Užburiančios džiazo melodijos ir ryškiomis spalvomis suliepsnoję „Džiazo laužai“

Apie renginį

Liepos 17 dieną Radviliškio rajone įsikūrusiame Burbiškio dvare, jau tradicija tapo, trečius metus iš eilės vykęs Tarptautinis Džiazo ir šviesų festivalis  „ Džiazo laužai“. Unikaliame gamtos kampelyje, didingai stūksančių Burbiškio dvaro architektūros pastatų ansamblyje, vykusiame renginyje skambėjo profesionalūs džiazo muzikos atlikėjų Arinos ir Veto bank bei vienos populiariausių latvių džiazo atlikėjų Dianos Pirags ir Laurio Amantovo džiazo kvarteto koncertai. Šiais metais Džiazo festivalį papuošė meninė kompoziciją ,,Anapus tylos“. Grojant saksofono muzikai (saksofonininkas radviliškietis, rajono, respublikinių ir tarptautinių konkursų nugalėtojas, Vilniaus Universiteto orkestro ,,Oktava“ atlikėjas Arnas Česas) atliks rašytoja, choreografė, aktorė ir režisierė, Solo teatro įkūrėja, 2020 apdovanota Vyriausybės kultūros ir meno premija už nuopelnus Lietuvos kultūrai ir menui- Birutė Mar. Aktorės ir saksofonininko atliktoje meninėje programoje susipina dvare skambėjusi klasikinė muzika su šiuolaikinėmis eilėmis.

Renginio žiūrovus  stebino žinomų džiazo muzikos atlikėjų pasirodymai. Įstabią džiazo programą dovanojo profesionali vokalistė, geriausia šalies atlikėja Arina ir Veto bank. Arina scenoje – tai prabangus, neišmatuojamas vokalas, džiuginantis įvairios muzikos mylėtojų širdis. Arina yra pelniusi daugybę apdovanojimų, iš kurių yra ne vienas Grand Prix iš prestižinių Lietuvos bei tarptautinių festivalių užsienyje.

Į svečius atvyko ir žiūrovams įspūdingą koncertinę programą atliko viena garsiausių latvių džiazo atlikėja Diana Pirags, koncertuojanti kartu su Laurio Amantovo džiazo kvartetu. Atlikėja dainuoja 8 kalbomis, dalyvauja daugelyje vietinių ir tarptautinių projektų bendradarbiaudama su pagrindiniais Italijos, Vokietijos, Latvijos, Lietuvos, Rusijos, Ukrainos, JAV, Brazilijos, Čilės ir Ispanijos menininkais.

Gyvai atliekamą nuotaikingą džiazo muziką vakarinėje padangėje papildė daugiaspalvis lazerių šou, įspūdingas ugnies ir pirotechnikos šou su programa ,,Inferno“. Na, o įstabų Burbiškio dvarą  nutvieskė  šiuolaikiškos apšvietimo technologijos. Dvaro erdves naujai perteikė ir ypatingą Burbiškio dvaro atmosferą sukūrė spalvingai nušvitę dvaro pastatai, tarsi pasakoje atsivėrusios stebuklingos erdvės, privertusios kiekvieną pasijusti tarsi stebuklų šalyje.

   Tradicija tapęs ir trečius metus iš eilės  vykęs nemokamas Tarptautinis džiazo ir šviesų festivalis „Džiazo laužai“ –  išskirtinis įvykis Radviliškio rajono kultūriniam gyvenimui, nes juo siekta atskleisti dvaro kultūrą, istorijos puoselėjimą bei profesionalios muzikos, poezijos sklaidą pasitelkiant pačias inovatyviausias technologijas. Šis festivalis orientuotas į įvairių sričių                  ( profesionalios muzikos, istorijos, architektūros, poezijos, vizualinių sprendimų) profesionalų atliekamas veiklas. Šie metai ypatingi tuo, jog festivalio atlikėjai buvo apdovanoti Radviliškio miesto seniūnijos įsteigtomis simbolinėmis statulėlėmis, simbolizuojančiomis šio projekto dvasią. Šio renginio metu skambėjo ne tik Lietuvos, bet ir užsienio žymiausių atlikėjų muzika. Renginį papildė įspūdinga ugnies šou, šviesų instaliacijų bei lazerių programa.

