Gyvenimo moto – pamilk save iš naujo

Apie renginį

Kiekvienais metais Radviliškio miesto kultūros centras vykdo visuomenės sveikatos  projektus, kurių metu radviliškiečiai, nuo pačių mažiausių iki jaunuolių, ar net brandaus amžiaus asmenų, turi galimybę išgirsti apie  sveikos gyvensenos įgūdžius, elementariausias mitybos taisykles, sveiko gyvenimo būdus, tad šiais metais Radviliškio miesto kultūros centras pateikė ir vykdė projektą, kuriuo buvo stengiamasi teoriškai supažindinti  ir praktikoje pritaikyti įvairius psichologinius metodus  susidariusioms  gyvenimiškoms situacijoms spręsti . Taip pat projekte neliko užmiršti ir sveikos gyvensenos principai bei pokalbiai apie dietų žalą jaunam žmogui.

Šiandien tiek vaikas, tiek ir suaugusysis turi prisitaikyti prie greitai besikeičiančių kasdienio gyvenimo reikalavimų, surasti būdų, kaip sėkmingai spręsti kylančias problemas, atrasti savo pašaukimą, kad asmuo nepalūžtų, visada gebėtų suprasti save bei padėtų sau pasirenkant tolesnį gyvenimo kelią. Todėl  projekto užsiėmimų metu psichologė padėjo išmokti suprasti bendrus asmenybės elgesio modeliavimo principus ir faktorius, kurie gali nulemti tam tikrą elgesį. Paaiškino, kaip svarbu išmokti suprasti ne tik kitą asmenį, bet ir patį save. Pristatė įvairias  projekcines metodikas, terapijas, relaksacijos, meditacijos taikymą, nes jų dėka galima: išmokti dalykų, kurių reikia norint įveikti problemą ar tiesiog  atsipalaiduoti,  suvokti dalį to, kas slypi mūsų pačių pasąmonėje. Psichologė, vesdama praktinius užsiėmimus, padėjo pamatyti visumą, esminius dalykus atskirti nuo antraeilių, priežastis nuo padarinių, suvokti prieštaravimus, dalykus, kurių nepakeisi. Pasak lektorės, mes dažnai susiduriame su tuo, kad žmonės skirtingai vertina, interpretuoja tuos pačius gyvenimo įvykius ar patirtis. Ir labai dažnai nežinome, kaip reikia tinkamai pasielgti atskirose situacijose. Užsiėmimų metu daug dėmesio buvo skiriama jauno žmogaus pomėgiams atpažinti, profesijai, tolimesnio gyvenimo kelio pasirinkimui, situacijoms apie nuomonių nesutapimą, kitų nuomonės netoleravimą, neretai vedantį  į konfliktines situacijas, neproduktyvų bendravimą. Užsiėmimų metu, atsakydama į visus tuos klausimus, lektorė stengėsi pateikti po keletą konkrečių pasiūlymų bendravimui.

Projekto dalyvius sveikos gyvensenos paslapčių mokė VšĮ. ,,Sveikatai palankus“ maisto technologė . Užsiėmimo metu jaunimas turėjo galimybę išbandyti savo kulinarinius gebėjimus ir pasigaminti sveikuolišką kokteilį, daržovių ir vaisių vėrinukus bei mokytis maisto ingredientų suderinamumo. Jaunosios dalyvės pasinaudojo galimybe ir klausinėjo lektorės  apie galimus būdus patobulinti kūno linijas atsisakant vis dar aktualios dietų mados. Sveikatai palankią maitinimosi sistemą pateikusi lektorė ne tik pristatė teorinių žinių apie sveiką gyvenseną ir mitybą, bet taip pat pamokė kulinarijos subtilybių. Projekto organizatoriai labai dėkingi už bendradarbiavimą Radviliškio sveikatos biurui, kuris suorganizavo šį teorinį- praktinį užsiėmimą.

Psichologija- be galo įdomus mokslas. Ją studijuojant, dalyvaujant psichologiniuose užsiėmimuose atsiveria vis naujų horizontų  apie kiekvieną iš mūsų. Suteikiant paaugliams-jaunimui žinių apie asmenybę, žmonių santykius, žmogaus raidą, sunkumų įveiką projekto metu buvo  siekiama ne tik suteikti teorinių žinių, bet ir įtraukti paauglius- jaunuolius į žmogaus tyrinėjimo procesą, į savęs bei savo galimybių pažinimą. Psichologė ir sveikos gyvensenos specialistė stengėsi  parodyti, kad nėra galutinių dogmų, kad kiekvienas naujas žingsnis ne tik ko nors mus moko, bet ir kelia naujų klausimų bei galimybių juos išspręsti.  Na, o Radviliškio miesto kultūros centras džiaugiasi galėdamas organizuoti tokio pobūdžio projektus, dėkoja projekto lektorėms  ir tikisi, jog ir ateityje atsiras motyvuoto jaunimo, kuris pasinaudos puikia galimybe išmokti tyrinėti subtilius gyvenimo klausimus.

Komentarai

Kiti projektai

Partneriai

Skip to content