Auksu tviskantis molis radviliškiečių rankose

Apie renginį

Pastaraisiais dešimtmečiais vis dažniau suaugusieji mokosi visą gyvenimą, nes mokymosi poreikis glūdi žmogaus prigimtyje. Mokymasis visą gyvenimą padeda asmeniui prisitaikyti prie kaitos, surasti gyvenimo prasmę ir realizuoti save, užmegzti naujus ryšius, didina pasitikėjimą savimi. Ypatingai pastaruoju metu, kai mūsų šalį ir pasaulį kausto grubūs pandemijos gniaužtai, daugybė žmonių siekia bendravimo ir galimybės išreikšti save. Tad Suaugusiųjų neformaliojo švietimo mokymosi programa- projektas ,,Gamtos ir molio sintezė“ sulaukė itin didelio susidomėjimo ir noro dalyvauti veiklose kartu su Šiaulių meno studija ,,Menoja“.

24 moterys 2021 metų rugsėjo-spalio  mėnesiais dalyvavo Radviliškio miesto kultūros centro organizuojamoje neformaliojo suaugusiųjų švietimo mokymosi programoje „Gamtos ir molio sintezė“. Programos veiklų metu senosios molio dirbinių gamybos  tradicijos buvo jungiamos su šiuolaikinėmis apdirbimo bei dekoravimo auksu technologijomis. Savo sukurtus  bei auksu glazūruotus darbus  išvydusios projekto dalyvės liko sužavėtos. Projekto dalyvės pačios kūrė dekoratyvinius molio dirbinius, eksperimentavo įvairiais raštais ir figūromis. Taip kiekviena programos moteris nusilipdė ir susikūrė po du darbus. Atsirado daug norinčių dalyvauti programos veiklose, tačiau tik pirmos  24 užsiregistravę moterys buvo tos laimingosios, kurios galėjo kurti kartu su meno studijos ,,Menoja“ lektore Daiva.  Meninius užsiėmimus vedė daugiametę kūrybos ir mokymo patirtį sukaupusi ,, Menojos“ Šiaulių skyriaus vadovė- edukatorė Daiva Stakvilevičienė. Kadangi dalyvių skaičius pakankamai didelis, o dėmesio norisi duoti visoms  vienodai, tai edukatorei talkino jos kolegės.  Edukacijų vadovės džiaugėsi , kad priėmė savo asmeninį iššūkį – dirbti su tokia didele dalyvių grupe ir išgauti maksimalų rezultatą, nes dirbtuvių dalyvių kūrybiniai darbai buvo išties įspūdingi ir pranoko lūkesčius.

Spalio 5  dieną visos dalyvės dar kartą susirinko jaukiam pabuvimui kartu – pasidžiaugti savo ir kitų darbais. Radviliškio miesto kultūros centro direktorė Indrė Ginkevičienė dalyviams įteikė pažymėjimus, liudijančius dalyvavimą programoje- projekte ,,Gamtos ir molio sintezė“, padėkojo už malonų ir prasmingą darbą edukacijų vadovėms, kurios rado kelią į suaugusiųjų širdis ir motyvaciją bei norą kurti. Į namus šio rudeniškai šilto ir jaukaus vakaro sušildyti dalyviai skirstėsi lydimi gražaus pasibuvimo džiaugsmo ir vilties, kad turės galimybę tęsti užsiėmimus ateinantį rudenį.

Trapūs, elegantiški, auksu žėrintys molio dirbiniai papuošė jaukų vakarą ir suteikė prabangos, elegancijos bei subtilumo. Elegantiško vakaro akimirkas ir įspūdingus dirbinius užfiksavo Radviliškio miesto kultūros centro dizainerė Jolita. Dėkojame visoms projekto dalyvėms už nuoširdų ir malonų bendravimą, už norą išmokti ir atrasti save, nesvarbu, kiek tau bebūtų metų, edukatorei  Daivai ir jos kolegėms už įdomias pamokas ir meno sklaidą, už galimybę atsiskleisti.

Radviliškio rajono savivaldybės neformaliojo suaugusiųjų švietimo ir tęstinio mokymosi programa finansuojama savivaldybės biudžeto lėšomis, Radviliškio miesto kultūros centro prisidėjimas edukacijų priemonėms.

 

Komentarai

Kiti projektai

Partneriai

Skip to content