2018 m. projektinė veikla

Apie renginį

Auksiniai scenos kryžiai Radviliškyje

Džiugu, kad ir 2018 metais projektą „Auksiniai scenos kryžiai Radviliškyje“ parėmė Kultūros taryba ir skyrė 5000 Eur. Finansavimą. Radviliškio rajono savivaldybė šiam projektui skyrė 800 Eur. Prisidėjimą. Šis projektas – galimybė mėgautis pačiais geriausiais mūsų šalies teatrų spektakliais ir pasirodymais. Profesionalaus teatro spektakliai sutraukia neabejingus menui įvairaus amžiaus  ir socialinės padėties Šiaurės Lietuvos regiono gyventojus. Nuo projekto vykdymo pradžios beveik 11 000 regiono gyventojų su malonumu apsilankė geriausių Lietuvos teatro kūrėjų, apdovanotų Auksiniais scenos kryžiai , spektaklių pastatymuose.

Projektu siekiama, kad kultūros paslaugos būtų prieinamos visoms gyventojų grupėms, nepriklausomai nuo jų gyvenamosios vietos, socialinės, ekonominės padėties. Tokia kultūrine iniciatyva stiprinimas bendruomeniškumas, plėtojamas kūrybinis mąstymas, skatinama tolerancija. Šis projektas pritraukia įvairias visuomenės grupės į kultūros renginius.  Lietuvos kultūros tarybai projektui „Auksiniai scenos kryžiai Radviliškyje” suteikus finansavimą, spektakliuose 2018 metais apsilankys apie  3 000 Šiaurės Lietuvos regiono gyventojų už priimtiną bilieto kainą (iki 3 EUR). 2018 m. gegužės – lapkričio laikotarpiu Radviliškio miesto kul

Projekto „Auksiniai scenos kryžiai Radviliškyje“ organizatoriai preferenciją teikia mūsų šalies teatrams, pripažintiems geriausiais nacionaliniu mastu bei savo gretose telkiantiems „Auksinio scenos kryžiaus“ nominantus ar laureatus:

Spektaklio-koncerto „Neišmoktos pamokos“ kūrybinė grupė (Menų spaustuvės programa „Atvira erdvė ’16“) buvo nominuota „Teatras +“ grupėje. Šį spektaklį radviliškiečiai galės pamatyti jau rugsėjo 27 dieną.

Spalio 27 dieną pamatysime pirmąjį Lietuvos nacionalinio dramos teatro dokumentinio teatro bandymą, kai scenoje vaidina ne teatro aktoriai, o žmonės, tiesiogiai susiję su pasakojamomis istorijomis –  Ignalinos atominės elektrinės darbuotojai ir Visagino gyventojai., savo rankomis statę elektrinę ir miestą, atvykę į jį Nepriklausomybės laikais arba jame užaugę. Rimantas Ribačiauskas, Kristina Savickienė, Jonas Tertelis, Kristina Werner (koncepcijos ir teksto autoriai) už spektaklį „Žalia pievelė“ buvo nominuoti geriausių dramaturgijų srityje.

Klaipėdos dramos teatro spektaklis „Tėvas“ į Radviliškį atkeliaus lapkričio 8 dieną. „Auksiniais scenos kryžiais“ buvo apdovanotas dramos aktorius (pagrindinis vaidmuo) – Darius Meškauskas už Rotmistro Augusto vaidmenį spektaklyje „Tėvas“ bei dramos aktorė (nepagrindinis vaidmuo) – Karolina Kontenytė už Bertos vaidmenį spektaklyje „Tėvas“ .

 

Komentarai

Kiti projektai

Partneriai

Skip to content