Spektaklis „Skambutis”

Apie renginį

Radviliškio miesto kultūros centre įvyko projektinio spektaklio „Skambutis“ premjera

Itin sėkmingi 2023 projektiniai metai Radviliškio miesto kultūros centre atvėrė naujas galimybes gyventojų kultūros ir meno poreikiams, naujoms scenos meno formoms ir profesionalių kūrėjų komandoms kurti regione. Radviliškio miesto kultūros centro inicijuotas ir valstybinio sveikatos stiprinimo fondo lėšomis finansuotas projektas „Kartu“ pasiekė kulminaciją – rugsėjo 11 d. įvyko storytelling spektaklio „Skambutis“ premjera, kurią stebėjo pilna salė paauglių iš šešių rajono gimnazijų.

Projekto „Kartu“ tikslas – per  profesionalių menininkų sukurtą spektaklį padėti jauniems žmonėms pažinti save, savo aplinką, identifikuoti problemas ir mokėti įsivardinti jausmus bei pasitelkiant psichologines žinias didinti psichologinį atsparumą bei emocinę gerovę. Birželio – rugpjūčio mėnesiais vykusioje menininkų rezidencijose keturių charizmatiškų aktorių komanda, Gretė Každailytė, Severinas Norgaila, Monika Geštautaitė ir Dalius Jančiauskas kartu su režisieriumi Aleksandr Špilevoj kūrė spektaklį, pritaikytą paauglių auditorijai. Spektaklyje nagrinėjamos paaugliams aktualios temos: kaip išvengti kančios, įprasminti santykius su žmonėmis, išsaugoti draugystę, iškentėti išdavystė, išvengti žalojančio bėgimo nuo problemų. Intensyvioje įvykių sekoje nuolat svarstoma, kaip mūsų priimami sprendimai gali keisti mūsų aplinką, ateitį bei draugus. Spektaklyje ypatingai skatinamas tiesioginis žiūrovų įsitraukimas į spektaklio siužetą. Džiaugiamės, kad spektaklio premjeroje dalyvavę jaunuoliai iš Lizdeikos, Šeduvos, Šiaulėnų Marcelino Šikšnio, Sidabravo, Grinkiškio Jono Poderio ir Baisogalos gimnazijų neliko abejingi, emocionaliai reagavo į jiems aktualias, atpažįstamas situacijas ir aktyviai dalyvavo sprendžiant istorijos detektyvinius vingius kartu su aktoriais.

Valandos trukmės istorijų pasakojimo (storytelling) žanro spektaklį scenoje keitė psichologinio atsparumo diskusija-paskaita.  Psichologės Loreta Gudienė ir Andžela Rybakovienė plačiau aptarė spektaklio siužetą, personažų charakteristiką, taip pat diskutavo su jaunuoliais kas įtakoja jauno žmogaus pasirinkimus sudėtingose situacijose. Ypač didelis dėmesys skirtas emocinio atsparumo sąvokai.

Radviliškio miesto kultūros centras, inicijavęs projektą „Kartu“, bendradarbiauja ne tik su Radviliškio rajono savivaldybės švietimo įstaigomis, bet ir Šiaurės regiono kultūros centrais ir mokyklomis, tokiu būdu pasiekia kuo daugiau jaunų žmonių, gyvenančių regione, bei pasitelkiant meno formas ugdo jų psichologinį atsparumą. Tikime, kad vykdomas projektas sulauks ypatingo jaunų žmonių susidomėjimo, nes tokio pobūdžio programa Šiaurės Lietuvos regione dar nebuvo vykdoma.

 

Spektaklio kūrybinė komanda:

Režisierius Aleksandr Špilevoj

Aktoriai Gretė Každailytė, Severinas Norgaila, Monika Geštautaitė ir Dalius Jančiauskas

Kostiumų dailininkė Viktorija Ramanauskaitė

Šviesų dailininkas Karolis Šabanskas

Garso režisierius Aivaras Zdanys

Projekto vadovė Vaida Norkevičienė

Nuotraukos Simona Meiliūnienė

 

 

Komentarai

Kiti projektai

Partneriai

Skip to content