Rugsėjo 1-osios šventės

Apie renginį

Rugsėjo 1-osios šventė Radviliškio mieste šiais metais kaip niekad pasižymėjo renginių gausa: iškilmingos Šv. mišios ir šventiniai mokslo metų pradžios renginiai mokyklose, edukacijos, spektaklis mažiesiems, projektai koncertai ir patirties pasidalijimai, jaunimo organizacijų mugė.

Paskutinį vasaros vakarą Radviliškio miesto kultūros centro scenoje skambėjo Naisių vasaros teatro aktorių paruošta muzikinė programa-koncertas. Buvo atliekamos daugeliui žinomos bei savo kūrybos dainos. Didžiausia koncerto dovana – laisvė, kuri nesislėpė už personažų ar jų sukurtų istorijų. Antrasis tą vakarą scenoje koncertavęs Sonatos ir Manto Markušenkų duetas, visiems atpažįstamas kaip grupė „Marsa“, ne tik sužavėjo savo kūrybos dainomis – pakėlė nuo kėdžių ir pakvietė šokiui. Sonatos ir Manto muzikinis duetas – grupė „Marsa“ tą vakarą nepaliko abejingų. Profesionalus, skambus ir charizmatiškas duetas dovanojo hitais tapusius populiarius kūrinius bei savo kūrybos dainas, skambančias radijo stotyse.

Po šventinių mokslo metų pradžios renginių mokyklose, kultūros centras paruošė pramogų skirtingo amžiaus vaikams ir  jaunimui.  Prie kultūros centro vyko atviro jaunimo centro „Jaunimo erdvė“ organizuojamas burbuliatorius, ten pat norintieji galėjo pasmaguriauti saldumynais, centro fojė vyko kūrybinės edukacijos. Išradingai paruoštoje foto erdvėje pozavo vaikai, tėvai ir mokytojai. Žaismingoji animatorė Patrulė Skye šventės dalyvius pakvietė į didžiąją salę, kurioje vyko „Raganiukės teatro“ interaktyvus spektaklis „Trys paršiukai“.

Vakare kultūros centre rinkosi jaunimas neabejingas muzikai, jaunimo iniciatyvoms, turiningam laisvalaikiui, bendravimui. Jaunimo klubo „Kultūros avilys“ projektas „Patirtys augina“ pakvietė susipažinti ir paklausyti jaunimo grupių „Šaukštai po pietų“ iš Šiaulių ir grupės „Kopa“ iš Vilniaus koncerto. Koncerto metu vyko jaunimo organizacijų mugė. Savo organizacijas, idėjas, veiklas pristatė net keturios Radviliškio mieste ir rajone aktyviai veikiančios organizacijos: Lietuvos moksleivių sąjungos Radviliškio padalinys, Lietuvos šaulių sąjungos Radviliškio 601-osios kuopos šauliai, Atviras jaunimo centras „Jaunimo erdvė“ ir Radviliškio rajono jaunimo klubas „Kultūros avilys“.

Rugsėjo 1-osios koncerto kulminacija tapo Radviliškio miesto kultūros centro inicijuoto ir Lietuvos kultūros tarybos finanasuoto projekto „Jaunųjų menininkų reidas” svečiai – grupės „Kamanių šilelis“ duetas.  Po jų pasirodymo pasitvirtino teiginys, kad tai grupė, kurią verta pamatyti gyvai, net jei nežinote nė vienos dainos.

Po renginio organizatoriai kartu su organizacijų atstovais, muzikantais, atlikėjais pasidalino patirtimis, jaunimo užimtumo problemomis bei naujomis bendradarbiavimo galimybėmis. Vakaro pabaigoje vieningai nuspręsta, kad visos veikiančios jaunimo organizacijos puikiai papildo viena kitą ir bendradarbiaujant gali nuveikti daug prasmingų veiklų.

 

Kiti skelbimai

Partneriai

Skip to content