,,Jaunųjų menininkų reidas“ – tęstinis projektas Radviliškyje

Apie renginį

Nors 2020-ųjų metų parengto projekto ,,Jaunųjų menininkų reidas“ organizatoriai susidūrė su sunkumais dėl pandeminės situacijos šalyje, tačiau  džiaugiasi praūžusiais Jaunųjų menininkų reido renginiais mūsų mieste. Dažniausiai  Jaunųjų menininkų festivaliai vyksta tik didžiuosiuose miestuose, tačiau Radviliškio miesto kultūros centro vykdomas projektas susilaukė palaikymo ir ypač didelio jaunų žmonių susidomėjimo. 2020 m. gegužės- 2021 liepos mėnesiais vykęs projektas ,,Jaunųjų menininkų reidas“ orientuotas į visų sričių  ( tapyba, dramaturgija, poezija, muzika, teatras) menininkus- profesionalus iki 35 metų. Projekto žiūrovai- įvairių meno sričių gerbėjai, neabejingi ne tik muzikai ar teatrui, bet mokantys klausytis ir suprasti kultūrą ir  meną. Renginių  ciklą sudarė net 5 įvairių meno sričių renginiai.

Radviliškio miesto kultūros centre praūžęs Jaunųjų menininkų reidas ne tik padovanojo daug ypatingų akimirkų mūsų jauniesiems kraštiečiams, bet taip pat praturtino dar nematytais, kitokio formato, netradiciniais kūrėjų sprendimais. Kovo 31 dieną per Microsoft Teams platformą buvo organizuotas Radviliškio Lizdeikos gimnazijos mokiniams nuotolinis susitikimas su Lietuvos dramaturgu, žurnalistu, poetu Mindaugu Nastaravičiumi. 2015 metais poetas už pjeses buvo apdovanotas „Auksiniu scenos kryžiumi“. Susitikimo metu lektorius skaitė savo poeziją, pranešimą ir vedė debatus ,, Kodėl mes prisimename tik tai, ko neužmirštame: istorija apie atmintį“ Susitikimo metu vyko diskusija apie galimybę atrasti save, savo talentus ir mokytis save išreikšti. Jaunimui labai patiko ypač įdomus bei produktyvus  pašnekesys filosofiniais gyvenimo klausimais.  Ypatingo susidomėjimo sulaukė 2020 m. pradėtas organizuoti, tačiau dėl pandeminės situacijos nukeltas susitikimas su viena garsiausių mūsų šalies menininkių, „BP Portrait Award“ prestižiškiausio pasaulyje portretų konkurso nugalėtoja, MO muziejaus kolekcijos menininke-  Laura Guoke. 2020 m. gegužės 3 dieną organizuotas jos darbų pristatymas ir kūrybinės dirbtuvės ,,Sukurk tamsoje švytintį paveikslą“ buvo skirtas tikslinei auditorijai- Radviliškio Dailės mokyklos ugdytiniams, taip siekta maksimalaus rezultato ir galimybės kuo tiksliau ir tikslingiau perimti patirties iš žymios menininkės. Dirbtuvių metu dailininkė mokė tapyti ultravioletiniais dažais, išbandė aerografijos techniką, sukūrė didelio formato švytintį kūrinį- žymaus lietuvių skulptoriaus Antano Mončio portretą, skirtą jo 100-osioms jo gimimo metinėms paminėti.                        Liepos  3 d.  Radviliškio miesto kultūros centras pakvietė į Valstybinio jaunimo teatro spektaklį ,,Raudona“ (rež. V. Masalskis). Jaunojo menininko gyvenimas ir kūrybiniai vingiai, analizuojami spektaklyje vertė susimąstyti ne tik jaunąjį žiūrovą, bet ir garbaus amžiaus auditoriją. Liepos 5 d. Radviliškiečiams ir miesto svečiams buvo pristatyta 2-oji Alytaus miesto teatro režisierės ir mono spektaklio aktorės Andros Kavaliauskaitės (2019 m. „Auksinis scenos kryžius“ už geriausią jaunojo menininko debiutą, socialinio tyrimo ir monospektaklio „Seen“ sukūrimą)  triptiko dalis- monospektaklis- koncertas ,,Kitokia“. KITOKIA – dviejų žmonių išpažintis, kurią stiprina (arba vėsina) atviras bei betarpiškas pokalbis su žiūrovu. Tai pokalbis, iškeliantis klausimus, bet neduodantis savojo atsakymo. Liepos 6 d. didžiulę minią žmonių subūręs renginys, skirtas Mindaugo karūnavimo dienai paminėti, buvo papuoštas populiariąją muziką atliekančios Lietuvos smuikininkių grupės ,,Electric ladies“ koncerto. Nors  epidemiologinė situacija pakoregavo šio projekto įgyvendinimo laikotarpį, tačiau visos projekte numatytos veiklos sklandžiai įgyvendintos.

Jaunųjų menininkų projektas puoselėja profesionalių menininkų kūrybą ir jų rezultatų sklaidą regionuose. Tokio pobūdžio renginiai skatina Lietuvos kultūros ir meno atsinaujinimą bei tęstinumą, kultūros sklaidą regionuose, edukaciją ir jaunųjų menininkų iniciatyvas. Šis projektas – tęstinis  tokio pobūdžio renginių ciklas jauniesiems meno gerbėjams Šiaurės regione. Savo dalyvavimu jaunieji meno kūrėjai- profesionalai ugdo jaunųjų būsimų kūrėjų  kartą, sudaro sąlygas plėtoti vaikų ir jaunimo saviraišką kultūrinėje ir meninėje veikloje.

Radviliškio miesto kultūros centras džiaugiasi galėjęs vykdyti projektą ,,Jaunųjų menininkų reidas“, kuriame apsilankė daugiau nei  2000 skirtingo amžiaus regiono gyventojų, ir dėkoja savo  žiūrovams už domėjimąsi menu ir kultūrinio lygio kėlimą. Renginių ciklo programą Radviliškio miesto kultūros centrui įgyvendinti  padėjo projekto partneriai- Radviliškio miesto ir rajono ugdymo įstaigos. Projektą finansavo Lietuvos kultūros taryba, Lietuvos Respublikos kultūros ministerija ir Radviliškio rajono savivaldybė. Tad tikimės, jog Jaunųjų menininkų veiklos turės išliekamąją vertę- paskatins kultūros atsinaujinimo tendencijas regione, pratins prie kitokio požiūrio į kultūrą, skatins jaunus žmones nebijoti eksperimentuoti, nebijoti kurti ir savo kūryba dalintis su meno gerbėjais.

 

 

 

Komentarai

Kiti projektai

Partneriai

Skip to content