,,Laisvųjų aitvarų“ šėlionės

Apie renginį

Įsibėgėjus vėjavaikiškai  vasarai, liepos 11-15 dienomis, Radviliškio miesto kultūros centras tradiciškai pakvietė mažuosius smalsuolius į 1 savaitę trukusią etnokultūrinę vaikų vasaros stovyklą ,,Laisvieji aitvarai“. Kokybiškai atostogauti po intensyvaus mokslų maratono buvo labai įdomu. Vaikai išsiilgę ne tik įdomių užsiėmimų, vaikiško krykštavimo, bet ir paprasčiausio bendravimo, buvimo draugų būryje.  Stovykloje šiais metais dalyvavo didelis būrys (net 44) vaikų. Stovyklautojai buvo suskirstyti į dvi grupes, kuriose atskirai ir vyko veiklos. Mažiausiųjų (Geltonųjų) grupės stovyklautojai  buvo 1-3 kl., Žalieji- 3-6  klasių mokiniai. Stovyklautojai, kaip ir kiekvienais metais, buvo pakviesti užsiimti meninėmis, etnokultūrinėmis, sportinėmis, logikos, inžinerijos, šokio veiklomis. Šiais metais daug užsiėmimų  buvo orientuoti ne tik į papročius ir tradicijas puoselėjančias veiklas, bet ir  į patyriminį STEAM mokymą, išmaniąsias veiklas.

Visi stovyklautojai liepos 13 d. vyko į ekskursiją- Klaipėdos rajone esantį Vinetu kaimą, kuriame apsilankė net trijose atskirose  edukacijose, degustavo indėnišką patiekalą TAKO. Beviešėdami indėnų kaime, kartu su stovyklos auklėtojomis ir edukatoriumi Vinetu aplankė gyvosios indėnų istorijos muziejaus ekspoziciją, kuriame sužinojo apie indėnų išmintį ir didžiosios dvasios paslaptis, įsiamžino su indėnų tradicijas ir gyvenimo papročius vaizduojančiais eksponatais. Jau atvykus į Vinetu, vaikus pasitiko indėniškais sveikinimais, papasakojo apie indėnų kilmę, jų gyvenamas vietas bei pamokė įvairiausių įdomių judriųjų žaidimų. Laisvieji aitvarai puikiai grojo indėniškais instrumentais edukacijoje ,,Būgnų ratas“, išbandė savo jėgas užsiėmime ,, Jaunųjų vilkų kelias“ , apsilankė ir klausėsi pasakojimų tradicinėje indėnų palapinėje – Tipi, bei išbandė save veikloje ,,Savosios galios ieškojimas pagal gyvūnų išmintį“ . Vaikai puikiai diskutavo su edukacijos vadovu ir mokėjo apibūdinti sapnų gaudyklę, žinojo įvairių pasakojimų iš stebėtų filmų apie indėnus. Stovyklautojai buvo  pakviesti į profesionalią foto sesiją kitokios kultūros apsuptyje, kurioje juos įamžino kultūros centro dizainerė maketuotoja Simona Meiliūnienė. Susipažinę su indėnų kultūra, palyginę mūsų krašto tradicijas, papročius, mažieji stovyklautojai, pilni džiugių įspūdžių, parvyko namo.

Įvairiose edukacijose, kurios vyko kultūros centre, Latvių kultūros centre, parke, didžiojoje scenoje ir kitose erdvėse vaikai su folkloro ansambliu ,,Dainoriai“ šoko liaudiškus šokius, dainavo, žaidė judriuosius, komandinius žaidimus. Teko paplušėti kartu su Grėte ir Gabrieliumi, kurie mokė teatro meno pagrindų . Ant jūros nugludintų akmenėlių (vadovė Rasmuta Valčiukienė) bei drobinių maišelių (vadovė Svetlana Viluskienė) vaikai piešė baltiškuosius simbolius, gaminosi rankų darbo muiliukus (vadovė Žydrūnė Vilimaitienė), kartu su VšĮ Išmaniosios mokyklos edukatorėmis pabuvo mažaisiais ,,Pablo Picaso“ ir dekoravo porcelianinę lėkštutę, atliko veiklas su trimačiais akiniais, mokėsi naudotis išmaniųjų technologijų įrankiais. Mažieji smalsuoliai dalyvavo edukatorių Ingridos ir Vaido Donielų organizuotose patyriminėse STEAM veiklose: ,, Konstruojamas lenktyninio automobilio modelis“, ,, Kalvystė. Pakabuko kalinėjimas su baltiškais simboliais“, ,, Blotografijos edukacijoje. Purkštuvo darbai“, ,, Graviravimas, graviravimo istorija ir būdai“.

Kiekviena stovyklos programos diena prasidėdavo 9.00 val. ryto ir baigdavosi – 17.00 val. Užsiėmimai vyko 2 grupėse po 22 vaikus. Kiekvieną dieną mažieji turėjo galimybę išbandyti ir patobulinti savo vaidybinius gebėjimus kurdami improvizacijas su režisiere G. Každailyte ir programų koordinatoriumi G. Verdingu.  Mažųjų teatriniai bandymai, rankdarbiai ir gerosios emocijos buvo pristatyti stovyklos uždarymo renginyje ir labai nuoširdžiai įvertinti tėvelių, nes vaiko pasiekimai- didžiausia dovana.

Kokybiškai praleistas laikas, įvairiausio  pobūdžio veiklos ne tik praplečia jaunosios kartos akiratį, moko įvairiausių naujovių, padeda pažinti ne tik savo, bet ir kitų tautų kultūrą, atrasti dar neatsiskleidusius talentus, bet ir ugdo empatijos jausmą, suteikia istorinių žinių, ugdo etnokultūrinį suvokimą. Siautulinga stovyklos savaitė, mažųjų klegesiu užpildžiusi Radviliškio miesto kultūros centrą, paliko daug įspūdžių ne tik mažiesiems dalyviams, bet suteikė linksmų akimirkų ir organizatoriams. Ši savaitė ne tik stovyklautojams buvo kupina naujų potyrių, bet taip pat ir jaunosioms grupių vadovėms Ievai Vaičiulytei ir Evai Ginkevičiūtei tai naujų išbandymų metas. Radviliškio miesto kultūros centras, kasmet organizuodamas vaikų vasaros etnokultūrinę dienos stovyklą, atranda vis naujų veiklų ir poslinkį tobulėti. Džiaugiamės mažųjų klegesiu, trykštančiomis emocijomis ir nuoširdžiai dėkojame visiems veiklų vadovams, kurie nepagailėjo savo laiko, gerų emocijų  ir pasidalino savo veiklos patirtimi su mažaisiais. Kaip viesulas praūžusi savaitė, įsuko stovyklos dalyvius į „Laisvųjų aitvarų“ sūkurį, kuriame skambėjo ne tik vaikiškas juokas, šėlionės, skanduotės, liaudiškos dainos, vasariška nuotaika…, bet ir susikaupimu dvelkiantis,  kruopštus darbas.

Radviliškio miesto kultūros centro organizuotą stovyklą „Laisvieji aitvarai“ finansavo Radviliškio rajono savivaldybė. Projektą rėmė UAB ,, Aloyzo Grigaliūno transportas“.  Dėkojame visiems, prisidėjusiems prie stovyklos organizavimo ir rėmimo.

Radviliškio miesto kultūros centro informacija

Komentarai

Kiti projektai

Partneriai

Skip to content