Kultūros pasas

Radviliškio miesto kultūros centras teikia kultūros paso programas!

 

Lietuvos Respublikos kultūros ministerija atrinko kultūros paso programas, kurios bus teikiamos pradinių klasių moksleiviams.

Kultūros pasas – tai priemonė, skirta visiems pagal bendrojo ugdymo programas besimokantiems Lietuvos mokiniams kultūros pažinimo įpročiams ugdyti, kultūros patirčiai plėsti, teikiant jiems atitinkamas kultūros ir meno paslaugas.

Radviliškio miesto kultūros centras teikė penkios Kultūros paso paraiškas. Net keturios iš jų atitinka visus Kultūros paso paslaugų kriterijus ir jos įtrauktos į Kultūros paso paslaugų rinkinį.

Programos suburs pradinių klasių amžiaus vaikų grupes. Įvairiomis veiklomis bus skatinamas vaikų domėjimasis įvairiomis kultūros sritimis, padedama atsiskleisti mokinio individualybei, ugdomas kūrybiškumas, skatinama mokinio saviraiška.

 

Kūrybinės dirbtuvės „Įkvėpk, pajausk, sukurk“

Meninės, kūrybinės veiklos orientuotos į įvairaus amžiaus vaikus ir jaunimą, tad kiekvienas gali atrasti
sau artimą veiklą iš gausios pasiūlos veiklų: dekoratyvinio muilo, sojų vaško žvakių liejimo ir žvakių
dekoravimo, tapybos ant stiklo, marmuravimo technikos, polimerinio molio papuošalų, sapnų gaudyklių,
vilnos vėlimo, kvilingo technikos ar ore džiūstančio molio dekoracijų gamybos edukacijų. Proceso metu
lavinami dalyvių meniniai gebėjimai, skatinama fantazija, taip pat lavinami lytėjimo ir regėjimo pojūčiai,
pastabumas, kruopštumas, dėmesio koncentracija, plėtojamas gebėjimas realizuoti savo idėjas.

 

Interaktyvus žaidimas – spektaklis „Saulė ir mėnulis“ pilnas netikėtų siužeto linijų, įtraukiančių  žaidimų, spalvotų minkštų dekoracijų, kas skatina mažuosius žiūrovus kartu tyrinėti ir atrasti daug naujo apie save ir aplinką.  Vaidinimas – spektaklis sukurtas pagal lietuvių liaudies sakmę „Saulės ir Mėnulio ginčas“. Vaidinime vaikų vaidybos priemonės ar bet koks įsitraukimas pildant siužetą, dėliojant dekoracijas ar įsijungiant į bendrą vyksmą nuolat palankiai priimami, gerbiami, skatinami. Žaisdami, vaidindami, dainuodami, įsitraukdami vaikai pažįsta save ir aplinkinį pasaulį, jį tyrinėja ir daug ko išmoksta – dalintis ir draugauti, mąstyti ir džiaugtis, dirbti kartu, tapti spektaklio dalimi.

Pasitelkdami ryškias spalvas, minkštas ir dideles vaidinimo scenografijos detales, geometrines formas ir išraiškingą muziką sukuriama didelė pažinimo ir žaidimų aikštelė, įtraukianti mažuosius žiūrovus į bendrą veiksmą, kūrybinį procesą. Gana paprasto siužeto pasaka „Saulės ir Mėnulio ginčas“, turinti stebuklo motyvų, bando sudominti mažą žiūrovą, sukelti jam geras emocijas, išlaikyti dėmesį, sukurti šiltą ir saugią atmosferą. Spektaklio siužetas, tai dviejų veikėjų – Saulės ir Mėnulio draugystę, jų dukrą Žemę ir kitus dangaus kūnus.

Spektaklyje – vaidinime tradiciniai mokymo metodai keičiami aktyviaisiais, kurie remiasi sąveikos ir mokymosi paradigma: diskusijos, žaidimai, mokymasis bendradarbiaujant, problemų sprendimo paieškos, kūrybinės užduotys, drama ir kiti.

Šie metodai aktyvina mokinį ir sudaro prielaidas tolimesnei jo saviraiškai, skatina pažintinę veiklą, ugdo gebėjimą klausyti ir išklausyti bei kritiškai mąstyti, skatina mokinių atvirumą ir tarpusavio supratimą, pagarbą bei įsitraukimą.

 

Organizatorius

Radviliškio miesto kultūros centras

vaida.kcprojektai@gmail.com

8 656 36199

Maironio g. 10, Radviliškis

Galimos užsiėmimų dienos: Antradienis ir Ketvirtadienis

 

Kultūros paso paslaugų rinkinys, kuris sudarytas iš nustatytus kriterijus atitinkančių kultūros ir meno paslaugų, skirtų kultūros paso tikslams įgyvendinti, mokykloms, mokytojams ir mokiniams skelbiamas švietimo portale emokykla (skiltyje „Edukacija“).

 

 

 

Skip to content