Vasario 16-osios minėjimas

Apie renginį

Vasario 15 dieną Radviliškio miesto kultūros centre vyko Iškilmingas minėjimas, skirtas Lietuvos valstybės atkūrimo dienai paminėti. Valstybės šventės išvakarėse Radviliškio bendruomenė ir miesto svečiai susirinko ne tik atšvęsti Lietuvos gimtadienį, bet ir pagerbti Lietuvos laisvės kovų dalyvius , kuriems mes esame dėkingi už tą Lietuvą, kurioje mes dabar gyvename. Smagu, kad daugiau nei 100 metų galime džiaugtis šia švente. Šių metų minėjimas vyko dalyvaujant garbiems svečiams: RadviliškioŠvenčiausiosios Mergelės Marijos Gimimo parapijos bažnyčios klebonui Tadui Rudžiui, merui Antanui Čepononiui, mero pavaduotojui Kazimierui Auguliui, diplomatui Vygaudui Ušackui, Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimų centro direktorei Teresei Birutei Burauskaitei, Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų, Oro gynybos bataliono vadui Vaidui Šimaičiui, Valstybės sienos apsaugos tarnybos  Pakrančių apsaugos rinktinės Zoknių užkardos vadui Sauliui Baltakiui,  Lietuvos šaulių sąjungos vadui pulkininkui leitenantui Gintarui Koryznai, LŠS 6 šaulių rinktinės Radviliškio 601-osios šaulių kuopos vadui Pranui Sluckui,  kurie tarė sveikinimo žodį ir apdovanojo Laisvės gynėjus, sunkiausiu mūsų istorijos laikotarpiu nepamynusius savo laisvės troškimo ir nepasidavusius okupanto priespaudai. Apdovanoti Valstybės Laisvės gynėjai ir šiandien su pasitikėjimu akyse kartojo, kad Lietuva yra ir bus laisva.

Sveikindamas kraštiečius ir miesto svečius su ypatingai svarbia Lietuvai švente, Radviliškio savivaldybės meras Antanas Čepononis pagerbė ir įteikė mero padėkos ženklą mūsų kraštiečiui, Lietuvos Tautodailininkų  sąjungos nariui, medžio skulptoriui, Radviliškio miestą puošiančių dirbinių autoriui Edmundui Gaubui. Pats  naujausias menininko darbas -1,5 m aukščio ir 3 m ilgio horeljefas, skirtas mūšio su bermontininkais prie Radviliškio 100-mečiui paminėti, šiuo metu kaip tik eksponuojamas Radviliškio rajono tautodailės darbų parodoje, skirtoje  Lietuvos valstybės atkūrimo dienai paminėti.  Tautodailės paroda eksponuojama Radviliškio miesto kultūros centre ir veiks iki kovo 11 dienos.

Klausydama garbių svečių sveikinimų, palinkėjimų ir pasitikdama Lietuvos valstybės atkūrimo dieną, visuomenė domėjosi Vasario 16-osios akto signatarais, istoriniais faktais, mintyse gyveno viltimi ir tikėjimu, kad išsaugota laisvė, gerovė yra ne tik mūsų šiandiena, bet ir mūsų ateitis. Susirinkusius radviliškiečius ir miesto svečius sveikino ir savo kūrinius dovanojo Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų pučiamųjų orkestrą (vadovas kapelmeisteris Egidijus Miknius). Susirinkusieji, kartu su orkestro atliekamais kūriniais, niūniavo iki skausmo žinomas dainas ir melodijas, skirtas Lietuvai, gėrėjosi nepaprastai didinga ir tauria mūsų šalies istorija. Penktadienį prasidėjusios Vasario 16-osios iškilmės miesto gyventojus sukvietė ir šeštadienį į Kultūros centre vykusį Partizanų dainų koncertą, kurio atlikėjai A. Jalianiauskas, N. Šatinskas, A. Brazinskas.

Vasario 16-oji- diena, kai sveikiname Lietuvą, kuri unikali ne tik savo istorijos puslapiuose įamžinta protėvių didybe, bet ir mūsų didvyrių dvasios stiprybe. Tik savy kiekvienas galime išjausti, ką kiekvienam reiškia Lietuvos valstybės atkūrimo diena. Tad belieka tik pasidžiaugti tuo, jog šiandien visi kartu galime švęsti laisvę ir sakyti, kol bus gyvas lietuviškas žodis, tol gyvuos mūsų laisva Artojų ir Gintaro Tėvynė…

 

Kiti skelbimai

Partneriai

Skip to content