Vaikų dienos stovykla „Kibirkštis“

Apie renginį

Besibaigiant paskutiniam vasaros mėnesiui, rugpjūčio 22-26 d. Radviliškio miesto kultūros centre vyko antroji vaikų dienos stovykla „Kibirkštis“, kurioje dalyvavo 44 vaikai iš Radviliškio rajono švietimo bei ugdymo įstaigų ir Radviliškio parapijos bendruomenės socialinių paslaugų centro.  Suskirstyti į dvi amžius grupes kartu su stovyklos vadovėmis Ieva Vaičiulyte ir Eva Ginkevičiūte stovyklautojai aktyviai įsitraukė į menines, kūrybines, etnokultūrines, teatrines, sportines, inžinerines veiklas. Kasmet stovyklos organizatoriai atranda vis įdomesnių ir įvairesnių veiklų, kuriomis stovyklautojai susižavi ir įsitraukia į kūrybinį procesą. Šiais metais daug užsiėmimų  buvo orientuoti į patyriminį mokymą, išmaniąsias veiklas: VšĮ Išmaniosios mokyklos edukatorės supažindino su garsaus dailininko kūrybiniu pasauliu ir pakvietė patiems pabūti mažaisiais ,,Pablo Picaso“ dekoruojat porcelianinę lėkštutę. Taip pat stovyklautojai mokėsi naudotis išmaniųjų technologijų įrankiais, atliko veiklas su trimačiais akiniais, susipažino su virtualios realybės galia, galaktikomis, kartu su vadovėmis ieškojo atsakymo į klausimą ar robotas gali kurti meną?. Kartu su šiauliečiais, inžinerinio ugdymo pedagogais Ingrida ir Vaidu Donielomis, vaikai pasinėrė į STEAM pasaulį, kuriame visą dieną konstravo lenktyninio automobilio modelius, kalinėjo pakabukus baltiškais simboliais, graviravo puodelius, blotografijos edukacijoje pasigamino savadarbius purkštuvus.

STEAM veiklas keitė meninės – kūrybinės veiklos, kurių vadovai, kultūros centro šaunieji darbuotojai, Sonata ir Mantas Markušenkos, Raminta Gilė, Gretė Každailytė, Gabrielius Verdingas, Žydrūnė Vilimaitienė, Evaldas Jasiūnas vaikus įtraukė į muzikos, šokio, teatro, dailės, rankdarbių kūrybines dirbtuves. Vaikai dainavo, šoko sportinius šokius, susipažino su forumo teatro principais ir metodais, pasigamino rankų darbo muiliukus, žaislą „Raganaitę“. Su Šiaulių kultūros centro edukatorėmis dalyvavo edukacijose „Muzikinis šešėlių teatras“, „Spalvoti mūzų akmenėliai“, „Skambantis varpelis“.

Stovyklos veiklos vyko įvairiose kultūros centro erdvėse, kultūros ir poilsio parke. Viena įdomiausių dienų buvo praleista ekskursijoje Klaipėdos rajone esančiame Vinetų kaime, kuriame stovyklautojai dalyvavo net trijose atskirose  edukacijose, degustavo indėnišką patiekalą TAKO. Beviešėdami indėnų kaime vaikai aplankė gyvosios indėnų istorijos muziejaus ekspoziciją, sužinojo apie indėnų kilmę, gyvenamąsias vietas, išmintį ir didžiosios dvasios paslaptis, įsiamžino su indėnų tradicijas ir gyvenimo papročius vaizduojančiais eksponatais, išmoko įvairiausių judriųjų žaidimų, grojo indėniškais instrumentais edukacijoje ,,Būgnų ratas“, išbandė savo jėgas užsiėmime ,,Jaunųjų vilkų kelias“, apsilankė ir klausėsi pasakojimų tradicinėje indėnų palapinėje – Tipi, bei išbandė save veikloje ,,Savosios galios ieškojimas pagal gyvūnų išmintį“. Stovyklautojai buvo  pakviesti į profesionalią foto sesiją kitokios kultūros apsuptyje, kurioje juos įamžino kultūros centro dizainerė maketuotoja Simona Meiliūnienė. Susipažinę su indėnų kultūra, palyginę mūsų krašto tradicijas, papročius, mažieji stovyklautojai, pilni džiugių įspūdžių, parvyko namo.

Net savaitę vykusi vaikų dienos stovykla įžiebė stovyklautojų akyse atradimo, kūrybiškumo džiaugsmą, draugystės ir bendrystės jausmą. Siautulinga stovyklos savaitė, mažųjų klegesiu užpildžiusi Radviliškio miesto kultūros centrą, paliko daug naujų potyrių ir įspūdžių ne tik mažiesiems dalyviams, bet suteikė linksmų akimirkų ir organizatoriams.

 

Radviliškio miesto kultūros centro organizuotą stovyklą „Kibirkštis“ finansavo Radviliškio rajono savivaldybė. Projektą rėmė UAB ,,Regejus“.  Dėkojame visiems, prisidėjusiems prie stovyklos organizavimo ir rėmimo.

Radviliškio miesto kultūros centro informacija

 

Komentarai

Kiti projektai

Partneriai

Skip to content