Istorijoje minima, kad dvaras buvo  poezijos, muzikos bei kitų meno rūšių kultūros centras,  todėl projektu siekėme šią tradiciją atgaivinti ir toliau puoselėti. Taip, jau tris metus iš eilės, sėkmingai vykstantis džiazo ir šviesų festivalis susilaukė ypač aukštų įvertinimų bei gerų atsiliepimų ir atrado savo gerbėjų. Pasitelkiant šių dienų moderniausius vizualizacijų  sprendimus buvo moderniai pristatoma visiems puikiai pažįstama dvaro architektūra ir jos istorija. Taikant architektūrinį bei unikalios gamtos apšvietimą, stebint unikalų ugnies šou, bei akį džiuginant lazerių šou programai, dvaro architektūra tąnakt naujai pulsavo  istorija. Išskirtinumo projektui suteikė inovatyvūs AB Light sukurti vizualiniai sprendimai, kuriais bus pristatyta improvizuota dvarų kultūra, architektūra, istorija, poezija bei profesionali muzika. Renginio finalas –šviesų raštai, intriguojantys meniniai šviesos instaliacijų projektai ir įspūdingas lazerių bei ugnies ir pirotechnikos  šou vainikavo naktinį festivalio reginį, kurio išvysti susirinko per 1500 žiūrovų.  Naudojant architektūrinį ir gamtos apšvietimą, žvelgiant į įvairiausiais efektais lazerių išdabintą dangų bei gėrintis įspūdingu ugnies šou, dvaro pastatai  tik tai nakčiai atgimė naujam gyvenimui. Ryškiomis spalvomis  suliepsnoję Džiazo laužai nepaliko nei vieno abejingo šiam reginiui. Na, o ausyse tebeskambant džiazo melodijoms, prisimenant įspūdingas festivalio akimirkas  bei šiuolaikiškai perteiktą  istoriją apie dvaro kultūrą, Burbiškio dvaras ir vėl naujai  pulsavo istorija.

Radviliškio miesto kultūros centras džiaugiasi galėjęs vykdyti projektą ,, Tarptautinis džiazo ir šviesų festivalis ,, Džiazo laužai“, kuriame apsilankė labai daug skirtingo amžiaus regiono gyventojų bei svečių iš visos Lietuvos ir kaimyninės Latvijos.  Festivalį Radviliškio miesto kultūros centrui įgyvendinti  padėjo projekto partneriai : AB Light, ,,Lazerių projektai“, ,,Viduramžių pasiuntiniai“, Radviliškio miesto seniūnija bei  Daugyvenės kultūros istorijos muziejus- draustinis.  Projektą finansavo Lietuvos kultūros taryba ir Lietuvos Respublikos kultūros ministerija bei Radviliškio rajono savivaldybė.  Tad tikimės, jog trečiasis Tarptautinis, gerų atsiliepimų sulaukęs, renginys taps  krašto tradicija , na o menų dermė turės didžiulę išliekamąją vertę – paskatins kultūros atsinaujinimo tendencijas regione, pratins prie kitokio požiūrio į kultūrą bei dar labiau skatins profesionalų kūrėjų iniciatyvas. Taigi viliamės,  kad jau šį šeštadienį Burbiškio dvare ryškiomis spalvomis suliepsnoję „Džiazo laužai“ ir kitais metais sukvies minias profesionalaus meno gerbėjų į ketvirtąjį Tarptautinį  Džiazo laužų festivalį.

 

Komentarai

Kiti projektai

Partneriai

Skip to content