Geriausių pajūrio teatralų gūsis Radviliškyje

Apie renginį

Šis ruduo Radviliškio miesto kultūros centrui buvo labai turiningas tiek meniniu lygiu, tiek parodyta gerų, kokybiškų spektaklių gausa. Džiaugiamės, kad žiūrovai po pandeminio laikotarpio gausiai rinkosi į didžiąją salę. Susiburti paskatino spalio–lapkričio mėnesiais Radviliškyje vykęs projektas – ‚Pajūrio teatrų pristatymas Radviliškyje“. Tai, kad toks festivalis labai reikalingas mūsų miestui, įrodo vaikų bei jaunimo aktyvumas dalyvaujant teatro edukacijoje bei jiems skirtuose spektakliuose.

Projektas vykdomas jau antrą kartą ir yra skirtas nuosekliai pristatyti pajūrio teatro trupių kūrybą Šiaurės Lietuvoje. Projekto partneriai – pajūrio teatro
trupės – pasirinkti dėl savo aktyvios veiklos regionuose, nepriklausomos
kultūrinės pozicijos ir jaunatviškumo, kuris
pagyvino Radviliškio miesto kultūrinį gyvenimą.

2022 metais projekte dalyvavo keturi skirtingų žanrų spektakliai bei vyko teatro edukacijos programa. Būtent toks repertuaras pasirinktas norint pabrėžti Lietuvos teatro tarpdiscipliniškumą, nepriklausomų trupių universalumą. Vaidinimai įtraukė į istorinio ir šiuolaikinio lietuvio tapatumo paieškas, nagrinėjo lietuvių tautinę savimonę, socialines problemas, emigracijos bei bendruomeniškumo stygiaus temas. Po pasirodymų organizuojama profesionalių aktorių edukacija padėjo jaunimui atskleisti teatro užkulisius ir mokė teatro meno.

Spalio 11 dieną į edukaciją  „Procesas – užkulisiai“ Radviliškio miesto kultūros centre susirinko netoli šimto mokinių iš keturių skirtingų mokyklų.  Čia dvi edukacijas atskiroms amžiaus grupėms vedė Klaipėdos jaunimo teatro aktorės Ieva Pakštytė ir Justina Burakaitė.

Žaismingomis ir dinamiškomis užduotimis teatro veikla buvo pateikiama ne tik kaip rimtas menas, bet ir kaip gyvybingas, įdomus ir vertingas žaidimas. Mokiniai praktiškai išbandė įvairaus sudėtingumo vaidybines užduotis: mokėsi jausti scenos partnerius, atpalaiduoti fantaziją, susikoncentruoti ir kurti.

Nuotrauka Simonos Meiliūnienės.

 

Spalio 23 dieną Klaipėdos jaunimo teatro spektaklis vaikams „Vieno kiemo istorija“ mažuosius žiūrovus supažindino su paslaptingais personažais – kiemūnais. Mažieji radviliškiečiai sužinojo, kad tik nematomų kiemo saugotojų dėka vaikas žaidimų aikštelėje saugiai, drąsiai ir pakankamai purvinai išgyvena visus kiemo nuotykius ir išmoksta susipažinti su kitais kiemo lankytojais.

Akimirka iš spektaklio „Kiemūnai“. Domo Rimeikos nuotrauka

 

Lapkričio 15 dieną įvyko Taško teatro spektaklis „Būti“. Pagrindinėje kultūros centro scenoje dalyviai susitiko su tikrų moterų, susidūrusių su neplanuotu nėštumu ar abortu, istorijomis. Kiekvienas žiūrovas kartu ieškojo atsakymų: Ką pasirinkti? Nėštumo nutraukimą ar gimdymą neturint jokios paramos? Spektaklyje atskleidžiami būties ieškojimai – kaip „būti“? Ką mums reiškia būti? Ar mes iš tiesų esame? Ar mes turime teisę spręsti, ar gali būti kiti? O gal sprendimo metu yra tik kiti?

Lapkričio 25 dieną LMTA III kurso studentų kupiname įtempto veiksmo spektaklyje ,,Seansas’’ dėmesio centre buvo jaunas žmogus, jo išgyvenimai ir netikėčiausia akistata su pačiu savimi.

Paskutinis projekto renginys – gruodžio 15 dieną įvykęs spektaklis-koncertas „Graži ir ta galinga“, kuriame  šešios KJT aktorės sujungė
teatrą, muziką ir istorijos faktus ir ieškojo lietuvės moters tapatybės nuo viduramžių
iki šių dienų. Visiems žinomų Bonos, Barboros, Dalios, Marytės ir kitų Lietuvos
istorijos moterų istorijos yra tik keletas žymiausių pavyzdžių, o tikri ir išgalvoti
pasakojimai spektaklio-koncerto žiūrovus nukėlė ne tik į skirtingus istorinius
laikotarpius, bet ir į skirtingus moters gyvenimo tarpsnius, suskambančius
skirtingais muzikos stiliais.

Šiais metais itin džiugino, kad dauguma spektaklių ir edukacija buvo skirti vaikams ir jaunimui. Šias patirtis dar sustiprino tai, kad po daugelio spektaklių kūrėjai susitiko atviram pokalbiui su žiūrovais ir diskutavo probleminėmis spektaklių temomis.

Esame dėkingi, kad šio projekto dėka įgyvendinome kultūros meno sklaidą. Projektą finansavo Lietuvos kultūros taryba ir Radviliškio rajono savivaldybė.

Radviliškio miesto kultūros centro informacija

 

Komentarai

Kiti projektai

Partneriai

Skip to content