Tarp poezijos ir teatro

Apie renginį

Jaunųjų menininkų reido savaitę vainikavo du ypatingi renginiai : susitikimas su jaunuoju poetu, J. Ivanauskaitės premijos laureatu, Mindaugu Nastaravičiumi Radviliškio Lizdeikos gimnazijoje ir ATVIRO RATO spektakliu ,,Brangioji mokytoja“ (režisierė I. Stundžytė) Radviliškio miesto kultūros centre.
Labai džiaugėmės, kad jaunieji mūsų radviliškiečiai yra neabejingi menų įvairovei, kad neleidžia vakarų prie kompiuterio, o vis dažniau atvyksta į įvairaus pobūdžio renginius. Labai nustebome mes (taip pat maloniai nustebęs buvo ir pats poetas Mindaugas Nastaravičius) tokia gausa jaunųjų Lizdeikos gimnazijos mokinių, kurie susirinko į susitikimą vedini smalsumo ir noro užmegzti dialogą. Nors poetas ir teigė, jog atvykę turėjo tikslą praleisti pamokas, tačiau buvo nustebęs ne tik žiūrovų gausa, bet ir susiklausymu bei atrastu kontaktu. Gimnazistai liko sužavėti nuoširdaus bendravimo ir ypatingai įdomaus pašnekesio filosofiniais gyvenimo klausimais. Poetas, dramaturgas, žurnalistas Mindaugas Nastaravičius (g. 1984) pokalbį pradėjo ne apie savo kūrybą, bet pradėjo nuo pokalbio apie kalbą ir filosofinio anekdoto apie nekalbantį berniuką. 2015 metais poetas Mindaugas sulaukė ne vieno reikšmingo įvertinimo: už pjeses „Demokratija“ ir „Man netinka tavo kostiumas“ buvo apdovanotas „Auksiniu scenos kryžiumi“, jo eilėraščių knyga „Mo“ įvertinta Jaunojo jotvingio premija, Kultūros ministerijos paskirta Jaunojo menininko premija ir visiškai neseniai (vasario 24 d.) apdovanotas J. Ivanauskaitės premija už eilėraščių knygą ,,Bendratis“.
Iš karto kitą dieną Radviliškio miesto kultūros centras pakvietė N-16 cenzo žiūrovus į ATVIRO RATO spektaklį, pastatytą pagal rusų dramaturgės L. Razumovskajos sukurtą pjesę ,,Brangioji mokytoja“. Jaunieji aktoriai interpretavo pakankamai aštrią jauno žmogaus ir jį supančio suaugusiųjų pasaulio santykių temą. Spektaklio pagrindinė žinutė – mokinių psichologinis, fizinis smurtas prieš savo mokytoją vardan, atrodo tokio nereikšmingo dalyko, dešimtuko. Atskleidžiamos situacijos, kuriose jaunas žmogus skatinamas griebtis žiaurių, negailestingai, bet apgalvotų priemonių savo tikslui pasiekti. Labai džiugu, kad spektaklis, kuris daugumai jaunųjų aktorių tapo premjeriniu, pritraukė artipilnę salę žiūrovų. Jaunieji aktoriai prieš spektaklį neslėpė jaudulio ir siuntė žinutę jaunajai kartai apie mokinio ir mokytojo santykį. Pati režisierė, įgarsinusi savo pastatytą spektaklį, liko pamaloninta gausių žiūrovų plojimų ir ypatingai gerų atsiliepimų apie kūrinį.
Smagu, kad jaunoji mūsų karta, jaunas žmogus yra neabejingas ne tik teatrui, bet jautrus poezijai, gebantis suvokti ir domėtis menų įvairove. Nors šiandien dauguma, kalbėdami apie mokyklinio amžiaus jaunuolius vartoja terminą, kad jie yra abejingi, panirę į informacinių technologijų pasaulį, tačiau mes įsitikinome, kad vykdomi projektai yra reikalingi, kad jauni žmonės domisi, o mes gauname grįžtamąjį ryšį ir taip pamažu ugdome jaunąją kartą puoselėdami jų vertybes.

Kiti skelbimai

Partneriai

Skip to content