Radviliškio miesto kultūros centre šėlę ,,Laisvieji aitvarai“

Apie renginį

Mokslo metų pabaigos belaukiant, Radviliškio miesto kultūros centras tradiciškai pakvietė rajono mažuosius ugdytinius ir gimnazistus į 2 savaites truksiančią vaikų vasaros stovyklą ,,Laisvieji aitvarai“. Džiaugdamiesi ypač gerais atsiliepimais ir mažylių antplūdžiu, šiais metais nutarėme stovyklos programą praplėsti. Kadangi kokybiškai nori atostogauti ne tik patys mažiausieji, bet ir vyresnieji rajono ugdytiniai, tai sumanėme 1 savaitės stovyklą praplėsti ir organizuoti stovyklą dviem etapais. I etapas- mūsų mažieji (1-5 klasių mokiniai), II etapas- gimnazistai (I-IV g. klasių mokiniai). Mažieji, kaip ir kiekvienais metais, buvo pakviesti užsiimti meninėmis, kultūrinėmis veiklomis, vyko į ekskursiją po Žemaitijos nacionalinį parką ir dalyvavo įvairiose edukacijose. Mūsų gimnazistai išbandė save aktoriaus amplua ir kūrė vaidmenis spektaklyje ,, Mylėsiu ir lauksiu“, skirtame 100-osioms mūšio su bermontininkais metinėms paminėti. Taip pat lankėsi Naisiuose, kur turėjo unikalią galimybę susitikti su Naisių teatro aktoriais ir pasidalinti mintimis apie aktorystę. Gera stebėti, kai mažas vaikas džiaugiasi įspūdžiais, o jaunas gimnazistas atranda save scenoje ir kuria rimtus vaidmenis.
Pralėkusi pirmoji vasaros savaitė stovykloje vaikučiams dovanojo ypatingų įspūdžių ne tik Radviliškio miesto kultūros centro meno vadovų organizuotose veiklose ir edukacijose , bet ir išvykoje po Žemaitijos nacionalinį parką, kur buvo aplankyta Šaltojo karo muziejaus požeminių raketų paleidimo bazė, Siberijos telmologinis draustinis, Platelių amatų centras. Stovyklos būrių vadovės ir gidė liko sužavėtos tokio mažųjų nuoširdumo. Smagu buvo matyti tokius smalsius mažylių žvilgsnius, akyse sužvilgusias ašaras ir gausybę įvairiausių klausimų. Tokio pobūdžio ekskursijos ne tik praplečia jaunosios kartos akiratį, bet ir ugdo empatijos jausmą, suteikia istorinių žinių. Stovyklautojai, parvykę iš ilgos kelionės, dar ilgai dalinosi įspūdžiais, prisiminė čirvinių blynų skonį ir ,,tetą“ , kuri kalbėjo gražia, tačiau vaikams nepažįstama žemaičių tarme. Ekskursijos diena baigėsi lipant į apžvalgos bokštą. Pirmoji stovyklos savaitė paliko daug įspūdžių ne tik mažiesiems dalyviams, bet suteikė linksmų akimirkų ir organizatoriams.
Birželio 17 d. Radviliškio miesto kultūros centro režisierė Gretė Každailytė organizavo stovyklos atidarymą ir linkėjo vaikams smagiai praleisti laiką bei patirti neišdildomų įspūdžių. Visą savaitę vaikai stengėsi dalyvauti meno vadovų (E. Verpetinsko, D. Stakvilevičiaus) organizuotose veiklose, stengėsi kuo kruopščiau atlikti darbelius vykdytose edukacijose, kurias vedė tautodailininkės J. Kurmanskienė, R. Martišienė, G. Stugienė, džiaugėsi savo vadovių (D. Sirutienės ir K. Dumčiutės) draugija. Pirmiausia režisierė Gretė burtų keliu stovyklautojus susiskirstė į žaliųjų ir orandžinių komandas, kurioms ir vadovavo Radviliškio miesto kultūros centro darbuotojos: Karolina Dumčiutė ir Daiva Sirutienė, o tada prasidėjo tikras šėlsmas ir pramogos…
Kartu su Radviliškio miesto kultūros centro meno vadovu Edmundu Verpetinsku vaikai šoko nepaprastai smagius šokius. Na, o folkloro ansamblio vadovas D. Stakvilevičius pasakojo vaikams apie lietuvių liaudies papročius, piemenavimą, mokė liaudies dainų. Grupių vadovės Daiva Sirutienė ir Karolina Dumčiutė organizavo įvairiausius žaidimus, žiūrėjo animacinius filmus, vaikus įtraukė į meninę veiklą: vaikai piešė savo portreto dalį, gamino aitvarus, klijavo, spalvino ir darė daug įdomių darbelių.
Stovyklos jaunimas ne tik smagiai leido laiką su Radviliškio miesto kultūros centro režisiere R. Atkočiūniene, bet, padedami kultūros centro direktorės- choreografės I. Ginkevičienės, statė spektaklį ,, Mylėsiu ir lauksiu“, skirtą 100-osioms mūšio su bermontininkais metinėms paminėti. Radviliškio jaunimo pastangos atsipirko su kaupu, nes gausios ovacijos ir pagyrimai skambėjo iš susirinkusios didžiulės minios miestelėnų bei miesto svečių. Jaunieji aktoriai liko sužavėti išvykos į Naisius, kur susitiko su 11 Naisių teatro aktorių. Nuoširdus pokalbis apie aktoriaus profesiją, šmaikštūs jaunatviški pajuokavimai ir prisiminimai iš studijų laikų, sudėliojo taškus mūsų jaunimui, kurie patys turi minčių savo gyvenimą susieti su scena.
Daug vaikiškų šypsenų, juoko, jaunatviško entuziazmo bei rimties ir gražių emocijų suteikusi, dvi savaites trukusi, stovykla baigėsi. Mažieji ne tik šėlo Radviliškio miesto kultūros centro organizuotose veiklose, bet ir praplėtė akiratį Žemaitijos nacionaliniame parke. Jaunimas ne tik pramogavo, bet stengėsi susidoroti su ypatinga užduotimi scenoje ir padovanojo miesto šventės žiūrovams nuostabų reginį. Projekto organizatoriai išgirdo daug padėkų už nuostabiai praleistą laiką ir nepaprastus įspūdžius iš vaikų ir tėvelių taip pat jaunimo. Greit prabėgo dvi vasaros savaitės, įsukusios stovyklos dalyvius į „Laisvųjų aitvarų“ sūkurį, kuriame skambėjo ne tik vaikiškas juokas, šėlionės, dainos, šokiai ir vasariška nuotaika…, bet ir rimtimi dvelkiantis nuoširdus darbas didžiojoje scenoje.
Radviliškio miesto kultūros centro organizuotą stovyklą „Laisvieji aitvarai“ finansavo Radviliškio rajono savivaldybė. Projektą rėmė UAB ,, Aloyzo Grigaliūno transportas“. Dėkojame visiems, prisidėjusiems prie stovyklos organizavimo ir rėmimo.
Radviliškio miesto kultūros centro informacija

Komentarai

Kiti projektai

Partneriai

Skip to content