 2000 skirtingo amžiaus regiono gyventojų, ir dėkoja savo  žiūrovams už domėjimąsi menu ir kultūrinio lygio kėlimą. Renginių ciklo programą Radviliškio miesto kultūros centrui įgyvendinti  padėjo projekto partneriai- Radviliškio miesto ir rajono ugdymo įstaigos. Projektą finansavo Lietuvos kultūros taryba ir Lietuvos Respublikos kultūros ministerija. Tad tikimės, jog Jaunųjų menininkų veiklos turės išliekamąją vertę- paskatins kultūros atsinaujinimo tendencijas regione, pratins prie kitokio požiūrio į kultūrą, skatins jaunus žmones nebijoti eksperimentuoti, nebijoti kurti ir savo kūryba dalintis su meno gerbėjais.

Komentarai

Kiti projektai

Partneriai

Skip to content