Spektaklis apie karalienę Luizę pakerėjo Radviliškio jaunimą

Apie renginį

Saulėtą ir švelniai pavasarišką Kovo 20-osios rytą jaunosios menininkės iš Klaipėdos Šeiko šokio teatro atvyko į Radviliškio miesto kultūros centrą ir pakvietė į ypač šiuolaikišką spektaklį- ekskursiją „Šachas Prūsijai. Luizė Mėmelyje“. Su dideliu susidomėjimu Radviliškio Lizdeikos gimnazija rezervavosi seansus, jog pamatytų ir sudalyvautų netradiciniame, visiškai kitokio formato spektaklyje apie karalienę Luizę.
Šis šokio spektaklis- tai istorinė ekskursija, skirta žiūrovams, ieškantiems netradicinės meno raiškos, asmeniškai paliečiančios kiekvieną žiūrovą- spektaklio dalyvį. Pats spektaklio siužetas- istorinė ekskursija po vietas, kuriomis prieš 200 metų vaikščiojo karalienė Luizė. Spektaklyje pasakojama apie karalienės Luizės ir Prūsijos karališkojo dvaro gyvenimą Mėmelyje 1807 metais, bėgant nuo Napoleono kariuomenės.
Spektaklis išskirtinis tuo, kad pateikiamas vaikštant po lauko arba vidines erdves bei klausant istorijos ir melodijos per ausines. Ausinėse skambant istoriniam – grožiniam tekstui, šiuolaikiškai ano laikmečio muzikai, miesto garsams ir lydint trims šokėjoms, įkūnijančioms karalienę, žiūrovas pasijunta tarsi herojus istoriniame filme. Filme, kuriame susilieja šiuolaikiniai miesto garsai, vaizdai bei senojo Mėmelio alsavimas, žiūrovas turi puikią progą pats išgyventi ir pateiktą reginį interpretuoti savaip. Dalyviu tapęs žiūrovas, girdėdamas ištraukas iš karalienės Luizės dienoraščių ir dvariškių laiškų, tampa jos aplinkos liudytoju, o karalienės Luizės mėgta violončelės muzika ir lakoniškas šokėjų judesys sukuria ypatingą, magišką jausmą.
Labai džiaugiamės vykdomu projektu ir galimybe Radviliškio jaunimui pasiūlyti visiškai kitokio pobūdžio spektaklį, kuriame jaunas žmogus tampa ne tik žiūrovas, bet ir aktyvus dalyvis. Džiaugiamės ir dėkojame jaunosioms menininkėms už galimybę pamatyti kitokį spektaklį, išgirsti negirdėtą melodiją, sužinoti dar nežinomą istoriją.

Kiti skelbimai

Partneriai

Skip to content