Socialinės-kūrybinės dirbtuvės KILOWAC’3 Kūrybinių darbų paroda

Apie renginį

 • Šviečiančią parodą RMKC I a. fojė galima apžiūrėti darbo dienomis nuo 11 val. – 20.00 val. užtrunkant ne ilgiau kaip 15 min.
 • Šviečiančią parodą iš lauko pro langus apžiūrėti galima darbo dienomis nuo 17 val. – 00.00 val. Savaitgaliais nuo 20 val. – 00.00 val.
 • Įėjus būtina dezinfekuoti rankas bei dėvėti veido apsaugines kaukes viso vizito metu.

Socialinės-kūrybinės dirbtuvės KILOWAC’3 vyko Šiauliuose rugpjūčio 24-29 d. Zubovų rūmų erdvėse, kuriose menininkai iš visos Lietuvos ir viešnia iš Latvijos kurs šviečiančius objektus, kuriuos vėliau dovanos socialinėms įstaigoms. KILOWAC dirbtuvėse susitinka tie, kurie jose beveik nesusitinka – verslininkai ir menininkai. Socialiai atsakingi verslai tiekia medžiagas ir paslaugas menininkams, o šie kuria šviečiančius objektus ar daiktus.

Šįmet šiose dirbtuvėse kūrė Mindaugas Juodis, Vaidas Žvirblis, Lina Šiškutė, Vida Juškaitė, Ričardas Peleckas, Aivaras Gontis, DAIGA Alise Freimane, Linas Taraškevičius (jo darbų Radviliškyje nėra), Emilija Kasperavičiūtė.

Kilowac dirbtuvės vyksta jau trečius metus, o socialinės įstaigos laukia kūrėjų darbų, kurie dovanojami Lietuvos ligoninėms, senelių namams, neįgaliųjų centrams ir kt.

„Mūsų dirbtuvės tampa vis žinomesnės, o socialinės įstaigos laukia kūrėjų darbų“, – sako dirbtuvių kuratorė Evelina Liaugaudaitė.

 

DALYVIAI:

 1. Daiga Alise Freimane – kūrėja iš Latvijos. Jos kūrybai būdingas nuolatinis paradoksų ieškojimas. Menininkė mano, kad tai, ką mes suvokiame kaip objektyviai teisingą, yra tik labai maža dalis tiesos. Daigos Alise kūryba yra labai asmeniška ir ypatingai estetiška.
 2. Pagrindinis tapytojo Mindaugo Juodžio kūrybos tikslas – suteikti žiūrovui galimybę pamatyti, patirti didesnes, nematomas tikroves. Jo darbai – lyg svajingi vaizdai, kuriuose susipina fikcija ir tikrovė, o praeitis ir dabartis susilieja.
 3. Emilija Kasperavičiūtė – naujai iškepta metalo menininkė, kuri niekada nenustoja ieškoti naujų ir įdomių medžiagų junginių.
 4. Aivaras Gontis – tarpdisciplininis menininkas, kuriantis interaktyvias instaliacijas, animaciją, objektus.
 5. Vaidas Žvirblis – tapytojas, skulptorius, vaikų knygų iliustratorius, Lietuvos Dailininkų Sąjungos narys. Prieš 4 metus iš Australijos grįžo gyventi į Lietuvą. Už V. V. Landsbergio knygos „Briedis Eugenijus“ sukurtas iliustracijas gavo gražiausios metų vaikų knygos apdovanojimą.
 6. Kūrėjas apie save: „Vadinuos Ričardas Peleckas. Mėgstu dirbti, eksperimentuoti su dažais, stiklu, moliu ir kt. Dalyvauju bendrose parodose, pleneruose, simpoziumuose. Šiuo metu darbuojuosi savo studijoje „55 MOLBERTAI“. Vedu piešimo, tapybos užsiėmimus“.
 7. Lina Šiškutė – dizainerė, kūrybininkė, dirba vizualinės komunikacijos, ženklodaros ir skaitmeninių sprendimų srityse. Dalyvauja meno parodose ir mėgsta kurti linksmus objektus. Kūrybinis anti-moto – „Kam paprastai, jeigu galima sudėtingai“.
 8. Vida Juškaitė – keramikė, surengusi penkias personalines parodas, dalyvavusi daugiau nei 40 grupinių parodų, simpoziumų, plenerų. Menininkė, ruošdamasi KILOWAC, net sugalvojo savo kryptį šioms dirbtuvėms: „Tik darniai persipynus šviesai su tamsa, įgaunam kūniškus pavidalus“.

 

 

 

 

 

 

Kiti skelbimai

Partneriai

Skip to content