Jaunųjų menininkų reidas Radviliškyje subūrė jaunus žmones kultūroje

Apie renginį

Jau penktus metus vykstantis projektas „Jaunųjų menininkų reidas“ rudens laikotarpiu  subūrė jaunus žmones kultūroje. Projektas  tampa ne tik meno sklaidos terpė – buria jaunuolius kultūroje, tačiau formuoja ir jauno asmens vertybines nuostatas, plečia kultūrinį akiratį, ugdo meninius gebėjimus, kūrybinę saviraišką. Šių metų festivalio šūkis „Drąsa būti“ sufleruoja, kad  buvo kalbama apie pačią aktualiausią jaunuolių problematiką – savo tapatybės ieškojimą,  drąsą būti „su klaida“, ne visuomet reikalingas tobulumo paieškas.

Ilgiau nei mėnesį vykę jaunimo reido įvairių sričių renginiai suteikė galimybę sutikti daug įdomių, autentiškų kūrėjų,  moderuojamose diskusijose su jaunaisiais kūrėjais jaunas žmogus išgirdo atsakymus į atpažįstamus bei viduje kirbančius klausimus.

Renginių ciklą jau rugpjūčio 25-ąją atviroje Radviliškio miesto kultūros ir poilsio parko erdvėje pradėjo spektaklis „Stepai, gazo“.  Aktoriai publiką išprovokavo bendravimui ir nuoširdžioms reakcijoms, todėl šis spektaklis vyko mažai nuspėjamu scenarijumi – papildomo veiksmo pridėjo paspirtukais vežini vaikai, atklydęs šuo, spektaklio eigoje nuoširdi ir aktyvi  žiūrovų reakcija ar pralaimėtos lažybos, privertusios vieną iš aktorių tiesiog išvykti pirkti ledų.  Čia žiūrovas tapo aktyviu dalyviu – įsitraukiančiu ir įtraukiančiu kitą.

Rugsėjo 1-ąją vyko minimalistinio indie folko stiliaus dueto su elektronikos prieskoniu – grupės „Kamanių šilelis“ koncertas bei diskusija su jaunimu „Nebebijau būti žmogumi „su klaida“.

Itin džiugu, kad šiais metais projektas prisidėjo prie Radviliškio miesto tapatybės bei išskirtinumo formavimo – Radviliškio miesto kultūros centro sieną papuošė vizualinės grafikos kūrinys. Piešinio autorius Marius Skrupskis profesionalus dailininkas, VDA vizualiojo dizaino absolventas, su įvairiomis piešimo ir dažymo technikomis dirbantis jau daugiau nei 15 metų. Rugsėjo 22-osios vakarą įpusėjus sienos tapybos darbui,  Marius Skrupskis pristatė darbo procesą miesto jaunimui ir visuomenei, papasakojo apie savo kelio pasirinkimą, meno poveikį bei drąsą renkantis profesinį kelią pasikliaujant savo pomėgiais ir talentais ir padrąsino susirinkusius jaunuolius būti ištikimiems savo stiprybėms.

Projekto veiklos finišavo spalio 6 dieną interaktyviomis performanso dirbtuvėmis, diskusijomis ir jaunimo grupių koncertu.  Denisas Kolomyckis – menininkas, kurio darbai nesibaigia parodų erdve ar scena. Jis drąsiai peržengia ribas – disciplinų, vaizduojamojo ir scenos meno, kūrybos ir aktyvizmo. Visos dienos performanso meno dirbtuvėse dalyvavę jaunuoliai sužinojo apie performanso meną bei atliko performanso pasirodymą. Pats Denisas pasidalijo asmenine ir kūrybos patirtimi, padrąsino būti atvirais menui.

Projekte itin svarbus ne tik jaunųjų kūrėjų pasidalinimas savo kūryba, profesinių įgūdžių tobulinimas, bet ir jų asmeninis paskatinimas nebijoti kurti bei siekti tikslų. Į Radviliškį atvykę skirtingų kultūros ir meno sričių jaunieji kūrėjai, kuriantys naujas netradicines meno formas projekto įgyvendinimo laikotarpiu sujungė jaunus žmonės kultūroje.

Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Radviliškio rajono savivaldybė. Projekto rėmėjas – UAB „Autoreidas“.

Komentarai

Kiti projektai

Partneriai

Skip to content