Edukacija

Kūrybinės – meninės edukacijos:

Edukacija iš polimerinio molio „Laimės saga“ arba „Pats skaniausias šaukštelis

Susipažinsite polimerinio molio lipdymo subtilybėmis. Išmoksite maišyti spalvas, kompozicijos gudrybių. Darbas su polimeriniu moliu įtraukia, skatina kurti, improvizuoti. Nulipdę ir dekoravę faktūromis savo darbelius, dalyviai juos keps krosnelėje, o iškepusius ir atvėsusius dekoruos ir suformuos galutinį gaminio  variantą. Edukacijų dalyviai šiuos užsiėmimus prilygina meditacijai. Suteikiamos visos priemonės, reikalingos edukacijai.

 

Edukacija „Kvepiantis muiliukas“

Edukacijos metu susipažinsime su muilo istorija ir jo panaudojimu kasdieninėje buityje. Pasigaminsite rankų darbo muilą, panaudodami muilo bazę, natūralius eterinius aliejus, įvairias džiovintas žoleles.

Edukacija „Veltinio fantazijos“

Vilnos kaišymas adatėlėmis – smagus ir kūrybiškas procesas. Tokiu būdu galima susikurti pačių įvairiausių veltinio žaisliukų, papuošalų ar interjero detalių.

 

Edukacija „Marmuruok!

Tapyba ant vandens – įdomi popieriaus merginimo technika. Raštais ir spalvomis pražydęs vanduo užburs jus savo paslaptingumu. Tai lyg trys terapijos viename – vandens, spalvų ir judesio. Pasiteisinimas „aš nemoku piešti“ čia ne trūkumas, o pranašumas. Smagu kurti, kai žinai, kad rezultatas visada pavyks.

 

Edukacija „Kvilingo sukiniai“

Kvilingas – tai meno rūšis, kai siauros popieriaus juostelės susukamos į ritinėlius ir iš jų formuojamos įvairios figūros bei kompozicijos. Be didelių sąnaudų įmanoma sukurti išties prabangiai atrodančius kūrinius.

 

Edukacija „Atspaudai molyje“

Lipdymas iš ore džiūstančio molio (modelino) yra puikiai lavinanti veikla mažiems pirštukams. Ir mažieji genijai dažnai sukuria įvairių šedevrų, kurie turi tokią savybę kaip pasimesti. O kas jei šiuos kūrinius paverstume magnetukais, su kuriais galima ne kartą žaisti ir panaudoti kaip edukacinę priemonę? Tai tikrai naudinga, smagi ir įtraukianti veikla.

Edukacija „Makrame technika“

Makrame tai mazgų pynimo ir rišimo technika. Šio rišimo technikos galimybės labai plačios. Rišant mazgus, galima pasigaminti, papuošalus, namų interneto detales, dekoracijas, ar net rūbus. Tam reikia kantrybės ir lakios fantazijos.

 

Mezgimo edukacija „Mezgu pirštais“

Viskas, ko reikės, – tai siūlai ir dvi nusiteikusios darbui rankos. Smagi, įtrauki ir protinę veiklą skatinanti veikla, kurios rezultatu tampa unikalus aksesuaras.

 

Teatro edukacijos:

Interaktyvus žaidimas – spektaklis  „Septyni ožiukai ir švaros Snieguolė“

Siužetas susideda iš dviejų istorijų, kuriose pagrindinius veikėjus aplanko „ožiukai“, kurie įšoka ne laiku ir ne vietoje. Ko „ožiai“ nori? Spektaklio metu ir diskusijose po jo, vaikai, kartu su aktoriais, tėvais ar pedagogais, ieškojo ir atrado aiškius, vaikams suprantamus atsakymus. Spektaklio tema ir aktualumas svarbus ugdymo įstaigoms, nes labai tinkamas organizuojamų sveikatinimo savaičių renginių metu. Juo siekta atkreipti dėmesį ne tik į fizinį vaikų aktyvumą ir sveiką mitybą, bet ir į emocinio intelekto ugdymo svarbą.

 

Interaktyvus žaidimas – spektaklis ,,Sveikatos mugė“

Interaktyvus edukacinis sveiką gyvenseną ir mitybą skatinantis spektaklis apie tris vaikus, kurie visiškai nesirūpina savimi. Neklausydami tėvų  per ilgai žaidžia kompiuterinius žaidimus, valgo vien tik saldumynus, nesveika maistą ir žinoma – nesivalo dantukų. Edukacijos metu klausysimės pasakojimo, žaisime žaidimus, nepamiršime ir diplomų bei dovanėlių! Susipažinsime su sveikatos pasauliu linksmai ir išradingai!

 

Forumo teatro dirbtuvės „Prasminga diskusija“

Forumo teatras – žaidimai, skirti sukurti šiltai atmosferai. Dalyviai tampa aktoriais, problemas sprendžia diskutuodami bei kurdami teatrą, griaunant ketvirtą sieną tarp žiūrovų ir personažų. Tai reiškia, kad bet kuriuo metu stebėtojai gali tapti aktoriais ir bandyti pakeisti situaciją. Kuriant etiudus – trumpus vaidinimus, rodomos bei nagrinėjamos skaudžios socialinės problemos.

Tokio pobūdžio užsiėmimai sukuria puikią, saugią atmosferą, o vaidintos situacijos sužadina emocijas ir priverčia giliai susimąstyti apie tai, kas rodoma ir ko nenorime matyti.

 

 

Teminės edukacinės programos kartu su Radviliškio miesto kultūros centro folkloro ansambliu „AIDIJA“:

„Adventas“. Užsiėmimo metu folkloro ansamblio nariai supažindins dalyvius su Advento papročiais ir tradicijomis, atliks Advento laikotarpiui skirtas dainas, šokius, burtus.

„Medkopys“ .Teminės edukacijos metu dalyviai susipažins su medaus kopinėjimo tradicijomis, papročiais, skambės folkloro atliekamos dainos ir šokiai.

„Šienapjūtė“. Užsiėmimo metu susipažinsite su lietuvių liaudies dainomis, žaidimais, šienavimo papročiais.

„Rasos“. Apeiginis trumpiausios nakties šventimas su dainomis, šokiais, burtais, tradicijomis ir papročiais.

„Sekminės“. Sekminių papročiai, tradicijos, senoviniai lauko žaidimai, pautienės kepimas ir ragavimas.

 

Kitos teminės kūrybinės edukacijos:

Užgavėnių kaukių gamyba.

Velykinių dekoracijų gamyba.

Advento vainiko pynimas.

Kalėdinių žaisliukų gamyba.

Patriotinės tematikos kūrybinės-meninės veiklos.

 

Skip to content